Какво да направя за да не плаче детето ми в яслата?

  • 1 028
  • 12
Дъщеря ми е на 2 години и 2 месеца.От 1 седмица ходи на ясла,в началото всичко беше добре, но на 4-я ден явно се усети вече и почти целия ден/до обяд/ е плакала,а иначе влиза в залата с желание.Дайте идеи какво да направя за да не плаче детето ми в яслата?
Виж целия пост
# 1
Нищо конкретно не можеш да направиш, освен да изчакаш да свикне. Така е при повечето деца в началото. Успех, дано бързо отмине.
Виж целия пост
# 2
Ако не работиш, и ако персонала е свестен, помоли да прекарваш известно време през деня в яслата.
Друго не мога да ти помогна - родителите плачат като си оставят децата в градината, понякога и на мен ми се доплаква като ги видя....
Виж целия пост
# 3
Нищо конкретно не можеш да направиш, освен да изчакаш да свикне. Така е при повечето деца в началото. Успех, дано бързо отмине.
Peace
Виж целия пост
# 4
Да се въоръжиш с търпение! И като я оставяш сутрин  да не удължаваш ненужно раздялата. Казваш довиждане,прегрудка, целувка,  приятен ден, ще се видим пак следобед и тръгваш. Не очаквай от детето да не тъжи само след седмица - все пак 2 години е прекарало у дома с теб?
Успех и бъди силна и търпелива!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Ами, моят син е вече втора седмица на ясла, по-малък е от твоето детенце, но все още по цяла сутрин се сърди и плаче без сълзи. Едва от вчера има моменти, в които се поуспокоява, а днес дори го похвалиха, че бележи сериозен напредък, защото малко се е срдил и за първи път не плачеше като го вземахме. Знам колко ти е тежко да знаеш, че детето е в яслата без теб и плачещо, но нищо не можеш да направиш, просто трябва да си преживее раздялата и да разбере, че и без теб може да му е добре. Желая ти след няколко дни да споделиш, че дъщеричката ти вече е спокойна.   bouquet
Виж целия пост
# 6
Спират да плачат и влизат със желание, около месец след като тръгнат.
Моето тъкмо свикна и едвам го удържах сутрин, за да му сложа пантофките, влизаше без да ми махне за ЧАО дори... и се наложи да го отпиша Confused.
Виж целия пост
# 7
Флора ходи на ясла вече месец и не бележи никакъв напредък. Сутрин влиза с рев и тръшкане, след което се успокоява и закусва там, играе си с децата, но стане ли обяд и започва да плаче и да се тръшка, докато не се появя да я взема. Както се изразиха в яслата - била я вдигала във въздуха. Помолиха ме да си я взимам към 11.30.
За мен това си е чиста проява на инат, защото като ме види на обяд се успокоява и даже прегръща и целува лелките. Направо идея си нямам колко време ще трябва да я взимам на обяд, докато дойде моментът да остане да спи там.
Виж целия пост
# 8
Въоръжи се с търпение! Всяко дете минава през този етап. Все пак не е с мама, а с непознати за него хора и му трябва време да свикне. На мен ми се е късало сърцето отначало, докато дъщеря ми свикне и доста съм си  Cry
Ще стискам палци твоето детенце да свикне бързо  Peace
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 9
Аз, напр., след двуседмични мъки просто се отказах, но имах и вариянт- гледачката. Средата просто не му понесе- лелите, децата, голяма част от които не можеха дори да говорят, задължителното ходене под час на гърне и т.н.
След три месеца пробвахме с градина с по- големи дечица, с учителки, завършили "Начална педагогика", с програми за занимания на децата и т.н. и всичко беше О.К., коренна разлика.
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми е на 2 години и 2 месеца.От 1 седмица ходи на ясла,в началото всичко беше добре, но на 4-я ден явно се усети вече и почти целия ден/до обяд/ е плакала,а иначе влиза в залата с желание.Дайте идеи какво да направя за да не плаче детето ми в яслата?

Защо не пробваш следния трик-дай и един ключ, и й кажи че без него ти й татко и не можете да се приберете вкъщи.
Идеята е, че  детето в тази възраст е тудно да възприеме времето като понятие и че ще го прибереш "след работа" или в еди колко си часа за него е неизвестно дълго кога...а така ще е сигурно че мама и тати ще ме вземат за да се приберем вкъщи, защото ключа е в мен Wink
Виж целия пост
# 11
  И моето дете много плачеше в началото. Не можех да си представя, че някога ще свикна, но ето, че се случи.
  Много ни помогна една детска книжка "Тригодишна съм". В нея се разказва за едно момиченце, което ходи на детска градина, връзва си обувките само...Ако решиш да пробваш, пиши ми, ще ти я дам.
Виж целия пост
# 12
Знам как ти е свито сърцето за малкото хайванче.
Потърпи и се моли да свикне, че моето диване една година все си плаче и това е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия