Фемоден?Отзиви!

  • 17 919
  • 21
Здравейте,
откриха ми киста,за която ми предписаха лечение с Фемоден (3 месеца).Незнам до колко ще е ефективно и какви странични ефекти може да даде. Моля,ако някой е минал през такова лечение да ми сподели.
Благодаря!
 ПС:Започнах да пия хапчетата, когато ми се получи кафеникаво течение (седмица преди датата) и си помислих че това е 1-ви  ден от цикъла,когато трябва да започна лечението,но след това и следа от цикал нямаше около 3 дни!
Виж целия пост
# 1
Аз го пих само един месец и не съм имала странични ефекти.
Виж целия пост
# 2
МОмичета,правих тест ,който се оказа положителен.Сега незнам с тая киста и 3-те хапчета които сам изпила  какво мойе да е продължението.Дали пък наистина хапчетата не са оказали влияние за резултата?
Виж целия пост
# 3
Според мен противозачатъчните хапчета не могат да окажат влияние на резултата.Защо не посетиш гинеколога си?Мисля си,че като си изпила само три хапчета не е толкова страшно,но все пак трябва да отидеш на лекар.За кистата нищо не мога да кажа.Дано всичко е наред.Пиши какво става.Ще стискам палци newsm17
Виж целия пост
# 4
Лекувах кисти преди години с диане. После ми дадоха фемоден, кото не ми се отрази добре -пермаментно ми беше лошо, а и даде неблагоприятно отражение на хормоните при контролно изследване, но това е индивидуално; просто не беше подходящия препарат за мен.
Спирай веднага хапчетата ако има бременност!! И бягай на вагинален ехограф!
Късмет, мила! Стискам палци!
Виж целия пост
# 5
А мислите ли че кистата може да е  повлияла на положителния реаултат от теста?
Виж целия пост
# 6
Аз мисля,че не може да повлияе.Тестовете за бременност отчитат нарастването на хормона ЧХГ,а не мисля,че кистата може да секретира този хормон.Но не съм сигурна.Дано някой по-компетентен се включи.
Виж целия пост
# 7
Благодаря,искренно се надявам това да се окаже истина Grinning
Виж целия пост
# 8
Здравейте на всички! Simple Smile
На 18 години съм и ми откриха киста до единия яйчник.Оказа се,че не е нищо сериозно и че не се налага операция и засега единственото,което може да се направи е да пия противозачатъчни.Само,че това,което не мога да разбера е как да ги започна.Ако може някой час по-скоро да ми каже,защото до 2-3 дена ще ми дойде цикъла.Разбрах,че първия ден от менструацията трябва да пия първото хапче,но не ми е ясно:Дали да продължавам приема и през цикъла докато станат 21 дена и след това да правя седемдневната почивка или пия само първото-почивам 7 дена и започвам пак...
Между другото предписаха ми "ФЕМОДЕН"...Ако може някой да ми каже нещо певече за него,ако е запознат с препарата.
Благодаря ви предварително!!! Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 9
В листовката е описано много ясно... прочети я внимателно не се почива 7 дни след първото. Като ги започнеш се пият без прекъсване по схемата . до 21ви ден и после почиваш
Виж целия пост
# 10
Мхм...Ами да то или така, или както ви обясних по горе...Благодаря все пак
Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 11
На мен ми се наложи да пия фемоден за регулиране на цикъла . Изписаха ми ги за 3 месеца аз ги бях пила месец и половина и направих инсулт. четете внимателно листовката преди да ги започнете. аз съм на28години. Rolling Eyes Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
здрвейте и аз съм оприрана от киста и го пия вече 8 години всеки месец без да съм прекъснала,и искам да успокоя повечето жени че фемодена не е нищо страшно.преди това пиех трирегол но понеже съм пушачка и ми се наложи да го смена с фемоден,и нямам никакви уплаквания. kiss
Виж целия пост
# 13
Здравейте, имам някакъв хормонален проблем ... Всичко започна преди около 3 години, когато започнах да имам проблеми с цикъла ми. Имах кървене по 10-15 дена в месеца и отидох на лекар. Не ми откриха кисти, всичко беше чисто, но ми изписаха да пия фемоден 3 месеца, нямах никакви проблеми от него. Гинеколожката ми каза да го почна на 5-тия ден от менструацията ми и след като изпия всички 21 хапчета да изчакам 5 дена, в които трябва да получа кървене и на 5-тия ден да започна новата опаковка. Тогава не ми направиха изследвания на хормони, тъй като лекарката не работи по касата, а изследване на 1 хормон е около 20 лв. Тогава не казах или не бях забелязала ( не съм сигурна кое от двете е причината), че от гърдите ми излиза бял секрет. Този секрет понякога е много гъст, а понякога е течен. Има и друг проблем... постоянно ме гони "вълчи глад", за който четох, че се причинява от проблеми с хормоните... отделно окосмяването ми е ужасно.. И така де, реших този път да накарам личната ми лекарка да ми пусне изследвания за хормони, но тя каза, че не може, прати ме на гинеколог .. той ми пусна само за секрета от гърдите .. и в крайна сметка ми изписаха противозачатъчни - Жанги ... За тях пише че след като изпия една опаковка трябва да изчакам 7 дена и на 8-мия да започна новата опаковка. Та ме интересува ако някоя ги е пила и дали има мнение за тях, защото аз не намерих нищо съществено. Чудя се, дали да не се върна към фемоден, но ме е страх на своя глава да го направя .. реших да потърся първо съвет от вас. Вие как пиете противозачатъчните?
  Ако случайно някой е имал същите проблеми като мен, моля да сподели как се е справил Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Котенцету,
и с право трябва да се страхуваш да пиеш противозачатъчни без  лекар и изследвания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия