сок от моркови и бременност

  • 6 579
  • 16
Моля кажете, че се побърках от притеснение! Противопоказно ли е да се пие сок от моркови по време на бременност. аз пръвите месеци си попийвайх доста често фреш от моркови с цвекло, а морковите имат много вит А, който не се препоръчва при бременност  ooooh!
Виж целия пост
# 1
Аз съм си пийвала всякакви сокове, включително и от моркови! Не смятам , че е основание за притеснение! newsm10
Виж целия пост
# 2
пиех всякакви сокове по време на бременост и даже много обичам да си гриза моркови!
Не се притеснявай, поне не съм чувала подобно нещо
Виж целия пост
# 3
Що пък да е противопоказно?  Thinking
Аз се наливах непрекъснато със сок от моркови. Дори към края на бременността си стигах и до един литър такъв сок пък нищо ми нямаше - нито на мен, нито на бебето.
Виж целия пост
# 4
За бременните е вредно ако РЕДОВНО в 1-ви триместър приемат витамин А над 10 000 UI дневно.Което количество е много вредно за бебето! Но в плодовете и зеленчуците не се съдържат такива ударни количества  ooooh!, че да навредят.Специално за сока за моркови и аз не смятам че има проблем.
Виж целия пост
# 5
Сокът от моркови съдържа провитамин А, от който тялото ти ще си вземе каквото му е нужно. Важното е да не вземаш добавки синтетичен витамин А в големи количества.
Виж целия пост
# 6
Не знам за сока, но аз през първите месеци всеки ден ядях моркови и сега за първи път чувам, че бил вреден сокът от тях.
Виж целия пост
# 7
ами не казвам, че е вреден, а питам?!
Виж целия пост
# 8
Ами, ето, ти питаш, ние ти отговаряме.Пий си сока и не го мисли.
Виж целия пост
# 9
През цялата бременност се скъсах да ям моркови,спокойно! Wink
Виж целия пост
# 10
Не съм чувала да е проблем , аз ядох и пих всичко.
Виж целия пост
# 11
Почти всеки ден от бременността си пиех сок от моркови Peace Пиех го преди да забременея, защото бях чела, че в Индия се препоръчва заради плодовитост. Mr. Green Пия и сега Peace Станала съм оранжева Crazy
Виж целия пост
# 12
Синтетичния витамин А в повишени количества е токсичен за плода ... естествения не мисля че вреди
Виж целия пост
# 13
Иииимаше нещо такова.Мъж ми беше купил 10кг моркови,щото мноого обичам,но после сеоказа,че не е хубаво,ама що съм забравила. Като цяло е целуцлоза и може да те запече. Леко бременеене  bouquet
Виж целия пост
# 14
Мисля, че няма проблем да си пийваш сок от моркови.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия