хрема при новородено

  • 28 066
  • 12
Здравейте
Бебето ми е на 20 дни с яка хрема. Четох, че често се случва и педито каза същото и  да слагаме физологичен р-р.  Е, слагам обаче с аспираторчето вадя всеки път големи жълти сополи, та се чудя дали не е нещо повече от обичайната хрема това. Има ли в случая значение цвета на секрета?
Виж целия пост
# 1
Да не сте хванали стафилококова инфекция в родилното  Thinking

Защо не поискаш от педито една посявка да направите  Thinking
Виж целия пост
# 2
Щом има такъв цвят, по-добре е да се вземе секрет от нослето. newsm78
Виж целия пост
# 3
Задължително пуснете микробиологично изследване на носогърлен секрет , ако е бактериална  инфекция нелекувана може да слезе надолу ,  а сте още много малки
Виж целия пост
# 4
здравейте мами.
и ние сме с нещо като хрема още от раждането.в началото имаше засъхнал секрет в нослето и хъркаше.вече сме почти на пет мес.хъркането понамаля обаче често се налага да пръскам със стеримара понеже често плаче като е с бибата и го усещам как трудно диша и се дави.давам му и вит.C и калциев глюконат му давах и алиум сепа и правени капки за нос и няма оправия.два,три дни е добре и всичко пак отначало.може ли кака или тати да носят някакви вируси?
Виж целия пост
# 5
а микробиологично изследване на секрет от носа правихте ли
Виж целия пост
# 6
Ох, и ние сме така .Синът ми е на 2 м.Откакто сме се прибрали от родилния дом , все хърка с носа.Уж няма сополи,но сякаш някъде назад има нещо.
Лекарката  казва да слагам физиологичен разтвор.
Понеже продължава вече твърде дълго това хъркане, на своя глава взех секрет за микробиологично изследване.Излезе стафилокок ауреус.Въпреки това,според  джи пи-то ,нямало смисъл да правим нищо!Е да де,ама все така ли ще я караме?
Виж целия пост
# 7
krasi80 аз също имах такива проблеми с моето бебче и педиатъра на детето ми изписа капки за нос с име Tonimer 5 ml, три пъти на ден по една капка във всяка ноздра и между временно и почиствах нослето с клечки за уши за да не се дразни.дано да ти помогне ако опитваш.при нас помогна на третият ден и досега нямаме проблеми.ако гледаш детето с електрическа печка слагаи някакъв съд с вода за да овлажняваш въздуха това помага при хремави бебчета да се подобрат.
Виж целия пост
# 8
Не съм правила микробиотично изследване.Всеки път като кажа на докито за хъркането,казва има секрет,който се стича отзад или е пипнал вирус и ми изписва вит.С и калц.глюк.Сега ще направя това изследване и дано всичко се оправи,че горкото все трудно диша като лежи(понеже не иска и да лежи на една страна,а все по гръб).
Благодаря за съвета! Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Ами, да. Моят педиатър каза , че секретите стават жълти и зелени когато има бактериална инфекция и лошото е , че е възможно да премине към ушите
Виж целия пост
# 10
Здравейте.
Не знам дали тук трябва да пиша, но и ние имаме проблем с тази хрема. Предния път влязохме в болница с начална бронхопневмония, а бяхме само на 3 месеца. Сега пак сме болни дано не стигнем до болница  Praynig. Искам да попитам дали много влажния въздух не е вреден също за бебето. В нас всички стаи имат мухъл и невероятна влага. От вчера се преместихме в хола (единствената стая без мухъл по стените).
Дали нашата хрема не се провокира от тези гъбички?  newsm78
Виж целия пост
# 11
Много е възможно според мен.Трябва да питаш педиатъра си.
Виж целия пост
# 12
влагата и мухъла не само водят до хрема но детето ще развие рахит дори и да приема капки с диавит.мухала е най- опасно за твоето бебче и затова го премести възможно най- далече от него.има един уред който улавя влагата във въздуха но незнам колко ще премахне мухала от стените.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия