Изкарване на български документи на дете родено в САЩ

  • 1 651
  • 12
Здравейте,
Синът ми е роден в САЩ и през септември мислим да се приберем до България и да му извадим и български документи. Знам че трябва да имаме апостил и преведено копие на акта за раждане, но въпроса ми е къде се подава молба за ЕГН и паспорт? Ние сме от Варна и се чудим дали това може да стане там по местожителство или ще трябва да се направи в София. А също дали подаването на молба може да стане за ден или има голямо разкарване от инстанция на инстанция?
Ако има някой който скоро е минал процедурата ще съм благодарна за всякаква полезна информация.
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
В общината, където е местожителството на майката.
Виж целия пост
# 2
ЕГН и акт за раждане се издават за около 10 дни, ако нещо се понапънат може и за 1 седмица. Данните се препращали по компютърен път до София и от централната база се генерирало ЕГН-то и затова траело толкова дълго. Ние сме от Пловдив и преди около половин година регистрирахме сина ми. Peace Peace
Виж целия пост
# 3
Та чак после с акта за раждане се ходи в паспортна служба на МВР да се подаде молба за паспорт. Ако ви е малко времето, може да упълномощите някой да свърши това предварително.
Виж целия пост
# 4
Да разбирам ли че вие сте подали молба за ЕГН и акт за раждане в Пловдив в общината по местожителство?
Благодаря за отговора. Ти наистина ме обнадежди че ще пропуснем едно допълнително пътуване до София, което ми е най омразното.
Виж целия пост
# 5
Хитруша, и аз съм от ВарнаSimple Smile
Досега не ми е минавало през главата да си регистрирам децата в БГ,
Преди известно време имаше една подобна тема тук.

BTW какви се "бенефитите" на регистрация на дете, родено в чужбина?
Ако това дете никога няма да живее в БГ и никога няма да се чувства българин,
какъв е смисъла?

Sunglasses Готова съм да бъда линчувана за това си изказване!
Sunglasses Давайте!  ooooh!
Виж целия пост
# 6


BTW какви се "бенефитите" на регистрация на дете, родено в чужбина?
Ако това дете никога няма да живее в БГ и никога няма да се чувства българин,
какъв е смисъла?

Sunglasses Готова съм да бъда линчувана за това си изказване!
Sunglasses Давайте!  ooooh!

 smile3501
Не смятам, че някой ще те линчува. Изваждането на бг-документи си е личен проблем. Всеки има мнение за и против.
Ние не смятаме да вадим бг-документи за сина ни, напротив догодина us citizen за каките smile3521
Виж целия пост
# 7
Мерси,
особено за момчетата, регистрирани ли са в БГ, автоматично са регистрирани да ходят в казармата.. То не че някой ще ги задърпа от чужбина, но няма да могат спокойно да се приберат, ако решат.

Хитруша, къде живееш в САЩ?
Аз съм във Ohio.
Виж целия пост
# 8

особено за момчетата, регистрирани ли са в БГ, автоматично са регистрирани да ходят в казармата..

Задължителната казарма не отпада ли от 1 януари 2008? newsm78
Виж целия пост
# 9
Отпада!!! В момента отслужва последния набор.
 Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 10
Не знаех! bgSimple Smile
Виж целия пост
# 11
Отпада!!! В момента отслужва последния набор.
 Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace

Последния набор не го взеха!!!!!!!!!   bouquet  bouquet  bouquet

Иначе за документите-- Аз правих на сина си Ноември 2006, само че съм от София и май тук става хем малко по-бързо хем май било и по-друг начин. По принцип се пита при всички случаи в общината по местожителство на майката. Само една подробност, като донесете акта за раждане, ОРГИНАЛА, той вече трябва да е с Апостил от САЩ и след като се преведе  ОРИГИНАЛА с апостил се слага и тук БГ апостил, това важи за абсолютно всички документи. 
Виж целия пост
# 12
BTW какви се "бенефитите" на регистрация на дете, родено в чужбина?
Ако това дете никога няма да живее в БГ и никога няма да се чувства българин,
какъв е смисъла?

Sunglasses Готова съм да бъда линчувана за това си изказване!
Sunglasses Давайте!  ooooh!

Бенефитите се наричат облаги, и те са че му даваш право да живее и работи кыдето иска в Европейския Сыюз, да ползва безплатна здравна помощ докато е на територията му (по какывто и да е повод), и да пытува до голяма част от света (арабския свят, Африка, Латинска Америка) без да носи на челото си надпис "аз сым тып и богат, татко ще плати".

За тези се сещам в момента - всичко това при условие че "той" никога не реши да има нещо с БГ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия