зачервени бузи!?

  • 748
  • 4
Здравейте!

Сина на моя приятелка е със силно зачервени бузи, с малки пъпчици и много топли. Оказа се, че крема с който го маже е за слънце, вятър, студ, но без слънцезащитен фактур. Възможно ли е просто да е изгорял? Педиатъра и пък смята, че това е реакция от растящите зъбки.

Кажете, моля, вие какво мислите, защото тя е силно притеснена. Варианта да е хранителна алергия напълно отпада според мен, защото никъде другаде по тялото няма зачервено или пък пъпки, а и в момента не е включвала нови храни.

Предварително благодаря!    bouquet
Виж целия пост
# 1
Най-вероятно е изгорял!Да му вземе слънцезащитен крем и всичко ще се нареди PeaceДъщеря ми е с тен като текезесарка Mr. Green
Виж целия пост
# 2
И ние от няколко дни сме със същия проблем.
Отначало и аз се притесних за алергия обаче пъпчиците и червеното са само там.
Вечер го мажа с хидратантния крем на хипп и май има ефект.Пазя го също от слънце,защото не съм избрала подходящ лосион.
Виж целия пост
# 3
И ние сме така от известно време. Един розовобуз.....ужас! Консултирах се с трима педиатри и един кожен лекар ( аз съм си така - докато не събера сто мнения, не мирясвам  Laughing ).

Възможно е да не е изгорял, а просто да е по-чувствителен към слънцето. Такъв се оказа нашия случай.

Може да си направи един тест. Да намаже бузите с крем Бочко, ако има под ръка. При нас минаваше червенината за кратко ( няколко часа ). Ако и при нейното дете мине - значи е чувствителност, а не изгаряне.

Иначе се оправихме с Бетноват. За два дни изчезна и сега всичко е наред.
След Бетноват-а е добре да си купи добър хидратиращ бебешки крем. Най-добре от аптека ( а не от тези на Мустела, Бюбхен и т.н.).
Ние ползваме един, обаче забравих как се казва. Утре ще проверя и ще пиша.

А кожата на бузите суха ли е? На Стефан беше много суха.

Виж целия пост
# 4
При моята дъщеря беше от зъбите и веднага щом избиха, нормалния цвят се върна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия