Да поговорим за големите бебета

  • 1 329
  • 24
Здравейте, мами  Hug
Току-що прочетох темата за нормалното раждане и 4кг бебе и реших да ви поразпитам за вашето мнение.  Thinking

Става въпрос за това, че напоследък изживявам един неопределим страх от наближаващото раждане - може би понеже наближава да излизам в майчинство, та се сетих че съм бременна и страховете от раждането се засилиха.  ooooh!

Първото ми дете се роди 3*750 и 53 см.  Hug
Истината е, че излезе трудно. Не се оплаквам от раждането си, мисля че родих като по книга, но без малко да го извадят с форцепс, напъвах като луда, за да не го направят и дори два пъти припаднах от напъни.  Cry Шев и кройка минах - 30 вътрешни и 3 външни /единия външен си го носих после 6 месеца  Sad /

И сега ми казаха, че второто бебе ПО ПРИНЦИП или да кажем - има такава тенденция, е по-голямо от първото.
Ако това е така, то аз не знам как ще го изкарам  newsm78.

И от страх ли, от какво ли - имам чувството, че в последните 3-4 дни това дете изведнъж порасна в корема ми и го чувствам така, както първото, когато бях в 8 месец. Гинеколожката каза, че на компютъраизлизаме с малко по-големи мерки от нормалното, но не е нещо фрапантно.

Поради тази причина, няма да пия витамини, за да не родя първокласник, както каза тя....

Кажете момичета, какво мислите вие за раждането на големите бебета.
Споделете, ако сте раждали такива големи дечица - как мина, какво бихте посъветвали нас и т.н

Мислите ли, че наистина има такава зависимост - второто дете да е по-голямо от първото.
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Зависимост надали има, но със сигурност има такива случаи. Аз съм един от тях. Големият ми син се роди 3150 кг и 51 см, малкия 3840 кг и 53 см. И двата пъти раждах нормално. Първият път с таблетка, понеже преносвах, родих за 8 часа. Вторият път всичко приключи за 3 часа Simple Smile. И двата пъти се наложи епизотомия, но това може би си е до човек. Определено мога да кажа, че вторият път ме боля повече, но мина доста по-бързо Simple Smile А ти след като и първият път си родила голямо бебе, не мисля че този път ще ти е по-трудно. Успех и леко и безпроблемно раждане ти желая   bouquet
Виж целия пост
# 2
galausa,
и аз родих моето първо дете 3,750 и 53 см. по естествен път и без упойка. Като гледам, горе-долу по едно и също време с теб Simple Smile Трудничко излезе, 40 мин. напъни и няколко шева.
Засега не се притеснявам от предстоящото раждане на N2, имам положително предчувствие, че всичко ще мине точно.
Желая и на теб да не се тревожиш излишно, а ако наистина бебето се окаже много голямо на последните измервания на ехографа, поискай си планово секцио Peace
Виж целия пост
# 3
Нормални са тревогите ти като на всяка бременна,но няма нищо страшно.
Възможно е наистина второто дете да е по-едро от първото,обаче всичко става много бързо.Имам в предвид разкритието и раждането.Казвам ти го защото това е често обсъждана тема между майките и като цяло при повечето е било така.
Иначе дъщеря ми се роди 4кг.и 52см.Имаше шев и кройка естествено ама не е болка за умиране.А пък синът ми се роди 4650 и 54см.за около час.Към 8ч. отидохме в болницата докато ме приемат оформяне на документите и всичко останало,и в 10.20ч.Жорко беше роден.
Очаквахме,че ще е голям и имах право на избор.Радвам се ,че послушах моя доктор,който каза,че е второ раждане и е по-добре да опитаме нормално.Ако има проблем винаги можем да те отрежем.
Докато се усетя и бях родила.
Желая ти леко и безпроблемно раждане и спокойно и здраво бебче. Hug
Виж целия пост
# 4
За зависимост не зная, но и аз съм чувала това....,но както вече писаха, второто раждане по принцип е по -лесно.
Сина ми е с нормални размери - 3400кг 3 дни след термин, а щерката се роди 3050кг, но пък две седмици преди термин и много бързо- в 5ч. ми започнаха контракциите, в 7.30 ме приеха в болницата и в 8.17ч. тя се роди...... та до термина незная (чела съм колко надават последните дни на ден, но не се сещам ooooh!) колко би качила, но ето пък.... не се знае кога ще тръгне да излиза.  Simple Smile
Сега искам пак  нормално, дано няма някакви пречки за това и не се наложи секцио. Praynig

Леко раждане ти желая! Grinning
Виж целия пост
# 5
Синът ми се роди 3950 гр.
Дъщеря ми - 3400 гр.
И двамата секцио, затова практичен съвет не мога да дам.
Виж целия пост
# 6
моят син се роди 3.950 и 52 см,това ми беше първо раждане и като се има впредвид,че по принцип съм доста слаба очаквах,че ще имам проблеми,но родих напълно нормално и сравнително бързо и лесно.бебето на сестра ми се роди 3100 и 50 см,а тя по принцип е по-едра от мен,но раждането и беше доста тежко,така че мисля ,че всичко е индивидуално.след като първият път е минало добре едва ли сега ще е по-различно.късмет и леко раждане
Виж целия пост
# 7

Синът ми го родих нормално без упойка 3700 и 55 см. Преносвах, нямах никакви напъни, раждането мина доста трудно, половин ден бях  на магарето в родилна зала.
Сега второто върви доста едро, на последния видеозон беше с 3  Shocked седмици по-голям и ми казаха, че ако върви така, ще надхвърли 4 кила. Направо не ми се мисли.

И свекърва ми каза за тази зависимост, след като споделих с нея за последната си консултация. Тя е родила първия си син 4 кг, а втория /мъжа ми/ 4 800 кг. нормално, тогава упойки е нямало. Ако това е някакво успокоение за вас, то за мен не е.  Confused
Виж целия пост
# 8
Поискай да ти направят секцио Peace
Виж целия пост
# 9

И сега ми казаха, че второто бебе ПО ПРИНЦИП или да кажем - има такава тенденция, е по-голямо от първото.

Мислите ли, че наистина има такава зависимост - второто дете да е по-голямо от първото.

Искрено се надявам това да не е правило, защото моят гигант 3.725 роден при това 2 седмици преди термин едва го изкарах. Сега ако решат да растат повече, а на все отгоре са и 2 броя изобщо не се виждам, съвсем честно.  Shocked Стига ми че от сега се търкалям, а на сканинга действително ги изкараха по-големички. Ама казват, че след 30г.с. близнаците нарастват по-бавно от едноплодните - тази мисъл ми се отразява добре  Wink А и за витамините прочетох по-надолу. Не че вземам редовно ама сега реших, че съвсем ги спирам - само желязо ще вземам от тук натам.
Освен това се замислях съвсем сериозно за секцио този път по ред причини. Но като прочетох за изпадналата в кома Елвира при секцио със спинална и нещо взех да се разколебавам  newsm78
Виж целия пост
# 10
Да, наистина съществува такова неписано правило, като че ли....  newsm78
Истината е, че след като имаш едно нормално раждане,
няма от какво да се притесняваш!!!
Родовите ти пътища вече са много по- проходими
и второто раждане обикновено е много по- бързо и лесно..
Моите бебета и двете се родиха по 4.300кг-
първото трудно, а второто не го усетих!!!  Whistling
Не се притеснявай- няма от какво...  Wink
Виж целия пост
# 11
И мен от това неписано правило ме беше страх най-много.
Големият се роди 4.400 кг и 54см, трудно, с вакуум и доста шевове Confused
Раждането на малкия ми се видя песен - 3.700кг и 48см, леко и с един шев Simple Smile
И двамата се родиха една седмица преди термина.

Няма страшно, поразпитай доктора си за евентуално секцио, ако наистина е по-голямо Peace
Виж целия пост
# 12
  • големият ми син се роди 3.300 за 22часа-12 шева
  • малкият  ми  син се роди 4.450 за 2 часа- 4   шева
Виж целия пост
# 13
Моят съвет е ако наистина виждат че е голямо бебето да искаш секцио,аз родих бебе 4,200 и 54 см раждането протече 16 часа но това за всеки е индивидуално,но самото изхварляне на плода беше малък ад и завърши със безброй шевове,мисля второто да е секцио.Успех ти желая и леко раждане
Виж целия пост
# 14
Накарай лекаря си да ти направят снимка на таза и да преценят дали бебето може да излезе нормално.Щом имаш толкова шевове при първото раждане,значи може би си с тесен таз.А вторите бебета са и по-големи от първите май!Аз бих пожелала секцио!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия