еднократната парична помощ след раждането от социални грижи????

  • 1 398
  • 6
здравейте!!!искам да попитам,тези които са се сблъсквали  с този проблем да обяснят по-подробно как стоят нещата,защото аз чух,че трябвало да се подава някаква декларация доста преди раждането- май около 2 месеца преди 45 дневния болничен иначе не ти ги изплащали после..............кажете това така ли е???и изощо,споделете всичко около този въпрос,за каква сума става въпрос,къде се подава тая декларация,кога????опитах се да потърся инфо в търсачката,но не успях,затова се обръщам към вас!!!благодаря ви предварително!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 1
Това за подаване на декларация е нещо ново.  С акта за раждане си взимаш помощта, а родилния дом дава информацията на общината, че има новородено и така се изисква сумата от държавата.
Виж целия пост
# 2
Ако си осигурена имаш право само на еднократна помощ за раждане - 200 лева, която се получава след раждането  Peace
Виж целия пост
# 3
От Общината ти издават акт за раждане, както и декларация за семейно положение. С оригиналния акт и бележката отиваш в бюрото по социални грижи в твоя район. Там подаваш документите, попълваш една молба, която те ти дават. Тръгваш си с входящ номер. Отидох след около две седмици, да си взема акта за раждане и да подпиша заповед за изплащане на парите. Парите ги получих по сметка, след около още две седмици.
Виж целия пост
# 4
С акта за раждане отиваш в социални грижи. Там попълваш декларация за еднократна помощ при раждане  в размер на 200лв. които ти превеждат по банков път след месец.Аз едновременно подадох и за детските.
Виж целия пост
# 5
От Общината ти издават акт за раждане, както и декларация за семейно положение. С оригиналния акт и бележката отиваш в бюрото по социални грижи в твоя район. Там подаваш документите, попълваш една молба, която те ти дават. Тръгваш си с входящ номер. Отидох след около две седмици, да си взема акта за раждане и да подпиша заповед за изплащане на парите. Парите ги получих по сметка, след около още две седмици.
Декларацията за семейно положение се вади от служба ЕСГРАОН. Молбата се подава в Социалната служба към общината (като се прилага оригинала на акта за раждане и бележката за семейно положение)
Виж целия пост
# 6
От ЕСГРАОН си взимаш акта за раждане (и удостоверение за роднински връзки (или нещо такова), ако имаш повече от 1 дете). С него отиваш в социалните, като е добре да си снимаш акта, защото ти го взимат, попълваш декларация и другия месец те ти ги изплащат(200лв), където ти поискаш - поща или сметка. Всички получават тази помощ, независимо дали са осигурени или не и независимо какъв доход имаш. Да знаеш, че декларацията трябва да е подписана от двамата родители и може да не я подаваш ти, а някой близък, но трябва да носи твоята лична карта (и копие от лк на мъжа ти, а ако той я подава няма нужда от копие). 
Има помощ за бременност и раждане, ако не се осигуряваш социално, т.е. не ползваш майчинство 45дни преди раждане. 150лв. Тя се подава преди раждането, но не знам точно, ако ще се възползваш от нея питай в социалните. Трябва доход под 200лв мисля...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия