Хормони, моля за мнение

  • 2 268
  • 4
Миналия месец ме наблюдаваха за причината за кървене няколко дни след овулация, което имам последните шест месеца насам. Видя се задържан фоликул и имаше малко съмнение за полип, което не се потвърди. На 6-тия ден от цикъла направих изследване на
LH 7.03 2.4-12.6
FSH 9.86 3.5-12.5 и
Estradiol 124.8 24.5-195.0.
Притеснява ме съотношението LH/FSH от 0.71. Никъде в нета не видях подобни резултати. Моля за вашия коментар   bouquet.
Виж целия пост
# 1
Хормони се изследват между трети и пети ден от началото на кървенето. Но мисля, че и по тези резултати може да се коментира.
Съотношението между хормоните FSH/LH трябва да клони към 1, а при теб е 1,4. Това донякъде може да обясни задържането на фоликула.
На колко години си?
Виж целия пост
# 2
Хормони се изследват между трети и пети ден от началото на кървенето. Но мисля, че и по тези резултати може да се коментира.
Съотношението между хормоните FSH/LH трябва да клони към 1, а при теб е 1,4. Това донякъде може да обясни задържането на фоликула.
На колко години си?
За това кога да се изследвам ми е написано от 3-ти до 7-ми ден, може би защото цикълът ми е по-дълъг незнам. На 31 години съм и ставам все по-притеснена, колкото повече времето минава в напразни опити. Вече половин година имам ранно кървене и си мисля че може всеки месец да задържам фоликула.
Виж целия пост
# 3
Съотношението е ЛХ/ФСХ, а не ФСХ/ЛХ
Сотношението LH/FSH - 0.71 не е идеално, но не е зле.

Мисля, че нивата на хормоните са добре.
Трябвало е да ги направиш на 3 ден от МЦ.
Виж целия пост
# 4
Съотношението е ЛХ/ФСХ, а не ФСХ/ЛХ
Гледат се и двете съотношения. Съотношението ФСХ/ЛХ е с цел определяне на репродуктивната възраст на жената.
Предвид това, че при авторката на темата съотношението е близко до 1, мисля че за нея не се отнася, това което давам като линкове.
Тема от зачатие
FSH/LH
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия