Как опазвате дамаските от мръсните детски ръчички?

  • 2 235
  • 25
Здравейте, мами ! Гледам по снимките , че на всички Ви диваните са без покривала , а цветовете им са все светли.На нас наскоро ни предстои да се нанасяме в ново жилище и купихме съответно нови мебели, но не мога да се начудя  newsm78 как ще ги поддържам като малката(2 годишна )навсякъде пипа и цапа? Вие какво правите ,постоянно перете дамаските или въобще кажете как поддържате мебелите си чисти ?
Виж целия пост
# 1
Няма опазване. Затова сме си взели диван със сваляема дамаска. Цвета е бял и ...пране му е майката.
Виж целия пост
# 2
Пране по-начестичко и така,няма опазване Simple Smile
Виж целия пост
# 3
По-често миене/бърсане с мокри кърпи на детските ръчички.А и не се сещам докато сте вкъщи с какво толкова ще си намаца ръцете,че да съсипе мебелите  newsm78
Виж целия пост
# 4
А и не се сещам докато сте вкъщи с какво толкова ще си намаца ръцете,че да съсипе мебелите  newsm78
С шоколадов корнфлейкс, с мазен зрънчо, с оцветени бонбонки, които ту се вадят от устата, тук се пъхат обратно, с пастели, с лютеница, със сок, с пръст от цветятя...да продължавам ли Grinning
Виж целия пост
# 5
А и не се сещам докато сте вкъщи с какво толкова ще си намаца ръцете,че да съсипе мебелите  newsm78
С шоколадов корнфлейкс, с мазен зрънчо, с оцветени бонбонки, които ту се вадят от устата, тук се пъхат обратно, с пастели, с лютеница, със сок, с пръст от цветятя...да продължавам ли Grinning

 newsm10
То е ясно , че ако е сваляща дамаската ще се пере по - на често, но ако не е сваляща се .............. newsm78
 
Виж целия пост
# 6
А и не се сещам докато сте вкъщи с какво толкова ще си намаца ръцете,че да съсипе мебелите  newsm78
С шоколадов корнфлейкс, с мазен зрънчо, с оцветени бонбонки, които ту се вадят от устата, тук се пъхат обратно, с пастели, с лютеница, със сок, с пръст от цветятя...да продължавам ли Grinning

Не се бях сетила за повечето от тези боклуци (с изключение на сокчето) сигурно защото не ги давам на детето си. Confused
Виж целия пост
# 7
Ми така е - чието дете яде квалитетна храна, майка му има чист диван. Тия, дето си тъпчем децата с боклуци, с изключение на сокчето, си перем дамаските hahaha
Виж целия пост
# 8
Ми така е - чието дете яде квалитетна храна, майка му има чист диван. Тия, дето си тъпчем децата с боклуци, с изключение на сокчето, си перем дамаските hahaha

Е чак пък квалитетна....Просто не му давам "шоколадов корнфлейкс, мазен зрънчо и оцветени бонбонки ".Странно ли  е че не давам подобни боклуци на дете на 1г.6м. ?  newsm78  Да не изоставаме нещо?Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Просто не му давам "шоколадов корнфлейкс, мазен зрънчо и оцветени бонбонки ".Странно ли  е че не давам подобни боклуци на дете на 1г.6м. ?  newsm78  Да не изоставаме нещо?Simple Smile
Не бе, шегувам се Laughing Не си изостанала изобщо. Разбира се, че няма да му даваш такива неща на тази възраст. И аз не съм давала. Просто думичката болкуци е малко неуместна, съгласи се. Всички знаем, че това не са най-полезните храни, но почи всички деца ги обичат и хапват с кеф. Когато твоето дете стане на 3 и вече ходи примерно на градина, ще видиш, че няма спасение от боклуците. Просто ти самата ще престанеш да гледаш на тях като на най-големия си враг и с примирение ще купуваш Нескуик и Харибо желирани мечета веднъж седмично Laughing Повярвай ми, минах точно по този път Laughing
Виж целия пост
# 10
Мда...малко силна думичка използвах наистина;) Извинявам се;)
Виж целия пост
# 11
Не знам за другите, аз сложих  покривала на дивана в хола. Да ми е мирна главата. Въпреки че дамаските ми се свалят /с цип са/, макар и трудно, и цвета е петроленозелен /носи на замърсяване/. Но най-лесно ми е сутрин да тръсна покривалата и веднъж на няколко месеца да ги завъртя в пералнята.
Когато ни дойдат гости обаче ги махам, макар че не са никак грозни Mr. Green
Виж целия пост
# 12
   На познати с по-големи деца диваните са надрани и надупчени с химикал, с петна от шоколад и други неизяснени причини, на места е ровено от малките пръстчета и късано умишлено  Crazy Ставало е дума за това, просто изчакват още малко и ще купуват нови.
Виж целия пост
# 13
Купих си дивани специално за детето - кожени - всичко се отмива без проблем.  Peace
Виж целия пост
# 14
Децата ми се хранят на масата в трапезарията. Като приключат, минават през банята да си измият ръцете. Досега не сме имали поражения по мебелите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия