Подарък за сватба?????

  • 55 414
  • 111
# 30
Мисля, че най-добре е надписан плик с пари и пожелание. Всеки си решава после какво му е належащо и си го купува. Ако пък вече си имат някакво домакинство само ще допълват.
Виж целия пост
# 31
А пък ние ще сме кръстници!   bowuu

И още се чудим за подарък  newsm78 ! Нямаме кой знае какви възможности, но все пак няма да се излагаме  Embarassed!

И аз се чудя какъв подарък да измислим, понеже нашите младоженци не живеят в България, само за сватбата ще са тук, познаваме се повече с момчето (всъщност момичето само веднъж сме го виждали, а с момчето сме много добри приятели) и не знаем от какво се нуждаят!
Все пак плик с пари незнам дали е прието да се "подаряват" от кръсници?
Иска ми се да е нещо готино! Но какво още се чудим! Сватбата ще е в края на другия месец!
Виж целия пост
# 32
Сега видях, че моята тема пак се е възродила. Искам да благодаря на всички, които ми дадоха съвети и специално на Камелия, която предложи по-нестандратно решение, защото именно него избрахме с мъжа ми. Подарихме и м на хората масаж за двама с кафе и шоколад, като т.нар. ваучер за подаръка беше завързан на панделката на една шоколадова мида с бонбони. Праснах и една прочувствена картичка с пожелание животът да им поднася само млечен шоколад с ядки и всичко беше супер. Обадиха ми се още на следващия ден да ми благодарят за подаръка и да ме питат кога най-рано могат да си го „ползват“. Още веднъж мерси на всички ви!   bouquet   bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 33
Диана, радвам се, че съм ви била полезна. Важното е, че младоженците са останали доволни  Simple Smile
Кажи ми, моля те, как процедирахте? Аз досега съм правила подаръци от там и куриера им ги носи лично. Или ви ги донесоха в къщи и вие си ги подарихте сами?
Виж целия пост
# 34
А пък ние ще сме кръстници!   bowuu

И още се чудим за подарък  newsm78 ! Нямаме кой знае какви възможности, но все пак няма да се излагаме  Embarassed!

И аз се чудя какъв подарък да измислим, понеже нашите младоженци не живеят в България, само за сватбата ще са тук, познаваме се повече с момчето (всъщност момичето само веднъж сме го виждали, а с момчето сме много добри приятели) и не знаем от какво се нуждаят!
Все пак плик с пари незнам дали е прието да се "подаряват" от кръсници?
Иска ми се да е нещо готино! Но какво още се чудим! Сватбата ще е в края на другия месец!
Aз директно питам.Сегашните ни младоженци/женят се на 13 май/ ги попитах,помислиха и искат сервиз за хранене.На предното ни кумуване подарихме комплект прибори за хранене.
Виж целия пост
# 35
Ок, а колко пари е редно да се дадът на сватба?
Виж целия пост
# 36
Ок, а колко пари е редно да се дадът на сватба?

Ние бяхме на сватба сега на 05.05 /събота/ и се събрахме 3 семейства да вземем общ подарък или по 80 лв. от семейство. Незнам дали е достатъчно. За едни може тази сума да е малка, но всяко семейство преценява колко може да отдели.
Виж целия пост
# 37
Аз съм на сватба след 10 дни и също съм изправена пред дилема. Сватбата обаче ще е само подписване и лека почерпка, без истинско тържество. Дори в началото не знаех дали ще се правят подаръци илислед време когато има истинска сватба. Най-много ми хареса от изброеното досега луксозния албум за снимки. иначе булката ми спомена и за комплект спално бельо, но може би ще има и други кандидати за него.
Пари по принцип съм давала и е добър вариант, но този път не ми се дават, предпочитам за спомен нещо от мен.
Виж целия пост
# 38
Аз обикновено питам дали искат пари или подарък. Ако не си кажат, решавам в движение.
На една сватба адски се бях издразнила, защото младоженецът направо си каза и сумата - 100лв.
Не че нямаше да дадем толкова, ама ми се стори супер просташко. Ами, ако нямахме толкова?

Когато не си казват, подарявам следните неща /сигурно, защото на мен ми се иска това/
- масичка за кафе и чай за леглото, с луксозен и закачлив комплект за чаши и каничка  за двама
- комплект чаршафи - никога не са излишни, а ако са с весел десен, винаги се помнят от кого са
- луксозен комплект за вино - две хубави чаши, гарафа и онези уреди, с които се декантира виното, тирбушоните и разните му там работи. Обикновено идеята е, че подаръкът е за двамата и ще си го ползват сами в романтична обстановка, иначе почти всеки си има чаши за вино, за гости
- ако са любители на суши или китайска кухня - има невероятни комплекти с разни подноси, подложки, чашки за саке и всякакви глезотийки от този тип. Това е нещо, което рядко купуваш, ако останат излишни пари, а ти се иска да имаш, ако си любител.
- обичам да подарявам свещници и хубави вази с модерен дизайн, обаче трябва да им знаеш вкуса или поне стила на дома - това е по-сложно.
- колекция дискове с любима музика - трябва да се знае вкуса и дискографията да е пълна. За меломаните това наистина много високо ценен подарък
- голям комплект с ароматни свещи, масла, пръчици - комплектът трябва да е голям и разнообразен, тъй като не можеш да предвидиш вкуса към аромати на всеки

В момента не се сещам, но има още дреболии, които не са скъпи, а радват...
Виж целия пост
# 39
Това с комплекта за суши ми хареса!
Жалко, че от познатите ми само аз ям суши Joy Трябваше на мен някой да ми подари, ама никой не се е сетил. Нищо, на следващата сватба ще го запиша в уишлист.
Виж целия пост
# 40
Не го разбирам аз това с парите вместо сватбен подарък. newsm78
Все едно не е сватба, а благотворителен бал за събиране на помощи за бедните младоженци.  Sick
Виж целия пост
# 41
купи им хубава сватбена картичка и им пожелай нещо красиво, а в катричката пъхни пърите. и аз като останалите мися, че ще се зарадват Simple Smile вместо да получап поредното нещо, което вече се имат. а ако го нямат може да не им хареса.

Не го разбирам аз това с парите вместо сватбен подарък. newsm78
Все едно не е сватба, а благотворителен бал за събиране на помощи за бедните младоженци.  Sick

кой говори за благотворителен бал? и що за дивотия е това?
Виж целия пост
# 42

Не го разбирам аз това с парите вместо сватбен подарък. newsm78
Все едно не е сватба, а благотворителен бал за събиране на помощи за бедните младоженци.  Sick

кой говори за благотворителен бал? и що за дивотия е това?

 Joy
Тази дивотия е моето мнение по въпроса. Интелигентните и възпитани хора уважават чуждото мнение, даже когато то не съвпада с тяхното.
Виж целия пост
# 43
Парички в пликче, напоследък това е желание на повечето млади хора. Те ще си ги похарчат за ремонт, екскурзия или както намерят да добре.
Виж целия пост
# 44
Диана, радвам се, че съм ви била полезна. Важното е, че младоженците са останали доволни  Simple Smile
Кажи ми, моля те, как процедирахте? Аз досега съм правила подаръци от там и куриера им ги носи лично. Или ви ги донесоха в къщи и вие си ги подарихте сами?

На мен също би ми било интересно да сразбера подробно как се процедира? Предварително благодаря? Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия