Букурещ- на разходка и шопинг.

  • 31 721
  • 82
Поради голям интерес към пътуванията до  Букурещ, предлагам  в тази тема да споделяте полезна информация за интересни места, добри хотели, ресторанти,магазини и др. Целта на темата не е да споделяме харесва ли  ни или не Румъния, а какво интересно може да се види и прави в Букурещ.
Unirea shopping center
Plaza Romania
Plaaza Romania
Виж целия пост
# 1
а може ли по 2 думи за тези места, че съм изпуснала темите, а смятаме скоро да отидем на разходка до Букурещ
също, ако може да споделите, необходимо ли е нещо по-специфично, освен нормалните неща, за пътуването с кола
знам, че трябва зелена карта за колата, ние трябва да си носим личните карти, а за деца?
Виж целия пост
# 2
Трябва да имате зелена карта за колата. Май тази година влиза в автокаското или се доплащаше 40 лева за 1 г. В интерес на истината- досега не са ми я искали- 3-4 пъти излизам с колата тази година.Колата ако е фирмена, не на ваше име- пълномощно от собственика. Лични карти за възрастните, за децата под 14 г.- паспорт. Декларация от другия родител,ако детето пътува само с единия. На излизане от България се заплаща такса за моста- 12 лева . след това спирате чак след румънската граница- на първата бензиностанция. Тя е почти на границата. Купувате си винетка- дневна, седмична или месечна. Може да платите и в евро. Аз взех за 5-6 евро  месечна. Дневната е 2-3 евро.
Виж целия пост
# 3
 Дайте повече инфо за самите молове- къде са, как да ги намерим, по адрес ли, по обяснения ли...За който е ходил сигурно не е така трудно да се ориентира, но аз като не съм била и ми се ще да тръгна заредена с повече инфо сякаш.....

Румънската пара- Лея ли беше? Спрямо еврото, как се разменя?

Монда каза, че цените са прилични, но ако някой е пазарувал, нека да каже нещо конкретно, за да знам като тръгваме с какви пари да разполагаме все пак(за съжаление не са ни неограничени средставата) Сигурна съм, че зависи кой какво ще пазарува, но някакви примерни цени за ориентир може или пък да се сравни дали е по-скъпо от тук, еднакво ли е, или е по-евтино(а, дано  Crazy)

Абе все за пари питам аз....това е положението, всичко е пари  Tired

Имах и още да питам, но сега изключих какво беше..Ще се включа по-натам в темата  Peace
Виж целия пост
# 4
за децата под 14 г.- паспорт
сигурна ли си, че трябва, ако е така, значи скоро няма да ходим в Букурещ
Виж целия пост
# 5
За евтино- не е. Но има магазини, заради които не се  налага да се ходи на пазар в Европа.  Например- дънки Гес- 350 евро, обувки- от 50 до 100 евро / не фирмени/, но голямо изобилие на  модели, наистина за всеки вкус. бенетон,Сисли..в тези не съм влизала и не мога да направя сравнение с България.  Стар Бакс имат в единия от моловете-  4 евро капуцхино, 5 евро мокачино и т.н. в друго кафене  в друг търг. център- кафето е 3 евро. Цените са европейски с две  думи. обядвахме и вечеряхме в моловете, не ни остана време за разходка из Букурещ, но там с моя опит съм разбрала, че нямат хубави ресторанти като нашите .
за децата под 14 г.- паспорт
сигурна ли си, че трябва, ако е така, значи скоро няма да ходим в Букурещ
Абсолютно съм сигурна.
Виж целия пост
# 6
Монда,да те поправя,че дневната винетка е 2 леи,горе долу това са 60евроцента.Намира се лесно,но на нас в 4 бензиностанции не искаха да ни взимат евро,та доста покарахме без винетка докато сменим евро за леи.Минахме покрай полиция и добре,че не ни спряха!
Във Варна в чейнчовете сменят леи,така че най-добре оттук да се тръгне с някоя лея,според мен.
Виж целия пост
# 7
Приемам поправката.Всъщност  първият път аз искахмесечна  и понеже ми се видя смешна сума, от любопитство попитах за седмичната, а не предполагах,че и дневна има.На границата също можете да смените  няколко леи. В търговските центрове има change, а с карти се плаща навсякъде. lei  ни трябваха само  за кафета, останалото- с карти.
В неделя ИКЕА работи до 18 ч., а в останалите дни -до 22. В събота и неделя е лудница в икеа и моловете, следващия път ще отидем през седмицата или с преспиване- събота и неделя.
Направи ми впечатление многото полиция по улиците- на всяко голямо кръстовище въпреки светофара имаше и регулировчик, който  пропускаше движението в една или друга посока приоритетно така, че да се намалят задръстванията в пиковите часове. Никъде не  ги видях скатани зад храстите да  стрелят с радар.Имат си приоритети хората.
Виж целия пост
# 8
За евтино- не е. Но има магазини, заради които не се  налага да се ходи на пазар в Европа.  Например- дънки Гес- 350 евро....

На мен ми направи впечатление, че Guess в Европа е доста по-скъп. Не знам защо така. И в Истанбул беше така. Потниче- обикновено- над 100-120 лв(горе долу)

Тия дънки също ми се виждат доста скъпи. Преди години си купих Гес от Америка, но за доста по-малко пари  ooooh!
Виж целия пост
# 9
Зависи откъде и какво си  купуваш. и Донна Карън има в Америка за 20 долара, но не от колекция. В магазините на гес,/ а и не само/, където се представят колекции,цените са такива,че и отгоре.
Така е и с келвин клайн- в Америка съм виждала дънки в молове за по 50 долара. Ама дънките от колекцията му за сезона  са  400-500 долара.
Виж целия пост
# 10
Зависи откъде и какво си  купуваш. и Донна Карън има в Америка за 20 долара, но не от колекция. В магазините на гес,/ а и не само/, където се представят колекции,цените са такива,че и отгоре.
Така е и с келвин клайн- в Америка съм виждала дънки в молове за по 50 долара. Ама дънките от колекцията му за сезона  са  400-500 долара.

Честно казано съм забравила дали не съм ги купувала на разпродажба  Thinking

Но наистина в сезон от нови колекци нещата са скъпи. Аз в Америка предимно от разпродажби(в началото, обаче, че към края има само парцали Stop) съм пазарувала. НЯма такъв кеф...но да не разводняваме темата..

Питах за цени в Букурещ, защото е важен ориентир. Сигурно и там, обаче правят разпродажби..Може би юли?  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
със сигурност правят- това са все международни вериги магазини, но нямам идея кога....може би юли-август.
Виж целия пост
# 12
През Русе ли минавате? Колко км са от Русе до Букурещ?
Виж целия пост
# 13
През Русе ли минавате? Колко км са от Русе до Букурещ?
70км
Виж целия пост
# 14
Търся си компания за Букурещ за м.май. Laughing




Монда каза, че цените са прилични, но ако някой е пазарувал, нека да каже нещо конкретно, за да знам като тръгваме с какви пари да разполагаме все пак(за съжаление не са ни неограничени средставата) Сигурна съм, че зависи кой какво ще пазарува, но някакви примерни цени за ориентир може или пък да се сравни дали е по-скъпо от тук, еднакво ли е, или е по-евтино(а, дано  Crazy)

Абе все за пари питам аз....това е положението, всичко е пари  Tired


По думите на мъжът ми е по-скъпо от тук.Но всеки има различно ценообразуване. Mr. Green
Той е ходил главно по моловете и нещата които ни донесе каза ,че са били в намаление.
Само запомних,че дънковата поличка на дъщеря ми "Уайкики"е някъде към 46лв.намалена. #Crazy
В интерес на истината нямам никаква представа колко би струвало същото поле в софийският магазин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия