как да съхраня по-голямо количество месно пюре-дом.производство:)

  • 658
  • 13
здравеите:) започнах да давам месни пюрета на малката, за сега само пилешко. искам да опитам да направя сама пюренце,обаче незнам как да го съхранявам. примерно като направя една доза искам  да го разпределя в бурканчета ,ама после трябва да се стерилизира ли? в хладилника ли във фризера??? кажете как да го направя Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз ги замразявам в камерата. Слагам в бурканчета с винтова капачка горещо пюре,и ако хлътне капачката съхранявам в хладилник за няколко дни.
Виж целия пост
# 2
Аз ги замразявам в камерата. Слагам в бурканчета с винтова капачка горещо пюре,и ако хлътне капачката съхранявам в хладилник за няколко дни.

По този начин ги съхранявах повече от месец  Peace
Виж целия пост
# 3
Аз също правя пюрета на малкия.От скоро правя и с месо,но аз ги стерилизирам.Пробвах по начина по който са описали момичетата,но се бяха вкиснали.Може би аз бъркам,защото ги слагам в хладилника,а не в камерата.
Виж целия пост
# 4
само сварено пасирано месо с бульон замразявам във форми за лед, после в найлоново пликче и във фризера, Приготвям си прясно зеленчуково пюре и слагам по няколко месни кубчета.
Виж целия пост
# 5
само сварено пасирано месо с бульон замразявам във форми за лед, после в найлоново пликче и във фризера, Приготвям си прясно зеленчуково пюре и слагам по няколко месни кубчета.
и аз правя така, по-удобно е според мен. Само зеленчукови пюрета приготвям за 2 дни и ги съхранявам в бурканчета в хладилника.
Виж целия пост
# 6
само сварено пасирано месо с бульон замразявам във форми за лед, после в найлоново пликче и във фризера, Приготвям си прясно зеленчуково пюре и слагам по няколко месни кубчета.
Удобно и практично  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз стерилизирах и след това ги държах в хладилника-за всеки случай. Никога не съм замразявала храна за Иво.
Стерилизирано пюре е по-удобно за пътуване, примерно. Не трябва да мислиш как ще го съхраняваш замразено. А и замразената и размразена храна никога не ми е същата на вкус както преди замразяването.

Ако пюрето е горещо (но наистина горещо!), може да го сипеш в бурканче, да затвориш с капачката и да го обърнеш. Когато изстине, капачката хлътва и така е напълно достатъчно да го съхраниш и без да стерилизираш. Аз така съхранявам храната на Иво от много време вече. Издържа повече от месец-за по-дълго не знам, защото Иво изяжда каквото съм приготвила преди това.
Виж целия пост
# 8
Аз не съм много опитна, защото от скоро се пробвам с домашни пюрета. Ето какво мисля да правя аз. Ще замразя сурово месо във формички за лед.
Когато ще правя пюре, вадя и варя. Може да изглежда сложно, но на мен ми е лесно, защото свикнах да правя пюре всеки ден. Варя заленчуците на пара, а под тях месото.
Когато купим някакъв вид месо, първо отделям за бебето, останалото се готви или замразява  bouquet

Виж целия пост
# 9
свареното месо пасирам, след това насипвам в стерилни контейнерчета, които купувам от аптеката - по-удобно и чисто е от формичките за лед. замразявам във фризера.
Виж целия пост
# 10
Може да замразяваш без проблем, дори и в стъклени бурканчета, но остави 1/5 място, защото замразено, съдържанието на бурканчето се увеличава..

А аз замразявах по 20-25 гр месо и риба в малки пакетчета и ги използвах за правене на пюрета в BabyCook-a. Много практично и бързо!

А като казвате "стерилизиране" , какво точно означава? Как ги стерилизирате пюретата и каква е трайността им след това?

Клео.   bouquet
Виж целия пост
# 11
"Стерилизиране" казвам на следното:
Бурканчетата с пюре, затворени добре с капачките, се слагат в по-голям съд и се сипва вода, така че да са покрити с водата изцяло. Водата трябва да заври и да ври така 10-15 минути.
Трайността на пюретата по този начин е няколко месеца. Майка ми така беше направила домашти плодови пюрета за Иво (250 броя Grinning) и си бяха наред докато не ги изяде всичките.
Виж целия пост
# 12
Ясно Виви, разбрах сега..това стерилизиране е един вид консервиране.. Peace
Ти имаш майка-първенец, 250 бурканчета  Joy
Виж целия пост
# 13
само сварено пасирано месо с бульон замразявам във форми за лед, после в найлоново пликче и във фризера, Приготвям си прясно зеленчуково пюре и слагам по няколко месни кубчета.
и аз така правя-имам различни видове месо и ги редувам Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия