Не мога да я захраня

  • 745
  • 8
Бебето ми е вече почти на 5 месеца а неще никакво пюре и понеже е с алергия я храня с АМ Прегомен но и от него яде съвсем малко почти на половина от това което трябва да яде. Като кажа на докторката че яде по малко тя ми казва да я захранвам с пюрета като не харесва млякото, но как да стане това. До сега съм пробвала няколко вида пюрета на Хип за алергични деца но не ги иска. Въобще вече съм изпаднала в отчаяние с какво да я храня. Възможно ли е да не ги харесва на хип, дали да пробвам с друга марка? Какво да направя за да прояде нещо друго освен АМ
Виж целия пост
# 1
Ами напълно е възможно да не харесва конкретно тези пюрета, пробвай с други или с каша примерно. Безглутенова и безмлечна оризова или елда, която да приготвиш с АМ, което яде. Друго, което мога да те посъветвам е да спреш да предлагаш нова храна за няколко дни и след това да опиташ отново. А това, че яде по-малко АМ от оказаното за възрастта само по себе си не означава нищо, ако надава нормално. В крайна сметка не всички деца имат еднакъв апетит.
Виж целия пост
# 2
до сега наддаваше добре ама ядеше повече сега незнам ка ще е
Виж целия пост
# 3
Какви пюрета даваШ, плодови или zеленчукови? Опитай круШа (в случай че си давала zеленчукови). Тя е сладка и добре се приема. МожеШ и да слагаШ по 1-2 мерителни лъжички чисто ориzово браШно (от ориzовата каШа) в АМ. Дано прояде  Peace
Виж целия пост
# 4
пробвала съм и круша пак на хип и зеленчукови тиква, картоф
Виж целия пост
# 5
Ами иzчай, не я насилвай. Дано не отслабне много. След една седмица опитай пак.
При нас сладкия картоф много се хареса, а от обикновените картофи и се повръЩа  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 6
Уф,добре дошла в клуба,мила!
Захранването ме докарваше до нервни сривове/вътрешни,не пред детето!/.Мъчихме се цял месец с по 1-2 лъжички,неутешим плач и отказ даже и от АМ след лъжичките случайно изядено пюре.Опитах наобратно-давах половината количество АМ първо и след това пюрето,имаше леко положителен ефект.Най-накрая наистина много се ядосах,направих му домашно пюре,почти като храна за възрастни-картоф,тиквичка,масло,копър,праз+АМ и прояде като невидял.Сега,месец и нещо по-късно даже имаме обратния проблем-иска всичко само с лъжица,включително и АМ.Отказа напълно водата от биберон и сега например пие вода от най-обикновенна чаша за възрастни...А е на 5,5месеца,какво ли ни чака от тук нататък?
Виж целия пост
# 7
Аз захраних с домашно картофено пюре с АМ и започнах опитите на 4,5м, но малката така се мръщеше, а и ревеше от лъжицата... Започна да яде пюрето някъде на 5м и на 5,5м вече си ядеше картофчето и даже включих морков... Сега е такава ламя, че всичко яде до последната лъжица  Crazy само много гъсти пюрета отказва и попара.
Според мен бебчето може би не е готово за захранване. По-ранно захранване се препоръчва обикновено ако не го насища млякото и бързо огладнява, а не ако хапва по-малко.
Успех със захранването   bouquet
Виж целия пост
# 8
баба жаба, много добре те разбирам. И при нас беше така, с тази разлика, че моето момиче беше изцяло на кърма до 5.5 месеца и като захранвах нищо не искаше... обича си млякото на мама и това е. Имай търпение, не давай нищо няколко дни, после опитай пак. И то опитай с нещо което е по примамливо за бебетата: например бананова каша - тя е без глутен и е подходяща за захранване щом бебчето ти е на АМ.  Аз не познавам бебе, което да я е отказало, много е ароматна и вкусна(ползвам тази на Хумана). От пюретата също опитай по-сладки и ароматни такива ябълки, круши, банани, тиква с ябълка на Хип (моята беба, уж е злояда но я обожава).
Спокойно можеш да пробваш различни марки пюрета. Гербер имат също много хубави плодови, даже според мен са по-добри от Хип. Трябва много търпение, някои бебчета трудно се отказват от млякото. Що се отнася до по-малкото количество мляко, което пие, защо не пробваш да я храниш с по-малко, а пък по-често?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия