Силиконови зърна

  • 4 701
  • 11
Момичета,имам бебе на 12 дни ,което ми нацепи здраво зърната на гърдите! Болката е ужасна и педиатъра ми препоръча да си купя силиконови зърна. Обаче аз ли не мога да ги поставя като хората,какво ли бебето не може да суче през тях. Може ли някой да ми даде съвет,моля?!
И въобще добра идея ли да кърмя през тия зърна,да не би после да откаже да яде "от мен" направо?
Моля дайде съвети!
Виж целия пост
# 1
Здравей Marjo,

моето бебе е на 13 дни и също имам огромен проблем с болката Sick Купих си такива зърна, но нямам никаква успеваемост с тях  Sad Според мен проблемът е, 4е са много големи за устичката му и заради това отказва да яде от тях.
Ти си написала, 4е зърната са ти разранени - ако действително това е проблемът, ден-два мазане с ГАРМАСТАН и си като нова Party, но ако болката ти е като моята - от най-лекия допир ме болят зърната и то без да имам никакви ранички по тях Sick На няколко пъти ми се наложи да се цедя и да го храня от шише... Сега пробвам нова схема - първо дръпвам няколко пъти с помпата, колкото да се уголеми малко зърното и тогава го давам на детето. Не 4е болката е спряла, но поне е поносима.
Желая ти успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Обикновено най- честата причина за разранени зърна и оттам болка при сукането е неправилно поставяне бебето на гърдата. Докато не решите това болката няма да престане- поне моят опит е такъв. Лекувах рагадите, те почти минаваха и бебето пак разраняваше зърната ми.
Може да прегледате статиите и видеоклипчетата в Библиотеката за правилното поставяне, но най- добре е някой да ви го покаже "на живо". Хубаво е някой, който разбира да прегледа бебето- дали няма къса юздичка на езичето. Мише, виждам, че си от София- можеш да отидеш до консултативния кабинет в МД, там мами от форума помагат на кърмачки или пък да се включиш в седмичните кърмачески срещи (всеки вторник, в градинката зад паметника на НДК; ето в тази тема се уговарят предварително). Маржо, ти откъде си? Срещи на мами кърмачки има и в Пловдив, Варна, Стара Загора...
Сега за привременните мерки...
- грижа за гърдите- кремче- Гармастан, Депакин, Лансинох (последното не се отмива и е най- предпочитано от мамите) помага в някаква степен; не ползвайте сапун, защото изсушава кожата- всекидневния душ е достатъчна хигиена за гърдите; ходете без сутиен, оставяйте по- дълго време гърдите открити; след кърменето не отмивайте останалото по зърната мляко и слюнка на бебето- действат антибактериално и всъщност са най- доброто кремче.
-силиконовите зърна- някои мами успяват да ги ползват без проблеми; аз съм чела, че трябва да се използват в краен случай, за да не се обърка сукателния рефлекс на бебето, но пък си мисля, че са по- добрият вариант от шишето. Маржо, ти какви ползваш? Аз имах на Авент- намокрях тях и гърдата си, изцеждах малко с помпата, колкото да оформя зърното и след като ги поставех пак изцеждах, докато се образува вакум и залепнат добре. Така и силиконовото зърно се пълнеше с мляко и бебо проявяваше интерес към него. Ползвах ги само 3 дни и не съм имала проблем след това. Но, ако се научиш да поставяш правилно детето на гърда, болка няма да има и ползването им отпада.
Пожелавам ви по- бързо да минете през този период. Знам колко боли и искрено ви съчувствам, но си струва.    bouquet
Виж целия пост
# 3
Здравей!
Според мен lilfi е права - бебето не засмуква правилно. И аз ползвам силиконови зърна на Medela най-големият размер още от самото начало и си я караме добре. Щом новородено може да се справи с най-големия размер, значи и твоето може - просто трябва да го изчакаш да си отвори добре устичката и да пъхнеш зърното вътре. Пробвай да го погалиш по долната устничка - би трябвало да е рефлекс при бебчетата.
Виж целия пост
# 4
lilfi ти е отговорила доста изчерпателно. И аз мисля, че проблема е, че бебчето не захапва добре гърдата. И ние имахме същия проблем. Със силиконовите зърна нищо не се получи/не помня каква марка бяха/. Докато се научи правилно да поема зърното се мъчихме около месец. Проблема беше, че захапваше само зърното, а не цялата ареола - оттам и болките и раничките, а и така не суче ефективно. Мазах с Гармастан - помагаше, но докато не започне да суче правилно няма как да се оправят зърната. Щом усетиш, че е захапало само зърното, внимателно го извади от устата му. После подразни със зърното устните му или бузката, за да си отвори широко устата и пак го пъхни. Прави го всеки път, докато свикне с правилната позиция.
Знам, че болката е ужасна, но ще видиш, че дори да си с разранени зърна, ако е в правилна позиция - няма да те боли. Иначе мажи с кремче Гармастан или друго. А силиконовите зърна са временно решение и няма да решат проблема с болезнените зърна.
Успех! Hug
Виж целия пост
# 5
Здравей аз също имах проблеми със зърната.  На мен много ми помогнаха силиконовите зърна на Авент. Ползвах ги до към втория месец, след това всички проблеми изчезнаха и  бебчо започна да си суче на голо. Успех и на теб!
Виж целия пост
# 6
Аз научих моето бебе да суче от гърда със силиконови зърна! Тя е недоносена и 50 дни в болницата беше на АМ. После започнахме със зърна и малко, по-малко ги махнахме и сега слава Богу се кърмим без проблем. Та искам да ти кажа, че не ми се вярва да откаже после без тях. Иначе аз ги слагах, като намокрях ареолата, хващам силикона и леко го разпъвам и слагам. Задължително трябева да го разпънеш, за да може като го сложиш, връщайки си размера да залепне хубаво! Желая ти успех!
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за изчерпателните (и успокоителни отговори)! Аз съм от София, ма не се виждам скоро да мога да се "дотътря" до някаква среща! Караме го на хранене "когато си реша" и нямаме никакъв режим.
Виж целия пост
# 8
Не мога да ти дам добър съвет за силиконовите зърна, защото аз самата не се справих с тях, не знаех как се слагат и бебка не успя да захапе добре и пак ме болеше и т.н.... Моят съвет обаче е да наблегнеш на инфо за правилното поставяне, при нас болките спряха едва когато се научих да я слагам правилно. А иначе силно препоръчвам Лансинох, защото не се отмива и намалява триенето при сукане. Използвай времето между храненията за да се разхождаш гола - прост, но ефективен метод. Съчувствам ти от цялото си сърце, защото знам какво е да плачеш докато кърмиш. Кураж, бебчето си заслужава усилията, може да не ти се вярва сега, но после ще бъде много лесно, а ти ще се гордееш със себе си! Ние също!  Hug
Виж целия пост
# 9
Аз бях със силиконови зърна още от самото начало, защото зърната ми бяха малки и не можеше да засуче, но най- важното при силиконовите зърна е те да са добре подсушени и кожата също. Слагат се и аз си придържах с едната ръка, защото Иваннестата сучеше доста силно. Пожелавам ви успех   bouquet
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви за изчерпателните (и успокоителни отговори)! Аз съм от София, ма не се виждам скоро да мога да се "дотътря" до някаква среща! Караме го на хранене "когато си реша" и нямаме никакъв режим.
LaughingВръщаш ме в доброто старо време. И аз имах твоите притеснения и проблеми. Така направих първото си кърмене навън. Болката беше толкова силна и така се бях отчаяла, че няма оправяне, че един ден се затътрих барабар с двете деца до паметника на НДК.
Виж целия пост
# 11
Аз бях с огромни рани на гърдите около 10 дена след раждането, чак кръв пускаха. Купих си силиконови зърна и за 10 дена кърмене с тях , моите зърна се оправиха и сега си кърмя без тях. Необходимо е голяма част от зърното ти и ареолата да влезат в силиконовото зърно, а това става чрез всмукването от бебето. Мазах се и с Гармастан и Дефламол.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия