Кръвна картина дете на 1 г.

  • 4 783
  • 16
Здравейте! Синът ми е на 1 г. Вчера направихме обичайните изследвания на тази възраст. Лекарката ни няма да е в града тези дни и затова искам да попитам, ако някой може да разчете резултатите.
LEU   5.9       /4.0-10.0/                   MCV    75.7      /82.0-101.0/
ERY   4.21     /4.20-6.30/                 MCH    26.3      /27.6-33.3/
HGB  111. L   /120.-180./                 MCHC  347.      /330.-348./
HKT   .319 L   /.361-.503/                 THR     230.      /140.-440./

знам, че стойностите в скобите са за възрастни, но все пак ме притеснява ниския хемоглобин.
Виж целия пост
# 1
Хемоглобина не е толкова нисък, мисля че 107 беше долната граница за деца на 1 годинка  Hug

Не съм лекар, но на мен всичко ми изглежда добре Heart Eyes 
Виж целия пост
# 2
Изследванията са супер.хемеглобина е нормален за едногодишно дете.Дори се очудвам,че има такива левкоцити ,защото обикновено до 4 годишна възраст са над 10 до 15-16.
Виж целия пост
# 3
Не искам да стряскам никого. Наблюденията ми се базират на водене и събиране на изследванията на мъжа ми, който е с бета таласемия минор.Може показателите да се напълно нормални за дете на 1 годинка, но MCV и MCH са под нормата, при мъжа ми положението е същото, неговите показатели са под нормата постоянно.Казвам, може на детенцето да му няма нищо, но човек трябва да попита лекаря за това. Аз лично нямах и най-малка представа, че мъжа ми има такова заболяване и сега като бебеправим винаги имаме едно наум.Понеже имам племенници казах на роднините да ги изследват, но не се трогнаха особено, а това е важно. Отново не искам да плаша родителите, просто споделям.
Виж целия пост
# 4
Към Изпатила - хемоглобина на мъжа ти в нормата ли е или и той е по-нисък заедно с тези показатели?
Виж целия пост
# 5
Благодаря на включилите се! Къде мога да видя тези стойности на кръвта, но съобразени с възрастта?
Виж целия пост
# 6
MCH : 22 - 34 за тази възраст
MCV:  73 - 101 пак за тази възраст

Съвсем са си наред тези показатели !

Хриси, виж тук: http://www.diagnostika-sofia.com/analytics-listing-detail.php?ck=165
Виж целия пост
# 7
Неговият хемоглобин е 110, което за мъж си е доста ниско. Показателите, които споменах по-горе са дори още по-ниски от тези на детенцето с още 10-20 единици под границата.Правили сме поне 10 ПКК и йонофореза на електроцитите, която потвърди диагнозата.Тъй, че ако имате необяснима уморяемост, бледост или подобни показатели, независимо дали става въпрос за възрастен или дете, обърнете се към хематолог за консултация.
Виж целия пост
# 8
Все пак не искам да ставам причина хриси да се притеснява. Когато писах за таласемията, не съм се съобразявала с показатели за бебета и деца, защото не им знам стойностите. Просто пиша, за да могат хората, влизащи тук, ако имат проблем с хемоглобина да имат предвид и тази диагноза.Много често тази анемия, която е наследствена, се бърка с желязодефицитна, преписват се препарати, съдържащи желязо, а за човек с таласемия, то е противопоказно.
Виж целия пост
# 9
ritka, благодаря.  Hug
Виж целия пост
# 10
111 въобще не е нисък хемоглобин за дете.
Преди една седмица оперираха 3-тата сливица на дъщеря ми и при изследванията нейният беше 106, но  лекарите казаха, че е нормално и това не попречи да я оперират.
Виж целия пост
# 11
даже са си идеални показателите няма притеснение казвам го защото преди месец на моето дата което е на 1 год и 7 мес правихме кръвна картина и показателите бяха точно такива с много малко разлики от 1-2 стоиности и са видяни от лекар.всичко е наред ще видиш.
Виж целия пост
# 12
Не искам да стряскам никого. Наблюденията ми се базират на водене и събиране на изследванията на мъжа ми, който е с бета таласемия минор.Може показателите да се напълно нормални за дете на 1 годинка, но MCV и MCH са под нормата, при мъжа ми положението е същото, неговите показатели са под нормата постоянно.Казвам, може на детенцето да му няма нищо, но човек трябва да попита лекаря за това. Аз лично нямах и най-малка представа, че мъжа ми има такова заболяване и сега като бебеправим винаги имаме едно наум.Понеже имам племенници казах на роднините да ги изследват, но не се трогнаха особено, а това е важно. Отново не искам да плаша родителите







Не стряскай момичето без основание.За да се говори за таласемия първо хемоглобина трябва да е много под 100 и другото важно е ,че при децата обема на еритроцитите винаги е по-малък и не се помества в референтните стойности на възрастните.Освен това таласемията е наследствено заболяване и се предава от поколение ,на следващо.Мъжът ти предполагам се лекува с високи дози фолиева киселина.Все пак зависи от кой тип е таласемията ,защото ако е "злокачествена "се лекува само с трансплантация на костен мозък.При по-леката форма се пие само фолиева киселина ,но за цял живот и не се приемат желязосъдържащи медикаменти.
А на твоя мъж колко му е хемоглобина и какво приема?
Виж целия пост
# 13
А, днес излезе изследването на урина. Доколкото мога да разчета на СЕДИМЕНТ е записано Ca oxalatal. Това какво означава?
Виж целия пост
# 14
Май става въпрос за калциеви оксалати - Това са песъчинки. Ако детето не е пило достатъчно водичка напоследък, също могат да се появят!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия