Защо не се къпе бебо след ваксина ДТК?

  • 2 711
  • 28
 Вчера имунизираха бебо с тази ваксина - ДТК и педито каза да не я къпем. Та ми стана интересно после: защо!? Не трябва да се мокри или заради температурата???Или друго? newsm78Благодаря за отговорите и съжалявам, че не знам такова нещо! Embarassed
Виж целия пост
# 1
Не трябва да се мокри, предполагам за да не се инфектира нещо, знам ли  newsm78
Виж целия пост
# 2
Не че не може,но по-добре да се изчака 1 ден заради мястото където е инжекцията.Макар че при първата ни ваксина ДТК след това ката се беше "омазала" с аки, че се наложи да я измия на чешмата. Peace
Виж целия пост
# 3
Не трябва да се загрява.
Виж целия пост
# 4
За да не се затопля мястото на убождането.
Виж целия пост
# 5
зависи от ваксината, аз съм къпала, с докторско разрешение и консултация, разбира се, но не сме слагали полагащите ни се ваксини от здравната каса, а сме купували от вносните и при тях няма проблем
Виж целия пост
# 6
зависи от ваксината, аз съм къпала, с докторско разрешение и консултация, разбира се, но не сме слагали полагащите ни се ваксини от здравната каса, а сме купували от вносните и при тях няма проблем

И ние купуваме вносни и пак ми казаха да не къпя, както и на други майки са дали същия съвет.
Виж целия пост
# 7
И нашите са вносни, но и на нас педиатъра ни предупреди, да не го къпем, защото не трябва да се мокри и загрява мястото на убоцкване. Понякога може да се инфектира.
Аз лично правя компресче с реванол.Peace

пп.Мисля че не зависи от това,  какъв вид ти е  ваксината, а от това, да не се инфектира мястото на убождане Peace
Виж целия пост
# 8
И на нас ни биха миналата седмица, но никои не ми каза че не трябва да се къпи.Прочетох на брошурката пише не  е проблем детето да се ходи на плуване, та и аз прецених че и къпането няма да навреди и се изкъпахме.Да чукна на дърво от тогава се къпем всеки ден и нищо му няма.Може би зависи от каква е ваксината-нашите се казват ПРЕВЕНАР и ПЕДИАЦЕЛ.
Вили
Виж целия пост
# 9
Ами ние винаги сме го къпали след ваксина. Педито не е казвала друго. Само да правя компрес с риванол на мястото на убождането. Не сме имали проблеми. Peace
Виж целия пост
# 10
Първите два пъти след ДТК къпах, третия път-не!
Виж целия пост
# 11
Mиналата седмица като ваксинираха Криси, изрично попитах и педи-то каза че няма проблем да се мокри мястото.
Виж целия пост
# 12
За да не се затопля мястото на убождането.

Точно така PeaceНие обаче поставяхме Инфанрикс и при тази ваксина,педито каза,че мога да къпя бебка Wink
Виж целия пост
# 13
Аз пък си мислех, за да не се инфектира  Thinking
Виж целия пост
# 14
педиатърката на синовете ми ни препоръчва да не къпем след всяка една ваксинация - не само ДТК. на малкия слагахме Пентаксим - пак не къпахме Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия