ДЕТЕ БЕЗ АПЕТИТ!!

  • 5 636
  • 31
мами ако имате същия проблем  като нашия споделете какави мерки сте взели. моят син е на 3 год и от липса на апетит е 12 кг.
Виж целия пост
# 1
А сигурна ли си, че ниското тегло се дължи само на липсата на апетит?
Има и много апетитовъзбуждащи средства, пробвала ли си ги?
Виж целия пост
# 2
всичко сме пили което го има на пазара за възбуждане на апетита- но няма резултат. ако може да ми препоръчате някои доктор от института по педиатрия ще Ви бъда благодарна.
Виж целия пост
# 3
защо не пробваш с витамини ехиначи на валмар.
Виж целия пост
# 4
пчелното млечице е много добро средство против безапетитие
Виж целия пост
# 5
при здраво дете физиологи4ески, 12 кг е малко струва ми се ,ако на ръст  сте  в норми! ние на  2.3 г бяхме толкова и пихме ескимокидс, сега на 3.6 е 16/17 кг!но пък я мързи да яде сама, още държи храната в  бузата, като не й се дъв4е!  посъветвайте се  с някой специалист, не знам гастро или педиатър.
Виж целия пост
# 6
пчелно млечице и пчелен прашец.
при нас помогна доста и терапия при психолиг и логопед.
Виж целия пост
# 7
Apitonin е много ефикасно за липса на апетит, само да не го предозираш, става змей  Grinning. Прегледай му много внимателно менюто и часовете за ядене, какво обича да яде, скривай недолюбвани но полезни неща като ги смилаш в соса например. Алекс имаше проблем като по-малък с първата хапка и с непознати храни Close, не искаше да ги хапне. Намери как да му отвличаш вниманието, веднъж като хапне обикновено ще му харесва, да научи вкуса на повече неща и да ги приема. Педиатър или детски диетолог може да имат някакви фокуси, заведи го, много малко ми се струват тези килограми ... Движение, игра също помагат за апетита ...
Виж целия пост
# 8
И моят син е така. Пихме ехиначи, апетонин, пчелно млечице и всички други. Само ит Киди почва да яде, но ефекта е докато го давам. Няколко пъти си уреждам среща с хранителен специалист, но все нещо се случва и не можем да се видим.
П.С. Извинявай, че се бъркам в темата, но и аз да се наредя, ако някой зане нещо друго....
Виж целия пост
# 9
Аз доколкото знам при такива деца се правят кръвни изследвания за наличието на някаква бактерия и ако я има следва болнично лечение  с антибиотици.Най-добре питай личната лекарка  и тя да ви назначи това изследване.
Виж целия пост
# 10
Дали няма да помогне ако се опиташ да му подредиш масата по някакъв  начин / салфетки, декорация на менюто в купичката, да изглежда красиво/, да направиш времето за храна специално, да включиш детето в подготовката на храната, за да  почувства  че му се обръща специално внимание.Струва ми се, че на 3 год вече ще може да се справя с някои от действията по приготвянето/имам предвид да помогне символично , примерно да намачка някое картофче, морковче, да украси отгоре с листенце магданоз ..ей такива прости работи, но може би като си ангажира вниманието да го направи , ще се почувства важно и самостоятелно и по-лесно ще прояви интерес после към храната/.Това е наистина сложен проблем за  майката и е много трудно да се открие причината за безапетитието.Дали е в самата храна-вид, консистенция, вкус, разнообразие,действие върху стомаха и т.н. или пък е дълбока психологическа причина - липса на внимание от родителите и изразяване на протест ,желание да налага собствено мнение като отказва определени храни и т.н.А наистина е добре да се пуснат и едни изследвания за всеки случай.Желая ви огромен апетит и бързо наддаване Peace
Виж целия пост
# 11
Мезимфорте-дори и минималното количество погълната храна се усвоява чрез него Бяхме в болница след вирусна плевмония и много отслабна малката от там ми го изписаха а тогава беше само на 3 месеца
Виж целия пост
# 12
И на моя приятелка детето е така,на почти 2г. е а е 9кг.И тя пробва какво ли не,но то само като види храна бяга и пищи. Confused
Виж целия пост
# 13
И ние имаме същия проблем.Големия ми син на 3,7години и тежи 14,400кг.Не съм се сетила да искам да му назначат някакво изследване,но сега ме притеснихте Sad
пп В детските картони на последните страници има таблици със средните размери за килограмите и ръста в различна възраст,които могат да се използват за ориентир.
Виж целия пост
# 14
Моята дъщеря е на 6 год без 1 месец и тежи 14кг.Какво ли не правих и не давах е същия и вече съм се успокоила че ще е така. Laughing
Правили сме всякакви изследвания и си е съвсем наред даже правих ренгенова снимка на костите на ръчичката дали са по размери за годините и тя беше наред,даже докторката която я снима ми каза че не съм наред. Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия