Как направихте прощъпулника на дечко

  • 634
  • 4
Здравейте.мили мами.събирам мнения за това как направихте прощъпулника на детенцето си.сега в неделя ни предстои това важно събитие и трябва да се подготвим.та да ви питам и вас
Виж целия пост
# 1
Аз  правих парти, с гости роднини, при мен са толкова много близките роднини, че не е нужно да каня друг.
  Предметите, който съм слагала умишлено ги избирах:
 1.-во да са от забранените(т.е. които в ежедневието не им е разрешено да пипат), защото самата традиция ми харесва и не исках да манипулирам изборът Wink
 2.-ро нарочвах си кой предмет , коя професия символизира
вече не помня всичко, което бяхме подредили, но беше горе-долу
      черпак-готвач
      портмоне-икономист(или др.нещо с пари)
      клещи/инструменти-майстор
      ножица-шивач
      репитограф/триъгълник-архитект/инженер
      Закон-юрист
      ключове от кола-автомобилния бизнес
      компакт диск-музика/компютърен специалист.
 Май имаше и още, но не ги помня.
Подреждат се избраните предмети на покривка/одеало на земята, постила се една дълга покривка към тях(да не се цапа питката, като си търкулне)и се търкулва питката и се пуска детето след нея, като стигне до предметите, се гледа към кой ще посегне, или кой ще вземе първо Wink
  Димана взе компакт диск и портмоне.
  Момчил черпак и портмоне.
  Сигурно има и други неща, които се правят, аз това съм правила Laughing Айде успех в неделя, и да кажеш как е минало Wink
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти  big mama.ще се възползвам от твоето предложение!
Виж целия пост
# 3
Цитат на: big mama
Аз  правих парти, с гости роднини, при мен са толкова много близките роднини, че не е нужно да каня друг.
  Предметите, който съм слагала умишлено ги избирах:
 1.-во да са от забранените(т.е. които в ежедневието не им е разрешено да пипат), защото самата традиция ми харесва и не исках да манипулирам изборът Wink
 2.-ро нарочвах си кой предмет , коя професия символизира
вече не помня всичко, което бяхме подредили, но беше горе-долу
      черпак-готвач
      портмоне-икономист(или др.нещо с пари)
      клещи/инструменти-майстор
      ножица-шивач
      репитограф/триъгълник-архитект/инженер
      Закон-юрист
      ключове от кола-автомобилния бизнес
      компакт диск-музика/компютърен специалист.
 Май имаше и още, но не ги помня.
Подреждат се избраните предмети на покривка/одеало на земята, постила се една дълга покривка към тях(да не се цапа питката, като си търкулне)и се търкулва питката и се пуска детето след нея, като стигне до предметите, се гледа към кой ще посегне, или кой ще вземе първо Wink
  Димана взе компакт диск и портмоне.
  Момчил черпак и портмоне.
  Сигурно има и други неща, които се правят, аз това съм правила Laughing Айде успех в неделя, и да кажеш как е минало Wink


и ние така направихме на нашия прощъпулник дори на края на така наречения ритуал ако има дечица им се отчупва от питката и им се казва да тичат, за да може на детето да му върви пътя напред и да ходи гладко. Незнам доколко това е вярно. Thinking
Виж целия пост
# 4
Преди детенцето да тръгне след питката му се връзват крачетата с тънък червен конец. Като направи първата крачка-кончето се развързва или скъсва-така му се "развързват крачетата".
След като си избере предмет, питката се разчупва на нивото на кръстчето на детето.
Не ме питай защо се прави така-така прочетох, така го направих-уж традиции някакви са, пък нали исках всичко да спазя Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия