Не ще да суче, не ще и да яде!

  • 356
  • 4
В чудо се видях, от около седмица Климчето почти не суче, а почти не яде твърда храна. Не знам дали е заради зъби, но много се притеснявам. Ето дневното му меню: През нощта суче един-два пъти по малко, колкото да се успокои. Между 8 и 9 едвам успявам да го накарам да сукне. 10:30-11ч. яде около 100гр.оризова каша или елда/повече не ще/, а има дни, в които не иска. 12ч. суче, колкото да се приспи. 15ч. понякога суче, по-често не. 16-16:30ч.-50гр.пюре тиква с картоф или плодово-друго не иска.
18ч -приспива се на гърдата. 20:30-21ч. отново.
Уф, много дълго стана, извинявам се.
Виж целия пост
# 1
Ако няма други оплаквания ,сигурно е от зъбките.Моята Деница беше така с първото зъбче,сега с второто също...
Виж целия пост
# 2
Спри твърдата храна за няколко дена. Хем ще помогнеш да се успокоява за зъбките, като суче по-често, хем няма да позволиш на лактацията да намалее по време на кризата.
Виж целия пост
# 3
Boo, бях я спряла за повече от седмица, щото имаше запек. Не усили сукането. А и твърдата ни храна е колкото да си опита.
Виж целия пост
# 4
Ако няма други оплаквания, и на мен ми звучи като зъбчета... Ирина е така от миналата седмица - вчера например от 8 до 17 часа не е яла нищо (абсолютно нищо). На практика от няколко дни я кара само на кърма...

Имай предвид и това: "Кърмата е естествено болкоуспокояващо за бебето - В нея се съдържат вещества, които подтискат болката (ендорфини). Освен това детето се успокоява от самата прегръдка по време на кърмене. Нараняванията и драскотините се лекуват почти мигновено с няколко минути в обятията на майката. Кърменето непосредствено след поставянето на ваксина я прави много по-поносима. Така малкото дете не само се успокоява, но и се подобрява ефективността на самата ваксина" - от 101 Reasons to Breastfeed Your Baby
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия