Кога фактически захранихте (за захранилите след 6 месец)?

  • 1 253
  • 24

Анкета

Кога вашето бебче прие захранването и престана да плюе храната, която му предлагате?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 14 май 2007, 16:47

Мили мами, започнах захранването когато бебо навърши 6 месеца, но все още не мога да дам и една лъжичка. Опитвах различни вкусове, но нищо. Предполагам, че това означава, че не е готов още за захранване, но все пак ми е интересно само ние ли сме така. Как сте започнали вие и дали и при вас е били трудно и продължително. Чудя се кога горе- долу да очаквам някаква промяна в поведението му. Той сега плюе, прави се че ще повърне и аз спирам. Разреждам с кърма, но пак нищо. Правихме и пауза и пак така, развитие няма. Опитавах с тиква, морков, банан, ябълка и ориз. От банана изяжда едно връхче на лъжичката, но другото  Sick  Приемам всякакви предложения    chef  Аз не искам да замествам хранене, но и не искам да е само на кърма.
Виж целия пост
# 1
А ти кога му даваш? Аз предлагам като за начало щом не иска да яде нищо да го изчакаш да огладнее силно и да му бутнеш в устата 1-2 лъжички. Моят опит е че банана е най-вкусен за малките и най са склонни да го ядат. Пробвай пасиран банан с кърма.Освен това бях чела тук, че понякога проблема е в лъжичката. Ако искаш купи 2-3 различни и виж, може пък с някоя от тях да прояде. Като почнеш веднъж да му даваш от лъжичка с бавно увеличаване на количеството ще успееш да му пробутваш по 50-60 грама. Но моя съвет е щом той не е ентусиазиран като цяло от твърдата храна да почнеш с вкусните плодове /крушата също се харесва/, защото зеленчуците/освен тиквата, де/ съвсем ще го откажат от папането с лъжица Mr. Green Успех!
Виж целия пост
# 2
Ние още не сме стигнали до тази фаза, но мисля, че трябва да предлагаш само един вид храна докато бебето я приеме и тогава да предложиш различен вкус. Доколкото си спомням, четох че нов вкус се предлага към 2 седмици след като бебчо е свикнал със стария. Тук са популярни пюренцата от сладък картоф - не знам дали ги има в България също  newsm78
Успех!
Виж целия пост
# 3
Ох и аз немога да и вкарам нито една лъжица от каквото и да било още - така плюе и категорично неще да яде че ме хвана страх кога ще приеме храна вече един месец се опитвам да и предложа разни неща а няма никакъв успех а приятелките ми който захраниха по рано като им гледам дечковците дето са ни връстници как ядат лакомо и ми става жал
питам се дали нетрябваше да захраня като навършихме 4 месец и дали не съм сгрешила - единственото нещо от което опита повече от една лъжица беше броколито - стигнахме до три малки лъжички на авент / те са мънички затова споменавам / слагах и кърма и това не помага /
много ми е интересно дали е само при нас или при всички върви така малко помалко
Виж целия пост
# 4
Ето тук има една интересна статия на английски - малко е дългичка...

http://www.webmd.com/parenting/food-thought

Виж целия пост
# 5
didiana имам 4 лъжички, предлагам уж когато е гладен, но  Sick не съм пробвала с круша. Ще опитам и с нея. Мерси Hug
tarikmon- и аз съм чела за това, но много често дете корто не харесва напр. картоф при захранването не го харесва и като порасне, така че аз търся това което ще му хареса, ако иам такова  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Според моя опит, не е правилно да се предлага твърдата храна, когато детето е много гладно, зашото тогава то си иска това, което за него е храна, а именно млякото и много се изнервя, когато вместо това, му се предложи нещо непознато. Пробвай да предлагаш половин- един час след кърмене, ако твоето бебе е от този тип, може би ще имаш по-голям успех. А може да опиташ и каша. Аз на 4 месеца и половина давах няколко дни оризова каша с кърма по една лъжичка на ден, но много я буташе и се отказах. След няколко седмици започнах с тиква(7 дни) и после морков. Направи ми впечатление, че с всеки изминал ден, започва сякаш повече да и харесва, затова не се отказвай, ако първия опит е неуспешен, дай му време да свикне със съответната нова храна. Ние сме си доста злояди, въпреки, че в началото потръгна добре, после изведнъж отказа всичко и след почивка почнахме пак от под кривата круша.
Виж целия пост
# 7
Според моя опит, не е правилно да се предлага твърдата храна, когато детето е много гладно, зашото тогава то си иска това, което за него е храна, а именно млякото и много се изнервя, когато вместо това, му се предложи нещо непознато. Пробвай да предлагаш половин- един час след кърмене, ако твоето бебе е от този тип, може би ще имаш по-голям успех.
съгласна съм напълно с теб, но аз доколкото знам кърмата се усвоява напълно след около 1.30-2 часа и затова всъщност след около час коремчето все още си е пълно и бебо пак не ще да папа. Трудно е да ги уцелиш наистина. Но в крайна сметка не се притеснявай - няма човек дето не е проял! Ше има да готвим пържоли и пасти след време hahaha  chef
Виж целия пост
# 8
Ами и ние сме така.Даже бях пуснала тема. Явно това е недостатък на късното захранване-свикват с цокането и не щат лъжица.Но няма незахранено дете.Все някога ще почне да яде.Само мама да има търпение. Peace
Виж целия пост
# 9
И аз се присъединявам към клуба.
Захраних на 5.5 месеца, дотогава бяхме само на кърма. С лъжицата свикна сравнително бързо, т.е да не избутва, но с храната... ooooh!
Отказваше всичко и си чакаше цицата.
Чак на края на втория месец от захранването започва да хапва повече от две-три лъжички и да отваря уста с желание.
Най-добре спри за няколко дни и пак опитай. Аз така правех, но не спирай прекалено за дълго, продължавай да предлагаш, защото така бебчо губи форма. Мойта Иглика като сприрах да и давам твърда храна и пак почваше да избутва и въобще връщахме се към изходна позиция.  Аз предлагах всеки ден или през ден, ако хапне - добре.
Слагай детето на масата при вас докато ядете, за да ви вижда. При мен вършеше работа номера да й дам да държи лъжичка, докато я храня или аз да си сложа от нейното пюре и да хапваме заедно. 
Тиквата много се харесва на бебоците при първоначално захранване, при нас така успявах да дам и други нелюбими зеленчуци.

Ами това е - търпение и ще прояде рано или късно - при нас отне два месеца.

Виж целия пост
# 10
след около месец "захранване" бях почнала да се отчайвам, но от 2 дена най-накрая отваряме устата сами!!!!сега се чудя по колко да давам...
Виж целия пост
# 11
При нас стана почти веднага, в началото и се гадеше, буташе лъжицата, но като я оставих да огладнее видя че не е толкова лошо и прояде. При нея си мисля, че едва ли не от инат не искаше да яде друго освен кърма Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Не насилвай нещата.Остави дечко сам да си покаже кога е готов и тогава дай твърдата храна.При нас захранването веднага проработи.Ели беше на 6,5м.Но това си е до дете.Това,че детенцето ти не приема веднага хранатаи че ще е известно време само на кърма,не е проблем,ама никакъв.Една моя позната мама захрани към 9-ия месец.Поради същата причина.Това,което те съветвам е,да продължаваш да предлагаш,но в никакъв случай да настояваш така,че да отвратиш детенцето си от твърдата храна.По-важното е,че и най-важно поне според мен е да кърмиш 1 година,а ако продължиш след това,още по-добре.Успех и пак пиши.
П.С.Съветвам те да даваш твърдата храна след около30мин,най-много 1 час ,след като си накърмила.Твърдата храна до първата годинак служи само за запознаване с различни вкусове и консистенция,а кърмата е основната храна.
Виж целия пост
# 13
Никакви проблеми не съм имала, при това захраних при навършени 7 месеца. Той познаваше лъжицата от съвсем мъничък, понеже така давах Вигантол. Не ми е плюл храна, само се мръщеше от различния вкус. Проблем ми прави когато не иска да яде, явно заради зъбите, и си отваря устата колкото да му "навра" върха на лъжичката.

Не го насилвай, трябва да му покажеш, че храненето е приятно и добро занимание, а не ужасно ежедневно задължение. Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 14
Не го насилвай, трябва да му покажеш, че храненето е приятно и добро занимание, а не ужасно ежедневно задължение.

Ами аз точно от това се протеснявам, че не мога да намеря златната среда. Щом обърне глава или покаже, че му се гади от вкуса аз спирам. Правилно ли постъпвам. Вие малко повече настоявате ли? Точно защото не искам да го направя злоядо дете предлагам по малко и ако той пожелае, но той изобщо не желае. Трябва ли малко насилие да се приложи? Той как ще се запознае с вкусовете като отказва да ги опитва или плюе. Все пак дали наистина е достатъчно да е само на кърма след 6 месец. Ако някой е попадал на статия за кърменето до 1 годинка и  нуждата от захранване до тази възраст ще съм благодарна.
Благодаря на всички за споделения опит Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия