Обриване на тялото след двудневна настинка и употреба на Nurofen и Panadol

  • 8 254
  • 29
Момичета,дъщеря ми е обрината по корема и гърба с малки червени пъпки или по точно петънца. Прекара вирус преди два дни с висока температура 39 градуса,давах и Панадол и Нурофен свещички в дупето. Казаха ми че е от предозиране на лекарствата,но нещо не ми се вярва...Някой знае ли нещо по въпроса  bouquet newsm78
Виж целия пост
# 1
Същото ми го прави и Крис, като вдигне Т и спи - това е от претопляне, поне при него, като смъкне температурата и изчезва. Виж като падне Т и се охлади дали избледнява. Освен това не трябва да навличаш бебе с висока Т, трябва да е по-голо.

Обрив по корем и гръб е принципно от претопляне, алергичните се разпространяват и по други места.
Виж целия пост
# 2
Да не е пета шарка, бебешката шарка  newsm78

2 или 3 дни висока температура, после 2 дни обрив  newsm78

Повечето български педиатри не я признават да ти кажа.
Виж целия пост
# 3
Да не е пета шарка, бебешката шарка  newsm78

2 или 3 дни висока температура, после 2 дни обрив  newsm78

Повечето български педиатри не я признават да ти кажа.
Аз си мисля, че беше 6-тата Thinking
Виж целия пост
# 4
Какви са пък тия шарки? newsm78
Бъзикате ли се?

Е нали жената пише, че не са пъпки, а петна.
При Крис така е претоплянето - петънца, не са пъпки (т.е. релефни), кожата си е гладичка, само с червенички петънца.
Виж целия пост
# 5
Какви са пък тия шарки? newsm78
Бъзикате ли се?

Е нали жената пише, че не са пъпки, а петна.
При Крис така е претоплянето - петънца, не са пъпки (т.е. релефни), кожата си е гладичка, само с червенички петънца.


Мая от едни такива петънца, се превърна на втория ден в едно огромно червено петно  Sick

Люта чушка, може и шеста да беше все ги бъркам  newsm78
Виж целия пост
# 6
Какви са пък тия шарки? newsm78
Бъзикате ли се?
.......

Ни най - малко не се бъзикаме. Наистина повече педиатри не са запознати с тази шарка.

Цитат
Е нали жената пише, че не са пъпки, а петна.

И в отговор на въпроса:

Цитат
Момичета,дъщеря ми е обрината по корема и гърба с малки червени пъпки или по точно петънца..


Аз поне разбрах, че детето се е обринало на петна.
  bouquet
Виж целия пост
# 7
Намерих това:

Цитат
*Шеста болест-Розеола инфантум-внезапен екзантем-Най-честата от детските екзантеми протичащи с температура (висока в повечето случаи) и дължаща се на Херпес-вирус тип 6. Именно тази форма дава т.нар. "херпангини". Често се изявява и като-температура без фокус,неспецифичен обрив, Ебщайн-Бар негативна инфекциозна мононуклеоза.

и това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=79431.msg1383937
Виж целия пост
# 8
В такъв случай се надявам vaniavas да пише как са се развили нещата.
Виж целия пост
# 9
Според мен е от Панадола и Нурофена. Как ги пие? Температуропонижаващите не бива да се дават продължително време и на по-малко от 6 часа.
Виж целия пост
# 10
Не съм лекар. Но според мен това си е точно розеола! Това е вирусна инфекция, която протича с 2-3 дни висока Т и после излиза обрив. При различните деца обривът е различен. При моето бяха петна под кожата, по- скоро зачервени участъци.

Друг е въпросът, че много малко педиатри разпознават болестта. Най- често минават с диагнозата, че е алергия точно към Панадол или Нурофен ( просто защото са се ползвали повечко през дните с Т  #Crazy )
Виж целия пост
# 11
Виктория също я изкара. Висока температура и после обрив, все едно съм я била с коприва. Педиатърката каза, че било херпангина, но според мен си беше чиста розеола. Обривът излезе, когато спадна температурата и мина за 2 дни.
Виж целия пост
# 12
И ние според едното педи бяхме с алергия към антибиотик, но частното педи си ни постави правилната диагноза  Peace
Виж целия пост
# 13
Вероятността да е Розеола е по-голяма от възможността да е алергия към температуропонижаващите.
Виж целия пост
# 14
Какви са пък тия шарки? newsm78
Бъзикате ли се?


Има и пета, и шеста болест (аз така знам, не шарка). Калоян преди време изкара 5-та. Много леко, само с обрив за няколко дена, без температура.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия