Следобеден сън

  • 919
  • 15
Мами как научихте вашите бебоци да спинкат след обяд?Ние караме 8 месеца и още си спинкаме когато си искаме без определено време и то в количката навън иска ми се да го науча да спинка в легълцето си сега като идват летните жеги и няма да можем да излизаме по това време
Виж целия пост
# 1
Сам се научи,но малко по късно,около годинката Peace
Виж целия пост
# 2
До годинката спеше два пъти на ден- сутрин и следобед, но без особено определени часове, при това най- често в количката.
Постепенно сама си нагласи режима и спи по 2-3 часа следобед, но определено това стана след като навърши година и 1-2 месеца.
Виж целия пост
# 3
синът ми започна да спи по веднъж на ден след като стана на годинка - сам промени режима си, аз не съм го юркала. малкия също смятам да го оставя сам да "реши" кога ще започне да спи само следобяд. Peace
Виж целия пост
# 4
След закуска не го оставяй да заспи, а си играй с него. Забавлявай го нещо. На обяд го нахрани и да видиш как ще заспи като отсечен. За няколко дни ще привикне към новия режим.
Виж целия пост
# 5
Детето само решава кога да започне да спи само веднъж на ден-следобед. Моето дете до 1г.9м. спеше 2 пъти на ден. Педито ни каза, че от 1г.6м е хубаво да спи само веднъж, но аз не съм се старала да го отучвам. Ставаше сутрин в 7часа, към 11 му се доспиваше ужасно, през това време аз приготвях спокойно обяда, вършех си и друга домакинска работа. После към 14 часа пак го слагах да спи. Тогава си лягах и аз-свършила си бях сутринта работата и можех да си го позволя. Така детето спеше 2 пъти по 1 и половина, а и аз можех да си почина. Вечер си лягаше в 8 и изобщо бе супер режим. Сега е на 2 г.6 м. и е ад - спи само по 1 час следобед - за нищо няма време.
Виж целия пост
# 6
Децата сами си нагаждат режима за спане и ядене общо взето.
Винаги е спал по едно и също време. До годинка и малко 2 пъти дневно, сега само следобяд.
Виж целия пост
# 7
Съвсем отскоро започна да измества предиобедния сън със следобеден. Сам си определя режима, всичко с времето си.  Peace
Виж целия пост
# 8
Спим сутрин, след обяд и след каша. След като се събуди бодърстваме поне час и игрем, ядем, сменяме памперс ако сме наакани и вече сме изтощени.
Успех
П.С. Под игра разбирам да я държа по корем, седнала, на крачета - все такива изморителни Tired
Виж целия пост
# 9
Моят син е горе-долу на възрастта на твоя. Никога не е имал режим за спане. Спи, когато му се иска.
Децата най-добре знаят от какво имат нужда, кога и по колко.  Wink Peace
Виж целия пост
# 10
Нямахме такъв проблем.Винаги си спеше на леглото,а в количката не искаше.
След обяда я слагах и тя си заспиваше.Винаги,а и до сега си има режим на спане,хранене и бодърстване.
Колкото и против да са повечето мами,аз смятам че детето трябва да има изграден режим.
Виж целия пост
# 11
Сами си изградиха режима на дневно спане. Дъщеря ми малко преди да стане на годинка спеше само по веднъж на ден, след обяд, а сина ми до година и нещо спеше по два пъти.
Виж целия пост
# 12
Сам на 10-11 мес. си почна да спи по веднъж. Прибирах го за обяд (навън не спи отдавна), хапва и ляга.
Виж целия пост
# 13
и ние бяхме с големи проблеми със спането. Първо на ръце, после в количката, после сам започна да си спи в леглото. Премахването на сутрешното спане стана от самосебе си. По това време беше топло и все бяхме навън. Просто при сутрешната разходка не заспиваше. Това стана като беше някъде към 10-11 месеца.
Виж целия пост
# 14
След закуска не го оставяй да заспи, а си играй с него. Забавлявай го нещо. На обяд го нахрани и да видиш как ще заспи като отсечен. За няколко дни ще привикне към новия режим.
Така направих аз Peace.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия