Малко ли наддава моята бебка?

  • 558
  • 12
Здравейте,
Моята бебка е на 2 месеца и половина, като досега сме само на кърма.
През първия месец беше наддала 950 гр.  Simple Smile, но втория беше качила само 380 гр.  Sad Затова по идея на педиатърката направихме междинно теглене и се оказа, че за 12 дни е качила само 180 гр. Естествено тя иска да почна да додавам АМ  Sad Утре ще правим пробно кърмене за да видим по колко изяжда - явно последен шанс според нея преди АМ   Tired
Може ли да ми кажете според вас дали наддава малко? Има ли някакви средни норми? Според педито 600 гр. на месец е минимума  Confused
Само да спомена, че в момента я храня на всеки 2 часа (нарочно, уж да качи повече), а нощно време прави голяма пауза - 6-7 часа.
Имам ли поводи за притеснение?  Sad
Виж целия пост
# 1
Мойта бебка втория месец наддаде 500 грама, а сега 450. Според мойта педиатърка всичко си е наред с  детето щом изглежда добре, жизнено е, спокойно е, пълни си памперса.
Виж целия пост
# 2
1 м - качи 400 г
2 м - качи 800 г
3 м - качи 300г
4м - 300г
5м - 400г
6м - 400г

Според моята педиатърка бебко се развива добре. Тя ме насърчава да кърмя. Все още продължавам активно да се кърмим.
Не съм давала АМ въпреки по-слабото наддаване, тъй като се движим по долната граница на нормалното.
За сметка на това се развива активно. Хемоглобина ни също е отличен.

Все пак послушай се и в съветите на твоята педиатърка да не съжаляваш накрая.
Аз ако слушах моята свеки според която също кърмата ми е недостатъчна да съм кърмила до 40ден. А виж колко време вече издържахме. Плюс това бебко е жизнен, спокоен и слушка мама.
Виж целия пост
# 3
Здравей,

Бебка действително е наддала под т.нар. "норми" за средно наддаване на тегло при кърмените бебета (до 4м. за такава "норма" се счита наддаване над 170 гр за седмица, но за някои бебета е приемливо наддаване около 110 - 140 гр за седмица).
Педиатърката ти не е съвсем права, че 600 гр. е минимума за задоволително наддаване (около 440 гр/ месечно би могло да се вземе за такъв минимум, ако бебето е здраво, ака и пишка нормално и изглежда доволно и спокойно).

Хубавата новина е, че със сигурност има какво да се направи преди да се мисли за добавка.
Най-напред за пробното кърмене - бебетата изсукват различно количество мляко на различните кърмения (може да има невероятни вариации в количеството). За да е достоверен резултатът от пробното кърмене, бебето трябва да се тегли преди и след всяко кърмене за едно денонощие. Едно единствено пробно кърмене не би могло да е показателно.
Добре правиш, че кърмиш бебка на всеки 2 часа. Направи ми впечатление 6-7 часовата нощна пауза, за която пишеш. Как ти се струва идеята да предлагаш на бебка да суче и нощем? От колко до колко часа ви е нощната пауза? Важно е както за лактацията ти, така и за доброто наддаване на бебка, да включиш 2-3 нощни кърмения между 3 и 8 ч. сутринта. Не е нужно да будиш бебка. Нека почувства гърдата ти наблизо (изцеди й малко мляко на устничките или погъделичкай устничките й с гърдата си) и тя ще засуче инстинктивно докато спинка.
Съветвам те да претеглите утре бебка и след седмица да я претеглите отново. Като през тази седмица се кърмите честичко (не само денем, но непременно и нощем).
Не пишеш даваш ли вода, биберон залъгалка? Как се чувства бебка - изглежда ли доволна и спокойна?
Колко мокри памперса имате за денонощие? Колко често ака?

Нямаш повод за притеснение, доколкото нещата са в твои ръце. Вярвам, че ще се справите! Grinning


Виж целия пост
# 4
Илиана е отговорила изчерпателно, няма какво да се допълни. Само и аз да подкрепя, че наддаването ви е нормално, а и не бива да бързаш с АМ.
Виж целия пост
# 5
и моя син наддаваше малко през първите месеци.
включих повече нощни хранения, това помогна  Peace
успех и не бързай да даваш добавка, защото тя е началото на края на кърменето  Tired
Преди време имаше една прекрасна тема тук по този въпрос, казваше се :
"Не гледай кантара, гледай бебето"  Hug
ако детето изглежда добре, има хубав цвят на кожата и е жизнено нямаш повод за притеснение  Peace
Виж целия пост
# 6

Направи ми впечатление 6-7 часовата нощна пауза, за която пишеш. Как ти се струва идеята да предлагаш на бебка да суче и нощем? От колко до колко часа ви е нощната пауза? Важно е както за лактацията ти, така и за доброто наддаване на бебка, да включиш 2-3 нощни кърмения между 3 и 8 ч. сутринта. Не пишеш даваш ли вода, биберон залъгалка? Как се чувства бебка - изглежда ли доволна и спокойна?
Колко мокри памперса имате за денонощие? Колко често ака?


Нощната пауза е от около 21,30-22 ч последно хранене, и след това чак към 4-5 сутринта, после 7-8 ч и така.
Не й давам вода, а биберонът-залъгалка напоследък даже не го иска хич. Преди това го ползвахме най-вече в количката за разходка или вечер за заспиване.
Иначе бебка е спокойна, бърбори  Hug, пишка по 6-7 пъти на ден, ака по 4-5 пъти и то доста пълни памперси сменям  Shocked
Виж целия пост
# 7
Моето момченце от известно време наддава доста скромно, но това го отдавам на постоянното му дивеене и нон-стоп подскачане ( аз пък правя бицепси покрай него  Mr. Green ) Дали е възможно и при вас да е така ?
А току що открих и това http://www.moetodete.com/content/view/131/2/
дано ти е от полза.
Виж целия пост
# 8
Тя и моята акушерка реши, че бебока е качил малко за 4 дни, но не ме пита колко тежки памперси изхвърлям всеки път.
Не може всички бебета да наддават по калъп бе, гледай да е спокойно, да суче редовно, вкл. и нощем и да е здраво.  Peace
Виж целия пост
# 9
щом бебка е спокойна и пишкането и акането е наред, най-вероятно нямаш основателен повод за тревога.
Добре би било да включиш още едно кърмене между 22ч и 4-5 сутринта. Ти към колко си лягаш? Има ли вариант да накърмиш бебка преди да си легнеш?
Едната гърда ли даваш на кърмене или и двете? Как са гърдите ти - имаш ли усещането, че се напрягат и препълват? Имаш ли болка или дискомфорт по време на кърмене?
Виж целия пост
# 10
Тя и моята акушерка реши, че бебока е качил малко за 4 дни, но не ме пита колко тежки памперси изхвърлям всеки път.
Не може всички бебета да наддават по калъп бе, гледай да е спокойно, да суче редовно, вкл. и нощем и да е здраво.  Peace

Точно така  Peace
Виж целия пост
# 11
След като няколко дни се мъчим да се кърмим и наддадем, май че установих какъв е проблемът. Имам достатъчно кърма, но бебка не суче ефективно. Щом я сложа на гърда, след 2-3 минути започва да се дърпа, да се извива и да нервничи  Confused Вече няколко пъти й додавам изцедена кърма, защото все се притеснявам дали не е гладна.

Моля мамите с повече опит да ми помогнат да се справя   bouquet

С моята помпа Авент успявам да се изцедя само сутрин - днес успях да изцедя 180 мл  Simple Smile но за съжаление през деня не мога да изцедя повече от 20-30 гр от двете гърди. Дали има по-ефективна помпа? Една позната ми каза, че помпата Бертони изцеждала много по-добре  newsm78 Дали е така наистина?

Виж целия пост
# 12
След като няколко дни се мъчим да се кърмим и наддадем, май че установих какъв е проблемът. Имам достатъчно кърма, но бебка не суче ефективно. Щом я сложа на гърда, след 2-3 минути започва да се дърпа, да се извива и да нервничи  Confused Вече няколко пъти й додавам изцедена кърма, защото все се притеснявам дали не е гладна.

Моля мамите с повече опит да ми помогнат да се справя   bouquet

С моята помпа Авент успявам да се изцедя само сутрин - днес успях да изцедя 180 мл  Simple Smile но за съжаление през деня не мога да изцедя повече от 20-30 гр от двете гърди. Дали има по-ефективна помпа? Една позната ми каза, че помпата Бертони изцеждала много по-добре  newsm78 Дали е така наистина?


Проблема най-вероятно са колики или друга причина за кърмаческа стачка.
не мисля, че има нужда да дохранваш с шише, няма да остане гладна не се притеснявай  Peace
Моят син на около 3 месеца изкара една стачка.
Суче малко и започва да се дърпа и плаче. Успокояваш я и даваш пак, сменяш позите и т.н.
В този период се научих да кърмя легнала , права  Laughing
Не се притеснявай ще мине, просто ще ти трябва повечко търпение.
Относно помпата, Авентската е най-добра, освен това кърмата ти вече се е регулирала и гърдите произвеждат толкова, колкото изяжда бебка. Така че нормално не можеш да седиш след като си кърмила  Peace
Успех и пиши след няколко дни как вървят нещата.
Другото, което можеш да направиш е ако имаш слинг да я носиш в него, ако не и в кенгуру става.
Близостта с теб ще я успокои  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия