перяща прахосмукачка

  • 7 279
  • 21
Момичета,
наумила съм си да купя перяща прахосмукачка за вкъщи, та ми се щеше да разбера дали някой от вас ползва такава, каква марка и дали сте доволни. Ако има някоя мама с повече опит ще я помоля да сподели предимства и недостатъци на конкретна марка. Благодаря ви предварително.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
И мен ме интересува същото и подочух нещо за някаква парочистачка на Цептер, интересува ме, тя примерно пере ли килими.
Как точно перат прахосмукачките, какви действия извършват?
Виж целия пост
# 2
Аз имам на Мулинекс перещя -отпреди 4-5 години.Освен сухото чистене,пере килими тапицерии,мие прозорци ,бани-стените,тавани,подови настилки..Доволна съм пере много добре килими и холовата гарнитура съм прала,миенето на прозорци е добря функция и по-лесно се стига високата част,окачени тавани на баня например,подова керамика..Има резервоар с чиста вода и др. с препарата,според вида на това ,което миеш е степента ,която избираш и съответно количеството препарат,което се смесва с водата.Като переш килима минаваш с четката и тя впръсква препарат и четка,после включваш на изсмукване на водата -изсушаване и така се обира водата...После 2-4 часа на отворен прозорец и всичко е сухо  и чисто.За всяка функция си има отделна приставка,за прозорци ,която е подсушава отлично след измиване..
Ако има нещо питайте.
Сега има още по-голям избор и по-хубави прахосмукачки. Peace
Виж целия пост
# 3
Ползвам от 3 години Филипс Триатлон, както я нарекоха в едно списание класика в жанра.Как пере?Ами слагат се един допълнителен филтър вътре,като се маха хартиената торба,слагат се още допълнително едно маркуче,от което тече водата и съответните приспособления на мястото на четката за почистване,в зависимост от това какво ще переш.Пълни се резервоар със специален препарат,който не прави пяна и се започва.Тъй като преди съм ползвала няколко марки прахосмукачки за сухо почистване  Naughty с тази няма никакво сравнение,ако с обисновената минаваш два-три пъти на едно място за да обереш всичко,с Триатлона не е нужно!За мокрото почистване също нямам никакви забележки,пере перфектно и изпраното е по-скоро влажно след това,отколкото мокро.Единственото,което аз исках,но нито един Филипс тогава нямаше е почистване с воден филтър,т.е почиствайки сухо боклука и праха не се събират в торба,а във вода!Смятам,че е една идея по-хигиенично,но уви Филипс Триатлон няма такъв.Брат ми си взеха наскоро по-нов модел Триатлон,казват че има някаква турбо четка за сухо почистване,която направо смила всичко и била страхотна,но не съм я вижждала у тях все още и те са много доволни!
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти за информацията. Може би няма да е зле да обсъдим горе-долу колко струват хубавите такива прахосмукачки и къде се продават също, че нещо в Техномаркет и Технополис май избора не е кой знае какъв... newsm78
Виж целия пост
# 5
А препарата, който поставяте за изпирането, някакъв специален ли е?
Виж целия пост
# 6
И мен ме интересува същото и подочух нещо за някаква парочистачка на Цептер, интересува ме, тя примерно пере ли килими.
Как точно перат прахосмукачките, какви действия извършват?

Аз имам парочистачката на Цептер. Голям боклук е. Само издухва гореща пара, но няма опция за засмукване. Когато се опитах да си изпера килимите с нея само ги намокри, но мръсотията си остана. По добре си избери перяща прахосмукачка, на не парочистачка.
Виж целия пост
# 7

Аз имам парочистачката на Цептер. Голям боклук е. Само издухва гореща пара, но няма опция за засмукване. Когато се опитах да си изпера килимите с нея само ги намокри, но мръсотията си остана. По добре си избери перяща прахосмукачка, на не парочистачка.

Аз си мислех, че засмуква после и щеше да е супер, в предвид малкия размер.
Аз имам проблем - не мога да взема просто перяща прахосмукачка, защото имам 2 вълнени килима, от които 2 пъти седмично изкарвам по една пълна пазарска торбичка вълна на мъх. Това не спира вече 3г и след 2 пранета! За това прахосмукачката ми е на Самсунг, с пластмасов допълнителен цилиндър за изхвърляне на боклука на всяко чистене. Е аз на едно чистене го изпразвам по 3 пъти, ако това е прахосмукачка с торбичка, или някакъв друг резервоар, не мога да се занимавам толкова!

Колко струват все пак хубавите перящи прахосмукачки?
Виж целия пост
# 8
ние преди повече от 4-5 години си взехме мулинекс, за около 300 лева тогава, перяща, точно както го описва века е, но е доста тежка и шумна за ежедневно почистване, и вечеме дразни, и сега искам да си взема такава, каквато имаш ти- с контейнер
всъщност не знам дали не е по-хигиенично да е с воден филтър newsm78
Виж целия пост
# 9

всъщност не знам дали не е по-хигиенично да е с воден филтър newsm78

По -хигиенично е, защото всичкия дребен и невидим прах полепва и остава във водата, иначе се издухва обратно във въздуха, независимо от филтъра, в различна степен.
Виж целия пост
# 10
Мамаваси и на мен ми тежат тези 8 кг,но няма от малките такава мощна прахосмукачка.Ако трябва да търкам 5 пъти на едно място за една троха,каквито покрай детето се навъждат много - мерси, не искам друга.Ако някой ми каже,че има компактна малка прахосмукачка с такава мощност като Филипс Триатлон - веднага ще си купя още една.Макар,че с времето свикваш с обема,но водния филтър продължава да ми бъде мечта!
Виж целия пост
# 11
да, определено водния филтър , и аз мисля да поразгледам за прахосмукачка с воден филтър, но няма голям избор
Виж целия пост
# 12
То и аз сега събирам мнения за прахосмукачка с воден филтър ама момичето не затова пита ,а за перяща!!!
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета за отговорите, ориентирах се горе-долу в ситуацията. Сега остава някой, ако има информаця да сподели от къде е купувал или е виждал да се продават, защото аз прерових Техномаркет и Технополис и там няма изобщо избор на такива прахосмукачки  Tired
Виж целия пост
# 14
В Техномаркет има Филипс Триатлон,поне преди месец съм виждала!
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09006258
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09006257
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09023922
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09023921
Виж целия пост
# 15
Имам перяща прахосмукачка Делонги, но не я ползвам ежедневно защото е тежка и след всяко почистване трябва да се мие. Веднъж в месеца си правя основно почистване с нея, а през другото време ползвам обикновена прахосмукачка.
Виж целия пост
# 16
Az imam prahosmuka4ka 7 filtarna - po4ty ne sam ya polzval. Iskam da ya prodam - !Ako Vi interesuva - pi6ete! Kupih ya za 1100 ! Za po-malko 6te ya kupite ako iskate vse pak! mail - st_tzv@abv.bg
Pozdravy!
Виж целия пост
# 17
Az imam paro4ista4ka Cepter - po4ty ne sam ya polzval. Iskam da ya prodam -  tya ima s neya i prfesoinalna yutiya!Ako Vi interesuva - pi6ete! Kupih ya za 1100 ili za 1200 lv! Za po-malko 6te ya kupite ako iskate vse pak! st_tzv@abv.bg
Pozdravy!
Виж целия пост
# 18
Имам Филипс Триатлон от около 10 год.и не е мръднала.Използвам я всекидневно като прахосмукачка и по-рядко другите функций,но определено си заслужава парите.
Виж целия пост
# 19
Ползвам от 3 години Филипс Триатлон, както я нарекоха в едно списание класика в жанра.Как пере?Ами слагат се един допълнителен филтър вътре,като се маха хартиената торба,слагат се още допълнително едно маркуче,от което тече водата и съответните приспособления на мястото на четката за почистване,в зависимост от това какво ще переш.Пълни се резервоар със специален препарат,който не прави пяна и се започва.Тъй като преди съм ползвала няколко марки прахосмукачки за сухо почистване  Naughty с тази няма никакво сравнение,ако с обисновената минаваш два-три пъти на едно място за да обереш всичко,с Триатлона не е нужно!За мокрото почистване също нямам никакви забележки,пере перфектно и изпраното е по-скоро влажно след това,отколкото мокро.Единственото,което аз исках,но нито един Филипс тогава нямаше е почистване с воден филтър,т.е почиствайки сухо боклука и праха не се събират в торба,а във вода!Смятам,че е една идея по-хигиенично,но уви Филипс Триатлон няма такъв.Брат ми си взеха наскоро по-нов модел Триатлон,казват че има някаква турбо четка за сухо почистване,която направо смила всичко и била страхотна,но не съм я вижждала у тях все още и те са много доволни!

И ние имаме Филипс Триатлон, може би вече 8-9 години. Откакто се роди беба махнах килмите, но преди това навсякъде у дома имаше бели килими и с Филипс триатлон винаги са били като чисто нови. Преди около година разглеждахме по магазините за прахосмукачка с воден и Хепа филтър и се оказа, че никоя марка не произвежда такава комбинация перящите - винаги са с обикновена торбичка за прах. Не знам дали оттогава нещо се е променило в това отношение.
Виж целия пост
# 20
Някой ползва ли перящата прахосмукачка на Zelmer? Има ги в Densi-то.
Виж целия пост
# 21
Моята е ето тази: http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09001928 . Много съм доволна не само за прането но и за почистване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия