Ако разберете, че някой ви говори зад гърба...

  • 10 578
  • 41
...как ще реагирате? Отивате при него очи в очи и му държите сметка? Просто се отдръпвате без обяснение? Или му правите живота черен, че да се чуди от къде му е дошло?

Преди малко разбрах такова нещо и съм пред дилема. Най много ми се иска, просто да отида и да си кажа лице в лице каквото знам и да искам обяснение...
Но какво ще постигна - оправдания.
А има значение, че разбрах по нечестен начин за това, и не знам дали искам да сваля напълно картите.

Ако ще говоря направо ще е след няколко дни...до тогава може и да ми е минало...вие как постъпвате обикновено?

П.П. Толкова съм обидена, не го очаквах наистина, даже не знам дали да се връзвам толкова много или просто така си говорят...
Виж целия пост
# 1
какви драми само.
сега ще се изсипе ССФ да обясни, че никога не говори зад гърба на другите. ooooh!
аз нищо не бих направила - не съм светица и нямам илюзии, че не съм обсъждана.
Виж целия пост
# 2
Е, нямах предвид, че съученичка е казала на друга, че ми е кофти прическата...
Виж целия пост
# 3
Най много ми се иска, просто да отида и да си кажа лице в лице каквото знам
Ами отиди, кажи му какво мислиш за него и му тегли чертата. Кофти е че ще издъниш третото лице.
Виж целия пост
# 4
 Често ми се случва - българският манталитет е такъв. Много е неприятно. Няма смисъл да се разстройваш - няма да промениш човека, дори и да му поискаш обяснение. Аз лично във всички такива случаи продължавам напред и прекъсвам отношения с този човек, а ако ми се налага да продължа да общувам с него, съм резервирана и студено учтива. Дано ти мине бързо яда Wink
Виж целия пост
# 5
Ами бъзикай го тънко, че да се усети. Примерно, ако е говорил зад гърба ти, че прическата ти е кофти, отиваш и го питаш "Е, как ми е прическата?"  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Бих казала в очите на човека, какво знам, че говори за мен.
Няма какво повече да загубиш  Peace
Виж целия пост
# 7
Говорят и го знам, но никога не ме е бъркало.

Никога не съм се обаждала, защото просто няма значение за мен, не защото се притеснявам нещо.

Което ми напомня, че е време за втора част на една тема ... отивам.
Виж целия пост
# 8
На скоро ми се случи  Confused
Първо бях шокирана, после много ревах.След това си поговорихме с човека доста и още се виждаме, но нали знаеш приказката за мечката и дърваря  Confused  Peace
Виж целия пост
# 9
Е, нямах предвид, че съученичка е казала на друга, че ми е кофти прическата...

 Laughing
Не можах да се сдържа...

Свиквай. Животът няма да те гали с перце. какво  ще направиш по-нататък, като разбереш че някой говори и върши сериозни неща зад гърба ти, които да те наранят?
Няма смисъл да търсиш сметка.
Виж целия пост
# 10
 Нищо няма да направя, особен, за да съм съвсем честна, ако са някои сочни клюки, ще се постарая да затвърдя убеждението му в тази насока, няма да се стърпя да се избъзикам.  В никакъв случай няма да седна да се разправям ти защо си казал така- пък онака Пенка те е чула и тн.
Виж целия пост
# 11
Ти да не би да си си мислела, че никой никога не е и няма да говори зад гърба ти?
Нищо не бих направила, избщо не си тровя живота с размисли дали някой случайно не иска да ме злепостави и т.н
Виж целия пост
# 12
Ти си знаеш най- добре как да постъпиш, какъв е случая и какви ще са последствията. Утешителното изречение по този повод всеки го знае "По- добре на хората в устата отколкото в краката." Сигурното е едно, че в нещо си много повече от въпросната персона, а и от този който ти е казал за злословията, за да се занимават с теб вместо да обърнат внимание на себе си.
Виж целия пост
# 13
 Бих се отдръпнала от него веднага и по този начин той/тя  ще разбере че знам нещо Peace .
 Пробвала съм метода на човека му става ясно защо сам толкова недостъпна за него/нея  #Crazy #Crazy #Crazy и така му става гузноооо чак се издава и става смешен Joy rotfImbo
Виж целия пост
# 14
Кейси го каза хубаво.

Животът такива ти ги поднася и нещата понякога толкова загрубяват, така че, да ти говорят зад гърба е само от неприятните неща, с които трябва да се сблъскваме, избягваме и справяме
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия