Каква категория кърмаче си имате?

  • 1 569
  • 35
Млечни мамчета,
чета книгата What to Expect the First Year от Heidi Murkoff, която е доста нашумяла тук в Щатите и според нея кърмачетата спадат в следните категории:

Barracuda: стръвно се нахвърля на гърдата и суче без да спира за 10-20 минути без да си губи времето за други неща. Суче толкова силно, че зърната ви може да ви наболяват в началото на всяко кърмене.
Excited Ineffective: толкова се въодушевява като види гърдата, че не може да се хване както трябва и започва да се ядосва. Трябва първо да го успокоите за да може да го поставите правилно на гърда.
Procrastinator: не се интересува особено от яденето. Седи си и трябва да го насилите да хапне нещо.
Gourmet: вкусва си по мъничко, поблизва зърното, примлясква: с две думи обича да си задоволи вкуса, не само глада.
Rester: хапва няколко минутки, почива няколко минутки и така докато се нахрани.

Не знам при вас как, е но ние спадаме в две от тези категории и затова дадох 2 опции.
Надявам се, че тази анкета ще ви е интересна - моля споделете някой смешни истории свързани със вашият "вид" кърмаче.
Виж целия пост
# 1
Май не спадаме към никоя от категориите - Ева си беше и досега си е типичното кърмаче, което си яде спокойно, без да заспива по средата на храненето, без да се нахвърля като кученце, без да прави нещо особено - просто й е кеф Grinning
Виж целия пост
# 2
това може би важи само за новородени кърмачета с времето стават направо професори по сукане Joy
а моя си бе и роден научен Joy
Виж целия пост
# 3
това може би важи само за новородени кърмачета...

И на мен на такова ми намириса.. Мойто кърмаче в началото беше Excited Ineffective. Само да помиришеше кожата ми, беше готов да си цокне я от ръка, я от рамо.  Joy А вече е много, много съсредоточен, като при смяната на гърдите примлясва сладко-сладко.   bouquet
Виж целия пост
# 4
ние сме това Excited Ineffective
Виж целия пост
# 5
Няма да гласувам,защото е на английски! Crossing Arms Нищо лично,но и без това сме обградени вече само от английски произношения,имена и названия на неща,които си имат ИМЕ на Българси,че се дразня безумно.
  ooooh!
Виж целия пост
# 6
Ние определено сме малка баракуда  Grinning - мисля, че определението е доста подходящо, въпреки че не съм наясно с поведението на баракудите, но звучат като стръвни рибки. Simple Smile На мен доскоро ми приличаше по-скоро на гладно кученце, поне по начина, по който се хвърля към гърдата щом я сложа в познатата й поза за сукане. Въпреки болката в началото ми става толкова забавно, че съм се смяла с глас, което понякога я озадачава и ме поглежда с един обиден поглед!  Confused  Е, имаме малко и от групата на почиващите, но при толкова стръвен ентусиазъм в началото това е напълно разбираемо  Laughing
Виж целия пост
# 7
Ние определено сме малка баракуда  Grinning - мисля, че определението е доста подходящо, въпреки че не съм наясно с поведението на баракудите, но звучат като стръвни рибки. Simple Smile На мен доскоро ми приличаше по-скоро на гладно кученце, поне по начина, по който се хвърля към гърдата щом я сложа в познатата й поза за сукане. Въпреки болката в началото ми става толкова забавно, че съм се смяла с глас, което понякога я озадачава и ме поглежда с един обиден поглед!  Confused  Е, имаме малко и от групата на почиващите, но при толкова стръвен ентусиазъм в началото това е напълно разбираемо  Laughing

 Peace и ние сме така, явно е типично за тази възраст Grinning
Виж целия пост
# 8
Да, определено се отнася за новородени. Моят младеж спада към първите две категории, гласувам за тях Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Ха, май първа опция... Wink
Виж целия пост
# 10
И Криси в началото спадаше към първата категория, а сега не мога да преценя.
Виж целия пост
# 11
първият месец определено бяхме баракуда hahaha

след девет месеца кърмене на поискване явно се успокои, че млякото си е наоколо непрекъснато и се превърна в "ценител" Laughing - хапва, оглежда, погалва и пощипва, поглежда ме и се усмихва, пак хапва...
това на моменти е изнервящо, защото още и още продължава да "хапва на крак", после се хвърля към нещо интересно, пак се връща "на масата" и така...
няколко пъти го оставих да види какво е режимче - 3-4 часа без мляко - и да видите какво значи съсредоточаване върху храната hahaha 10 минути само дърпане и преглъщане на премерени равни интервали Laughing

та, така... ще заложа на Gourmet-а Sunglasses
Виж целия пост
# 12
Ами мисля, че в момента сме Gourmet , но това много зависи и от глада ... Party
Виж целия пост
# 13
мале май много са като моето лакомите - и наистина се ядосват като незахапе кадето трябва а и смуче смуче нишо че не е лапнала гърдата ами отстрани някаде  Crazy
Виж целия пост
# 14
Първите дни в болницата беше Excited Ineffective. Сега в началото е Barracuda - ръмжи, скимти и дърпа настървено, но след 5-10 минути се укротява Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия