Нещо с ябълки........!

  • 845
  • 13
Вчера купих 2кг. ябълки, но са толкова ужасни, че не стават изибщо за директна консумация. На вид са много красиви - зелени и лъскави, а отвътре едни сухи и сипкави. Кажете някой сладкиш, който да е наистина вкусен, че аз с ябълки правя само ябълков пай, ама тия ще ми дойдат в повече!  Confused
Знам, че има доста рецепти тук, но ще се радвам да ми кажете някоя, която не отнема много време!
Благодаря ви предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Заповядай  Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72935.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171819.0
Виж целия пост
# 2
Ябълков кекс:

5-6 настъргани ябълки
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. счукани или смлени орефи
2 яйца
1/2 ч.ч. олио
2 ч.ч. брашно
1 ч.л. сода бикарбонат
канела

Всичко се омесва като канелата се поставя най-отггоре. Пече се в силно загрята фурна и след като изстине се поръсва с пудра захар  Peace
Виж целия пост
# 3
Ябълков сладкиш

1 пакет краве масло
1 ч.ч. пудра захар
3 яйца
1 ч.ч. прясно мляко
3 ч.ч. брашно
1 ванилия
1 бакпулвер
5-6 ябълки

Разбива се маслото с пудрата захар + яйцата + млякото и брашното с бакпулвера и ванилията. 1/2 от сместа се изсипва в намазана тава с малко от кравето масло, като отгоре се нареждат настърганите или нарязани ябълки, след което се изсипва останалата 1/2 част от сместа. Пече се в силно загрята фурна, а след като изстине по желание може да се сложи малко пудра захар.  Peace
Виж целия пост
# 4
Шарлота с ябълки

2 яйца
2 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. олио
2 ч.ч. брашно
5-6 ябълки (настъргани)
1/2 ч.ч. орехи
1 ч.л. амонячна сода
щипка канела
1 ванилия

Всичко се омесва и се пече в силно загрята фурна. Поръсва се с пудра захар  Peace
Виж целия пост
# 5
Ябълков щрудел

1 ч.ч. брашно
3 яйца
1 ч.ч. захар
5 с.л. олио
1 бакпулвер
1/2 пакетче канела
4-5 ябълки 

Всичко се разбърква и се изсипва в намаслена и поръсена с малко брашно тавичка. Отгоре се поръсва със счукани или смлени орехи. Пече се в силно загрята фурна и след като изстине се поръсва с пудра захар  Peace
Виж целия пост
# 6
Ябълкова торта

1 пакет масло
1 пакет кръгли чаени бисквити
5-6 ябълки
4 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
щипка канела

Разстапя се бутера на дъното на тавичката. Нареждат се бисквитите, отгоре се поставят настърганите или нарязани на кубчета ябълки. Залива се с кексовата смес (брашно+захар+яица+бакпулвер). Изпича се в силно загратя фурна като отгоре се поставя канелата.  Peace
Виж целия пост
# 7
Ааа Лео, този и аз си го набелязах  Wink
Виж целия пост
# 8
Miranda_rs,
ти тези всичките ли си ги правила! Кой ти е фаворит?
Виж целия пост
# 9
Първия е изпитан  Laughing , а сега отивам да пробвам втория  Laughing
Виж целия пост
# 10
Да, де аз първият имах в предвид!  Grinning
Сподели после как се е получил вторият и дали киселее от сметаната, че вкъщи мъжете не обичат такива сладкиши  ooooh!
Виж целия пост
# 11
А какво ще кажеш за панирани ябълки - бързо лесно и мммммм, вкусно Peace!


Виж целия пост
# 12
Има ли нещо по-специално в приготовлението на тези панирани ябълки?
Мариноват  ли се в нещо, панировката как се прави  newsm78
Виж целия пост
# 13
Има ли нещо по-специално в приготовлението на тези панирани ябълки?
Мариноват  ли се в нещо, панировката как се прави  newsm78
Не, няма. Обелваш, почистваш сърцевината, режеш на пръстенчета. После стандартната панировка и пържиш. Отцеждаш на салфетка и ръсиш с пудра захар, може с мед, течен шоколад или някакъв друг топинг.
Щом малкия ги омита за секунди / а той е такова злоядо чудовище ooooh!/, значи са супер Peace!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия