как да направя режим

  • 923
  • 18
Моето бебенце е вече на два месеца. Храним се от няколко дни по 6 пъти на денонощие. Проблема е, че вместо да си правим нощна пауза от 23:30 например до към 6 или 7 сутрин, ние я правим от 18:30 или 19:30 до 2 и после продължаваме да ядем в 6, 9 и т.н.
Помогнете ми с идеи как да успея да я изместя.
Виж целия пост
# 1
Притеснява ли те нещо конкретно в режима на детето, за да искаш да го изместиш?
Защото детенцето ти е още много малко, ако имаш предвид да го откажеш от нощното хранене в 2 часа.
Има много такива теми, в които сме обсъждали отказването от нощното хранене, поразрови се и прочети.
Моето лично мнение е, че е абсолютно неналожително насила да го отказваш или променяш нещо.
Естествения режим на бебето, който само си изгради, е най-доброто според мен!
Виж целия пост
# 2
Трудно  Laughing Децата сами  регулират режима си на хранене и спане. Вярно, за една майка е много удобно да знае кога ще се яде и кога ще се спи, но това е положението  Peace
Виж целия пост
# 3
Опитай се да си "играете" с бебето привечер, да го къпеш малко по-късно и така постепенно можеш да изместиш "последното" за деня хранене. Това обаче не ти гарантира, че няма да се буди пак през нощта.
Виж целия пост
# 4
А ако опиташ да го будиш за хранене към 23 - 24? Ще се дразни ли? Иначе, пт 18 си е доста време... би трябвало да огладнее за толкоав?
Виж целия пост
# 5
Според мен бебчето е мъничко за режим  Hug
Виж целия пост
# 6
ако не те притиснява режима не се мъчи да го сменяш.Сина ми точно така правеше заспиваше между 18 и 19 ч. и се събуждаше между 2-3 през ноща.След това започна вечер да издържа до по късно и да се събужда по късно постепенно към 4ч. после 5 и така се нормализира към 5 месец.
Иначе и аз се мъчех да го събуждам да го храня и къпя под час но не се получи заспиваше в коритото .За хранене тъй като го кърмех само дръпваше по 1 или2 пъти и пак заспиваше.
Виж целия пост
# 7
Само ще си го оправи.
Виж целия пост
# 8
не мисля че е проблем този режим и ние сме така.
Виж целия пост
# 9
Само ще си изгради режим след няколко месеца, не го мъчи сега!
Виж целия пост
# 10
моят син е почти на три месеца и все още се буди по два пъти на нощ за хранене. и понеже е на АМ,не питай как се бъркат манджи,когато сърцето ти спи #Crazy....както и да е,не  е лесно,но и през ума ми не е минало да правя опити да му налагам режим. съветвам те и ти да не го правиш,просто няма смисъл.ще мине време и самички ще се отучат.спомням си,в една друга тема една мама беше писала,че оставила бебчо да реве 4 нощи подред,за да го откаже от нощното хранене #Crazyпомисли сама дали искаш да подложиш и себе си,и детето на такова нещо.а пък и то още е мъничко и щом иска да яде нощем,значи има нужда.успех!!!!!
Виж целия пост
# 11
Наистина е мъничко за да се говори за режим,постоянно ще си го сменя и най-добре ти се пригоди към неговия режим. Wink
Виж целия пост
# 12
И аз се притеснявах за същото. Храненето ни е абсолютно като вашето. Аз също се чудя как да не я храня нощем. Започвам нощем да давам водичка, но тя си е гладна и плаче. Надявам се като поотрасне мъничко да си смени сама режима!
Виж целия пост
# 13
Потърпи още малко да стане на 7-8 месеца, когато ще будува повече.
Убедила съм се, че не може да се влияе на режима, който сами си правят бебетата, освен насила да бъдат държани гладни, което не е за препоръчване.
Виж целия пост
# 14
Не се и опитвай,аз съм се пробвала и си остана за моя сметка,когато детето реши само ще си смени режима.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия