бебе и домашен любимец

  • 4 090
  • 51
опция 7-друго
Виж целия пост
# 1
Вет. лекар съм ,но не бих гледала и бебе и дом.любимец (освен ако животното не живее на двора и няма контакт със стаите на жилището) - има много доказани и не доказани случаи на алергии предизвикани от дом.любимец.
Виж целия пост
# 2
Не бих гледала животно покрай бебе. Като поотрасне и разбира - тогава има смисъл. Притеснявам се основно от алергии, а също и от болести /в по-малка степен.../
Виж целия пост
# 3
Ако беше "Дете и дом. любимец" бих казала ДА, защото съм имала куче и считам, че е добре детето да си има другарче и да се възпитава да обича животните и да полага грижи за тях. Но темата е "Бебе и дом. любимец" и отговорих с "против опасявам се от болести пренасяни от животни". Повече минуси виждам, отколкото плюсове, но не пречи да има при добра хигиена и обезпаразитяване на животното. За мен най-добрият вариант е детето като порастне малко и вече разбира да му се вземе животно, за да го отгледа от мъничко.
Виж целия пост
# 4
Докато е бебе по добре да няма животни около него, виж като порасне вече може, но докаго е бебе  Naughty
Виж целия пост
# 5
Виктория е отгледана с две домашни котки, които не излизат от апартамента, ваксирани и обезпаразитявани редовно. Естествено, че в началото, когато се роди, не допусках котките в стаята й и близо до нея. След като стана на 1 годинка и 2-3 месеца и проходи, започна да си играе с тях. Не мисля, че в нашия случай има някакъв проблем от контакта й с котките. Според мен, важното е да се поддържа добрата хигиена и в началото домашните животни да стоят по-далеч от бебето.
Виж целия пост
# 6
Цитат
против опасявам се от болести пренасяни от животни

 Peace

Не бих си взела животно в къщи ,дори  и след като децата поотраснат.
Не ,че не обичам животните ...така предпочитам...
Виж целия пост
# 7
Аз гледам бебе с котка! Тя е редовно обезпаразитявана  и ваксинирана. Говорих и с ветеринара и с педиатъра и двамата ми заявиха, че няма проблеми.  Моя отговор го няма в опциите, не гледам котката, като причина за възпитаване на детето и или като защита за бъдещи алергии.
Виж целия пост
# 8
Не мисля, че е редно. Лично аз се лиших от моето куче, заради бебето. Детето се по-важно! Кучето ми е кокер-шпаниол, аз много разглезих и научих на глупости, стана агресивн и ревнив...За космите из цялата къща няма  смисъл да говоря, сега кучето е на двора при майка ми, стар и нещастен...Много ми тежи на съвестта, но не мога да да го взема
Виж целия пост
# 9
ЗА, обичам животните и смятам, че общуването с тях носи само положителни емоции! Heart Eyes
П. П. Имам кокер, който обожава децата!
Виж целия пост
# 10
Обичам животните, но мисля, че съжителство между бебе и животинка е неразумно.Независимо дали се обезпаразитява и ваксинира, животното разнася своите "зарази" навсякъде със себе си.Винаги има възможност животното да "лепне" някоя мръсотийка(дори само вкъщи да стои) и да я занесе не само при бебето, а и при по - голямо дете.
Нямам нищо против отглеждането на дворни животни, но за момента се въздържам и от този вариант
Виж целия пост
# 11
Ако беше "Дете и дом. любимец" бих казала ДА, защото съм имала куче и считам, че е добре детето да си има другарче и да се възпитава да обича животните и да полага грижи за тях. Но темата е "Бебе и дом. любимец" и отговорих с "против опасявам се от болести пренасяни от животни". Повече минуси виждам, отколкото плюсове, но не пречи да има при добра хигиена и обезпаразитяване на животното. За мен най-добрият вариант е детето като порастне малко и вече разбира да му се вземе животно, за да го отгледа от мъничко.

Абсолютно на същото мнение съм!  Peace
Виж целия пост
# 12
Обожавам животните и цял живот гледам котки. В момента имам коте на годинка, което редовно се обезпаразитява, не излиза навън и е ваксинирано. Чакам бебе в близките дни, но не смятам засега да се разделям с животното. Миля, че при добра хигиена, няма да има проблем. Котето няма да се пуска в стаята на бебето разбира се. Познавам и много хора, които са отгледали децата си с домашни любимци и не са имали никакви проблеми. Ветеринарят също казва, че няма проблем. Е, ако не се справим, ще махнем котето разбира се, но се надявам, че няма да се стигне дотам. Peace
Виж целия пост
# 13
Имам куче и бебе. Ако нямах животно, разбира се, че нямаше да го взема в този момент. Но да изхвърлиш кучето просто така, това не го разбирам, то си е член на семейството.

Засега проблеми нямаме. Но като проходи Борис, май ще трябва кучето да пазя от него Thinking
Виж целия пост
# 14
Имаме куче, гледаме го в апартамента, но се разболя  от някаква кожна болест го пратихме на село (миналия месец). С нас е от осем години. От момента, в който родих достъпа му до хола и спалнята беше тотално отрязан, тъй- като там най- често пребиваваме с  бебо. Не сме имали абсолютно никакви проблеми, здравословни или от друго естество, източник на които да е животинчето
животното разнася своите "зарази" навсякъде със себе си.Винаги има възможност животното да "лепне" някоя мръсотийка(дори само вкъщи да стои) и да я занесе не само при бебето, а и при по - голямо дете.

А относно заразите - да, така е! По тази причина в момента кученцето не е при нас, но и хората винаги могат да донесат някоя зараза или мърсотийка от градския транспорт, от улицата или от друго място. Всичко опира до подържане на изрядна хигиена, когато съжителстват бебе и животинче. Ако кученцето ни не се беше разболяло, нямаше да се разделим с него и още щеше да е с нас, но в този случай предпочетохме да не рискуваме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия