Незнам какво да правя!

  • 717
  • 7
Вчера госпожата от детската градина се оплакваше от моето момченце.  Оплакванията на госпожата са, че не слуша, не внимава в час, говорел си с другите деца, преписвал  Embarassed и като капак отказвал да прави това каквото госпожата му казвала. Иначе е спокойно дете, не се бие с децата, вкъщи от време на време проявява инат. Направо незнам какво да правя. Преди 4 месеца го преместихме в тази детска градина и се наложи да бъде в предучилишната група, а той няма още 6 г. Другите деца са на 7г. и ще бъдат ученици, но него мисля да го пускам на у-ще 2008г. Говоря си с него обяснявам му, че трябва да слуша госпожите и трябва да изпълнява каквото му казват той е съгласен, но.........
Ако можете да ми дадете съвет какво да правя, ще съм благодарна.
Виж целия пост
# 1
Съвет не мога да ти дам, само ми хрумва да му говориш, но ти го правиш вече , ама какво има да се преписва в детската градина??? newsm78
Виж целия пост
# 2
Не се шашкай. Ти сама казваш, че детето ти е малко. Това означава, че не е достигнал до училищна зрялост и имате още една година, за да го подготвите добре. И без това учебната година за ДГ свършва на 1 юни, поговори с госпожата да бъде по-търпелива, защото детето е малко. В къщи можеш да организираш учебни занимания с него. Започни с 5-10 мин. Ако е стоял кротко и е слушал го похвали и кажи, че така трябва да прави и в ДГ, когато госпожата учи децата. Постепенно и неусетно увеличавай заниманията с 1-2 мин. Мисля, че е достатъчно да стигнете до 25-30 мин. Едва ли в ДГ заниманията са по-дълги. Не е задължително точно да учите като в детската градина. Може да рисувате, редите пъзел, моделирате с пластелин. Важното е да му задържиш вниманието.
А да и си купи книгата Как се възпитават момчета. Аз макар и майка на 3 момчета, разбрах някои неща за поведението на момчетата от тази книга.
И още нещо се сетих - не е изключено и подходът на госпожата към детето да е неправилен. Разбери дали на детето му харесва в градината, дали нещо не го притеснява, за да има такова поведение.
Виж целия пост
# 3
Благодаря Ви за съветите. Може ли да ми кажеш заглавието на книгата, която си си купила?
Мерси предварително.
Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви за съветите. Може ли да ми кажеш заглавието на книгата и на кой автор е, която си си купила?
Мерси предварително.
Виж целия пост
# 5
и аз имам дете на тези възраст и от детската оплакванията са същите,според мен са още малки и затова се разсейват и не могат да се концентрират
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви за съветите. Може ли да ми кажеш заглавието на книгата, която си си купила?
Мерси предварително.

Книгата се казва: Как се възпитават момчета и е от Стив Бидълф.
Виж целия пост
# 7
Ами ,за да ти казва това учителката,значи има защо,едва ли си измисля.Говори с детето,но спокойно,без упреци,без да изискваш някакви обещания,без заплахи.Нека си сподели детето как се чувства в предучил.група,кое го затруднява,има ли проблеми с др.дете от групата,има ли някое дете,което го разсейва ,закача по време на урока и т.н.Разпитвай за всичко,все от някъде може да излезе причината за невниманието и непослушанието му.Разговори!Ако се наложи отново говори с учителката и й кажи какво си разбрала от детето си.Заедно може да стигнете до същината на проблема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия