мъжлето ми ходи със свити пръстчета на краката

  • 2 116
  • 9
малкият ми голям мъж е вече на 2 години и една седмица, но имаме един проблем който вече ме притеснява. ходи със свити пръстчета на краката, за това бързо се изморява и го боли. мислех си че е от обувките, но винаги сме му купували неговия размер. когато стане сутрин първата му работа е да си обуе пантофките, иначе не стъпва на земята, е тя и баба му само така го учи Rolling Eyes забелязах свиването на пръстчетата още миналото лято като ходихме със сандали, но тогава още не можеше да си каже и аз си мислех, че просто бързо се изморява -още не ходеше много стабилно. сега когато вика "боли, боли" и ме кара да му масажирам крачетата след разходка си обяснявам много неща Thinking . моля помогнете ми случвало ли му се е на някой и ако да, как сте се справили със ситуацията, благодаря  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Възможно е и да е постваксинална реакция... newsm78
Виж целия пост
# 2
Аз съм на 28г и също ходя със свити пръсти на краката, но не ме болят просто така съм си свикнала, когато си искам си ги изправям, може да прозвучи смешно, но наистина на мен така ми е по-удобно, така, че това може и да не е кой знае какъв проблем!
 Но на приятеля ми му е смешно, и често само ми прави забележки, да си ги изправям особенно лятно време, че било грозно жена на моята възраст така да си ги свива, но пустия му навик няма оттърване! Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Ние имаме подобен проблем,отскоро и винаги като се прибираме от разходка, като се измори, почва да накуцва, но не ми казва, че го боли някъде. Аз мисля, че е от обувките, защото сега ги сменихме. Започнах в къщи да го оставям да ходи по чорапи и забелязах, че си свива пръстчетата. Ще следя темата, защото не зная какво да предприема. Чудя се да купя ли нови обувки? До сега съм купувала само на Колев, сега купих на Булдозер и се чудя дали е от това?
Виж целия пост
# 4
а защо не отидете на ортопед? или поне не попитате личния си лекар?
Виж целия пост
# 5
И аз мисля, че е добре да го заведете на ортопед, най-малкото да му види свода как е.
Виж целия пост
# 6
благодаря ви за мненията!
знам че не е от обувките, и ние винаги взимаме на колев, защото са ортопедични. ходихме още преди няколко седмици на ортопед, но той каза, 4е нищо му няма и да не се притесняваме, но когато детенце ми казва, че го боли няма как да ми е спокойно. за това и се включих във форума, не знам как да му помогна, изобщо не иска да слиза от количката. за да стигнем от катерушката до пясъчника, което се равнява на 50 метра плаче и иска да се качва на количката! Не е от лигавщина, ако на някой му хрумне, че и това може да е!
 smile3518 моля помагайте, благодаря!
Виж целия пост
# 7
Направете консултация с невролог,щом ортопедите казват,че няма проблем.
Кога проходи детето?Още от самото начало ли ходи така?
Има ли друг двигателен проблем?
Активно ли  е през деня,изобщо какво може да прави по отношение на двигателното развитие?
Виж целия пост
# 8
детенце проходи съвсем нормално, беше на 11 месеца, но съвсем се отпусна да ходи към година и 3, иначе все се държеше за нещо  Rolling Eyes няма друг двигателен проблем, и да, мисля че от самото начало си ходи така. когато е в къщи е много по-спокоен тича и играе, даже ходихме два дена в къщи с обувките за на вън, защото си мислех, че е от тях. не разбрах само въпроса: изобщо какво може да прави по отношение на двигателното развитие?
Виж целия пост
# 9
детенце проходи съвсем нормално, беше на 11 месеца, но съвсем се отпусна да ходи към година и 3, иначе все се държеше за нещо  Rolling Eyes няма друг двигателен проблем, и да, мисля че от самото начало си ходи така. когато е в къщи е много по-спокоен тича и играе, даже ходихме два дена в къщи с обувките за на вън, защото си мислех, че е от тях. не разбрах само въпроса: изобщо какво може да прави по отношение на двигателното развитие?
Нищо,не се притеснявай!Просто сондирам,за да разбера каква е работата.Не съм лекар,но...или отивате на втори ортопед или на невролог,за да види ,дали няма проблем.Все ми се струва  о баче,че май сте за ортопед.Докато намерим подходящия ортопед ние сменихме няколко,не се доверявай само на едно мнение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия