Как да го отуча да си смуче пръстите?

  • 900
  • 18
Здравейте!

Моето слънчице е на 4 месеца и си смуче, хапе, лапа .... пръстите и на двете ръце - непрекъснато. /понякога налапва по 2-3 пръста  Shocked /

До съвсем скоро бяхме с ръкавички, но вече е топло и не мисля, че му е приятно да му е горещо на ръцете.

Следя го зорко и му ги дърпам, но пак ги смуче и пак и пак....

Когато яде /кърмих от гърда 2 месеца, след това започнах да се цедя и давам в шише/ си пъха пръстче/та в устата, заедно с бибата.... Rolling Eyes

А не иска биберон-залъгалка...

Сигурно не само аз имам този проблем... чух и за някакво мазило, което горчи и отучвало от това, но не зная нищо повече....

Моля ви помогнете ми!
Страхувам се, че ще стане един ужасен навик...
Виж целия пост
# 1
Хей, не се притеснявай и спокойно, няма да стане навик Hug. Тепърва ще започне да лапа ръчичките, да смуче пръстите, вече идва ред и на сърбящите венци, на никнещите зъби. Когато прочетох заглавието и си помислих, че става дума за голямо детенце, а вие сте още мънички.
Прекалено рано е за мазила според мен. Моята дъщеричка също си лапа пръстите, аз й ги вадя и слагам биберона, но далеч съм от притеснението, че ще й остане вреден навик да си лапа пръстите.
Виж целия пост
# 2
Дано си права... аз се притеснявам, тъй като го прави непрестанно и си мисля, че няма да спре....

Благодаря, че ми отговори.
Виж целия пост
# 3
Давай залъгалка!
Винаги съм казвала, че това е по-малкото зло. Точно в този период се заражда навика на смучене на пръстите. Не съм виждала тинейджър или зрял човек, които ходят със залъгалка в уста, но има такива, който цял живот си смучат пръстите.
Виж целия пост
# 4
Дано си права... аз се притеснявам, тъй като го прави непрестанно и си мисля, че няма да спре....

Благодаря, че ми отговори.

Повярвай ми, че всички бебета го правят, още повече, че сега твоето мишленце открива, че има ръчички, заиграва се с тях, това е нормално явление в растежа на едно бебче.
Виж целия пост
# 5
Здравейте!

Моето слънчице е на 4 месеца и си смуче, хапе, лапа .... пръстите и на двете ръце - непрекъснато. /понякога налапва по 2-3 пръста  Shocked /

До съвсем скоро бяхме с ръкавички, но вече е топло и не мисля, че му е приятно да му е горещо на ръцете.

Следя го зорко и му ги дърпам, но пак ги смуче и пак и пак....

Когато яде /кърмих от гърда 2 месеца, след това започнах да се цедя и давам в шише/ си пъха пръстче/та в устата, заедно с бибата.... Rolling Eyes

А не иска биберон-залъгалка...

Сигурно не само аз имам този проблем... чух и за някакво мазило, което горчи и отучвало от това, но не зная нищо повече....

Моля ви помогнете ми!
Страхувам се, че ще стане един ужасен навик...
И ние сме така и аз много се притеснявам Embarassed
Ще следя темата, но май оправия няма Whistling
Виж целия пост
# 6
Според мен е напълно нормално всичко това.Сега си лапа ръчичките,след това ще почне да пъха и пръстите на крачетата.Детенцето си опознава частите на тялото.
Виж целия пост
# 7
Ох, не съм допрочела... Ти пък пишеш, че не ще залъгалка...
Да не го тормозят зъбки детето? Давай гумени играчки.
Пробвай с нещо друго, само не и ръцете.
Виж целия пост
# 8
Оххх мила Снежанка,това все едно съм го писала аз,само с изключение,че ние приемаме биберона(залъгалка) само когато ни се доспива,а иначе и двете ръце се опитва да си ги сложи в устата и постоянно си ги ближи,но аз мисля,че това рано или късно ще отшуми(поне така се надявам де  Rolling Eyes ) и няма да е навик като смученето не пръста.И гумени играчки давам постояно и най-различни неща,но ръчичките си остават най-сладки  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Давам биберон залъгалка - не го иска, само понякога, когато се унася да заспива.

Давам чесалка - захапва за малко и губи интерес.

Давам от тези, които се слагат в хладилник и изстудяват небцето - пак за малко ги харесва, явно и му облекчават и ...хоп - пак пръстите.

Купих му гел за венци /очевидно го сърбят, текат и лиги/ , който струва 18лв /GENGIGEL - може да го пробвате, на нас веднага ни действа, калгела хич не помага/, наистина го облекчава, но това не му пречи пак да си хапе ръчичките....

Ох...дано се оправи това...

Моля тези, които знаят нещо за мазане, за да не ги лапа - да сподели!
Виж целия пост
# 10
 И аз питах скоро подобно нещо. Има някакво горчиво за мазане, обаче май е за по-големи деца, понеже съдържало екстракт от люти чушки - така ми писа една мама. Още писа, че детето и това свикнало, та направо не знам... И аз много се притеснявам, ама понякога ме избива на смях - е то и аз да имам такива сладки, малки пръстчета, ще си ги ям! newsm62
Виж целия пост
# 11
Здравейте!Моята хубавица е на 2г. и 4 мес.Още от родилния дом си беше със палеца в устата,но си казах няма страшно като се приберем в къщи ще и дам залъгалка и тя ще се отучи.Да ама не.Изобщо не искаше залъгалка.Купувах какви ли не биберони.Ръкавичките ги махаше.Като стана на 3-4 мес.реших да пробвам с един горчив лак за нокти.Много го хвалеха.Но тя изобщо не се притесняваше,че и горчи на пръстите.И до ден днешен си смуче пръста.Моят съвет е да опитваш всебъзможни начини.
Успех Peace
Виж целия пост
# 12
Не мисля, че става въпрос за лош навик, по - скоро това е период, в който всичките пръстчета се пъхат в устата.  Laughing
Отминава! Бъди последователна и категорична, вади му ръчичката от "забранената зона"  Laughing, съвсем скоро ще започне масово да държи и чеше венците с играчки - чесалки, тогава лесно ще можеш да му отклониш вниманието от опасния навик. Wink
Виж целия пост
# 13
Здравейте!Моята хубавица е на 2г. и 4 мес.Още от родилния дом си беше със палеца в устата,но си казах няма страшно като се приберем в къщи ще и дам залъгалка и тя ще се отучи.Да ама не.Изобщо не искаше залъгалка.Купувах какви ли не биберони.Ръкавичките ги махаше.Като стана на 3-4 мес.реших да пробвам с един горчив лак за нокти.Много го хвалеха.Но тя изобщо не се притесняваше,че и горчи на пръстите.И до ден днешен си смуче пръста.Моят съвет е да опитваш всебъзможни начини.
Успех Peace
Peace
Точно така, всяко дете е различно. Моят доскоро си смучеше палеца. Мазах го с горчивото за нокти Mr. Green (казва се Daum-Exol, мисля, може да се намери в аптеките, става и за деца) и се отказа. Все още по време на сън си налапва палеца, но не е съзнателно все пак.
Но мила Снежи, все още е малко детето, не го тормози с горчилки Sick.
Виж целия пост
# 14
Ооххх, да не те отчайвам, но моите още си лапат ръцете постоянно. Виктория напоследък пък откри, че е много забавно, докато яде, да си бърка с показалеца в носа и после в устата. Като порасне ако това дете си яде "пиленцата" Laughing ще се метна от някой мост!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия