Въпрос за млечните зъби

  • 2 474
  • 15
Моята дъщеря е на 6 годи половина и още не са започнали да и пада млечните зъби.Днес тя ми каза,че и растял зъб.Останах като гръмната.Зад предните два зъба отдолу от венеца е пробило едно зъбче  Shocked.Не съм чувала до сега за такъв случай,за това искам съвет,ако някой е имал подобна случка със своето дете да ми каже какво трябва да правя...Със сигурност не е нормално,а и дори да и падне зъбчето,това как ще се измести напред  newsm78
Виж целия пост
# 1
Отиди на зъболекар-ортодонт. И вътрешно се приготви за слагане на скоби на дъщря ти Simple Smile
Виж целия пост
# 2
и според мен заведи детето на зъболекар,сигурно ще ти предложи да се извади млечното,за да се освободи място за другото,което излиза.с голямата ми дъщеря имахме същия проблем извадихме 2-те долни млечни,но се приготви и за ортодонт както казва Янтра,ние все още сме със скоби вече 3г.,даже с второ,защото зъбите и все излизаха не точно там,където трябва.това съвсем не значи,че и при твоята хубавица ще е така и дай боже да не е,но си я заведи за да се консултираш със специалист
Виж целия пост
# 3
искам да поясня като казах второ имах предвид апаратче,т.е скоби
Виж целия пост
# 4
Майка ми е детски стоматолог. От нея знам, че такива случаи не са рядкост. Вадят млечните зъби, за да се освободи място за постоянните, но не си спомням в кой момент-дали веднага след като пробие постоянният или по-късно. newsm78 Ще й звънна утре да я питам.
Виж целия пост
# 5
Tedito_799, на голямата ми дъщеря се случи същото.
На 7 г. пробиха двата постоянни отдолу, зад млечните, без последните дори да се клатят.
Наложи се да й ги извадят. Сега, месеци по-късно, постоянните се наместват и изправят.
Консултирайте се със специалист.
Виж целия пост
# 6
Аз мисля, че единственото наложително нещо към момента е да се извади млечния зъб, под който е изникнал постоянния. За шини има време. Трябва първо да паднат няколко зъба, да се понаместят и чак тогава да се види какво да се прави. При дъщеря ми някои зъбчета изникнаха криви, но се наместиха доста добре. В момента е с 8 сменени зъба и едва сега сложихме шина.
А дъщеря ти не е единичен случай.
Виж целия пост
# 7
Мерси мамчета за отговорите  Hug  bouquet
 Още днес ще се обадя да и запазя час за зъболекар.Успокоихте ме поне,че много се бях претеснила!Щом се налага ще носи скоби,важното е зъбчето да си отиде на мястото!
Виж целия пост
# 8
Не се притеснявай, случва се при някои деца. И на нашия син двата долни предни зъба ги извадиха точно по тази причина - показва се новия, а млечния не е паднал. Вторият път дори въобще не се клатеше млечното зъбче и детето доста вика, въпреки, че лекарката беше много внимателна и преди да почне да го вади го напръска с някакво обезболяващо. Сега само се моля следващите да не са така... Иначе вече и двата израснаха и се наместиха добре между другите.
Виж целия пост
# 9
Моят син също е на 6г и половина. Първият му постоянен зъб излезе, преди да паднат млечните, както при вас. Не се тревожи. Заведи я на детски зъболекар, щте извадят млечното зъбче. Докторката на нас ни каза че в 90% зъбчето ще се намести  и няма да има проблем.
Виж целия пост
# 10
Доколкото съм се интересувала за да се сложи шина на зъбите трябва да са израстнали последните кътници, защото шината се захващала за тях.

Аз не бях упорита в носенето на проклетата шина, бяха казали и да я махаме през нощта, чувам пък че на други им били казали да я носят само през нощта... знам ли... на мен си остана така крив зъба, преживява се ... Crazy

Но си заведи детето специалист да го види, щото ние тук във форума и операции можем да правим....  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Доколкото съм се интересувала за да се сложи шина на зъбите трябва да са израстнали последните кътници, защото шината се захващала за тях.

Не. На дъщеря ми още не са й излезли, но има шина. Шината й се маха само при ядене и миене на зъбите.
Виж целия пост
# 12
 newsm78
Знам ли, двама зъболекаря ми го казаха при това единият беше взел много отливки за шини - стояха му на рафта...
Ще търся трети тогава, щото знам, че колкото по-рано се вземат мерки, толкова по-бързо минава
Виж целия пост
# 13
Аз съм на 24 години и още си имам едно млечно зъбче, повечето зъболекари ми казваха,че другият зъб няма да израстне, но той взе че излезе през небцето.Оперираха ме и сега си седя със млечен зъб, но не ми пречи, само дето ако захапа някоя ябълка очаквам да ми остане в нея Laughing
Най добре е да отидете на чичо доктор. Peace
Виж целия пост
# 14
Не е страшно, просто ще й извадят млечния. Ако расте накриво новият, чак тогава ще сложат скоби. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия