Моля дайте ми идеи за основни ястия с кус кус!

  • 7 782
  • 29
Моля ви помогнете ми да сготвя нещо хубаво за вечеря с кус кус!
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Според мен, би могла да сготвиш с кус-кус всичко, което може да се сготви с макарони и спагети. Например с кайма, доматен сос и кашкавал на фурна. Или пък със спанак и топено сирене. Може дори с пилешко месо.  Това са моите рецепти за спагети и макарони като основни ястия. Зависи с какви продукти разполагаш и какво обичате.
Имам още една много вкусна с кус-кус точно, но тя ... бе и тя става за вечеря, кво?!  - кус-кус, запържен леко с червен пипер и с нарязани на дребно кубчета колбас и кашкавал.

Ако искаш по-подробна информация за рецептите, пак ще пиша!  Wink
Виж целия пост
# 2
Задушавам свинско или телешко със лук. В тава слагам кус кус и вода в съотношение 1:3, зехтин и сол. Слагам във фурната, когато водата намалее на половина прибавям месото в тавата и допичам.
Става хубаво и с пилешко месо, по същия начин, но предварително варя пилето, а кус куса го слагам с пилешкия бульон.
Според мен кус куса по скоро се готви по рецептите за ориз, а не за макарони.
Виж целия пост
# 3
Това също ми хрумна като идея, но не съм го пробвала.
Мисля, че е наистина добра идея да се замени ориза с кус-кус.   bouquet
Обаче според мен кус-куса така или иначе си е макарони в друга форма...
Виж целия пост
# 4
Кус куса се прави от 100% грис и вода.
Виж целия пост
# 5
Можеш да направиш винен кебап върху кус-кус. Аз понякога го правя така вместо с ориз.
Виж целия пост
# 6
Предлагам ти нещо съвсем елементарно ,но много вкусно
Сваряваш кус-куса,нарязваш на ситно кисели краставички - може и  с пресни такива  ,слагаш  майонеза,малко чесън - сега има пресен- нарязваш го на много  ситно,малко копър - пресен или от пакетче и разбъркваш
  Елементарно му е приготвянето  му ,но е много вкусно
Виж целия пост
# 7
Кус куса се прави от 100% грис и вода.

Стига, бе!
Да не би аз да съм в заблуда нещо???  newsm78
Аз си мисля, че кус-кус е онова макаронено изделие под формата на малки топченца.
Може и аз да греша...  Sick
Виж целия пост
# 8
Баба ми за Великден беше направила гарнитурата на агнешкото с кус-кус.Беше много вкусно!
С две думи-всякакви зелении-пресен лук и чесън,много магданоз,спанак(може и джоджан,коприва ,каквото се сетиш) и това запечено в тавичка с мазнина,водичка и 2 шепи кус-кус (иначе го прави с ориз).На всички мноооого ни хареса.
Виж целия пост
# 9
Кус куса се прави от 100% грис и вода.
Стига, бе!
Да не би аз да съм в заблуда нещо???  newsm78
Аз си мисля, че кус-кус е онова макаронено изделие под формата на малки топченца.
Може и аз да греша...  Sick

В България кус-кус не се продава, ние така наричаме дребните топчести макаронки. Кус-кусът е арабско изделие, наистина се прави само то грис и вода, много по-дребен е и жълт. Вари се и се поднася с парчета месо, на скара обикновено. Варени най-различни зеленчуци на парчета и задължително сос.
Виж целия пост
# 10
Кус куса се прави от 100% грис и вода.
Стига, бе!
Да не би аз да съм в заблуда нещо???  newsm78
Аз си мисля, че кус-кус е онова макаронено изделие под формата на малки топченца.
Може и аз да греша...  Sick

В България кус-кус не се продава, ние така наричаме дребните топчести макаронки. Кус-кусът е арабско изделие, наистина се прави само то грис и вода, много по-дребен е и жълт. Вари се и се поднася с парчета месо, на скара обикновено. Варени най-различни зеленчуци на парчета и задължително сос.

Е, тогава явно наистина не съм права, за което моля да ме извините!  Praynig
Но предполагам, че авторката на темата има предвид кус-куса, който се продава у нас  newsm78
Виж целия пост
# 11
Ти пък, няма за какво да те извиняваме,  Hug откъде да знаеш? И аз преди да дойда тук не знаех.
Виж целия пост
# 12
Кус куса на Мелиса, се продава в Бг и също се прави от 100% грис и вода.
Виж целия пост
# 13
Кус куса на Мелиса, се продава в Бг и също се прави от 100% грис и вода.

Както и да е.
Намирам спора за напълно ненужен.   smile3515
Ако на някой са му допаднали моите предложения - моля! Ако не - както и да е! 
Виж целия пост
# 14
Намирам спора за напълно ненужен.
Ако на някой са му допаднали моите предложения - моля! Ако не - както и да е! 

Няма спор, поне от моя страна, споделих нещо интересно, което много хора не знаят Wink. Според мен готвенето е въпрос на фантазия, така че всяко предложение е приемливо Hug.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия