Помогнете ми мисля 4е кармата ми свършва

  • 454
  • 7
Здравейте мили мами , моето бебе е на 2 месеца и 20 дена , досега сме само на кърма като от време на време и давам води4ка ако иска да пие ,но не всеки ден ,от известно време запо4на да се дърпа и да не иска да су4е от гърдата ,.За кърма4еската ста4ка про4етох и мился 4е минахме един такъв период във втория месец ,аз преди 25 дена си премазах пръста и не тръабжаше да го мокря ходех постоянно на хирург и си мисля 4е от превръзката и миризмата на лекарства не искаше да су4е едновременно с това запо4нахме и кърма4еската ста4ка , и запо4нах  по 1- 2 пъти да и давам с шише когато много пищи и реве . Кърмим се когато сме в сънено състояние .Режима ни е горе долу така в  7.00 - 9.30 - 12.30 - 17.00 - 19.30 - 04.00 , но отскоро и давам и в 23.00 когато аз си лягам ,имах кърма достатъ4но от едната гърда съм изцеждала от 100 - 200 мл.на един път но от седмица от двете заедно едвам успявам да събера 140 - 180 мл. гърдите ми станаха много меки и тя като не иска да су4е незнам какво да првя ,знам 4е не трябва да и давам от шишето но как да се спрвя .Родихме се 2900гр ,изписаха ни 2800 гр.
За 1 месец сме ка4или - 1100 гр ,
за 2 месец сме ка4или - 800 гр ,

Кажете ми какво да правя да много съм притеснена 4е кърмата ми ще спре
Виж целия пост
# 1
Като казвам с шише имам предвид 4е се изцеждам и давам кърма
Виж целия пост
# 2
като се върна назад и ние около 2-2.5 месеца бяхме така.Поизживях малко стрес и кърмата ми намаля, но скоро всичко се оправи.Имах и период в който бебо не искаше да суче по много-плюнчеше се по 7-8 минути, но и това отмина. Гледай да си почиваш повече, а може да реве и от колики, а не от глад.Късмет!
Виж целия пост
# 3
Повечето от нас са минали през кърмаческа стачка и лактогенна криза. Предполагам знаеш, че не е добре да даваш шише по време на едно от двете състояния. Това което мога да те посъветвам е по въможност да махнеш шишето, водата и залъгалката (ако имате такава). Предлагай да суче по- често (1,5- 2 часа). Пий повече течности. Ще ти отнеме малко време, но трябва постоянство. И на мен от време на време гърдите ми изглеждат празни. Тогава започвам да давам на бебо да суче по- често и по колкото иска и за 2-3 дена нещата се нормализират. Пробвай ако не иска да суче да дадеш шишето когато си го гушнала и бързо го смени с гърдата и така няколко пъти. Майки са споделяли, че действа. Ако не стане обаче махни шишето. Като огладнее и му се доспи ще си хапне добре. Успех Hug
Виж целия пост
# 4
Само да допълня, че е нормално гърдите ти да омекнат и да ги усещаш празни-това въобще не значи че няма мляко! Моите са меки от края на първия месец, а до 6 месеца кърмих изключително, и досега малкия е предимно на кърма!
Виж целия пост
# 5
Сисонка, ами аз не виждам основания да си мислиш, че кърмата ти е намаляла, камо ли пък да свършва newsm78. Меките гърди нищо не означават, освен че кърмата вече е регулирана според нуждите на бебето и оттук нататък всяко втвърдяване е признак за свръхлактация; броят хранения не е голям, на мен даже ми се струват малко за възрастта ви, а и паузите между тях са нормални; това, което изцеждаш по принцип също не е определящо. Тези 140-180 мл, които ти се струват малко, след кърмене ли ги изцеждаш? То вече звучи банално от повтаряне, но нали знаеш, че колкото и добра помпа да ползваш не можеш да изцедиш толкова, колкото бебето изсуква. А мокрите памперси как са?
Единственото притеснително нещо е, че бебето се дърпа от гърдата. Но причините за това може да са много,  не само стачка или пък намалено количество, ами и много силна струя например (пробвай да смениш позата на кърмене). Или пък някакъв дискомфорт- колики, млечница, запушено носле. Или пък ти да си имаш достатъчно мляко, но да слиза малко по- бавно- в този случай ще ти помогне, ако изцеждаш малко преди кърмене, а също и компресията на гърдата. Прочети пак тази статия, може да те насочи какъв точно е проблемът при вас.
И аз съм на мнение, че даването на добавка може само да те вкара в един порочен кръг и след време наистина да се стигне до намаляване на кърмата, но понякога нервите ти не издържат като слушаш ревящото бебе. Моят съвет е да даваш шишето наистина в краен случай, а когато го правиш опитай се да спазваш следните неща: бебето да е повдигнато, а не в хоризонтално положение, за да може да контролира струята; остави бебето само да поеме биберона като го погалиш по устните, за да си отвори устата; не набутвай шишето насила; дръж шишето колкото се може по- хоризонтално, за да му се наложи да суче активно, а не млякото просто да се излива от шишето; стреми се да обхваща с устнички и дебелата част на биберона, а да не суче само от зърното.
Виж целия пост
# 6
Здравейте на вси4ки ,вкл'чвам се отново ,първо искам да ви благодаря за отговорите ,в4ера си купих 4аи4ето на Хип и сега запо4нах да го пия , а за това да не ползвам шишето как да стане незнам ,защото тя като е будна даже не дава да я взема в легнало положение и веднага си обръща главата на другата страна , мисля 4е този номер си го погодих аз ,защото в на4алото като ревеше и тиках гърдата насила ,днес направих един неуспешен опит с лъжи4ка но нищо не стана ,а за коли4еството кърма  не след кърмене а когато не успея да я накърмя се изцеждам .За мокрите памперси не са малко , а за акитата са от 1 - 3 пъти на ден .За водата няма проблем може и без нея аз наистина много рядко й давам .
Виж целия пост
# 7
А защо не пробваш друго положение, в което да се кърмите? Не е задължително да е в легнало положение. Ето виж тази статия:Как да разположим бебето. При всяко кърмене в будно състояние ли отказва гърдата? От кога започна да прави така, досега как се кърмихте? Можеш да опиташ да изцедиш малко от гърдата преди да я предложиш. Така кърмата ще слезне бързо и няма да й се налага да суче на празен ход, което може би я нервира. Освен това като усети мириса на мляко по зърното ти може да прояви интерес. Не я насилвай да поеме гърдата, а погали със зърното устничките й, докато отвори сама широко устата си.
В крайна сметка може да се окаже и стачка. А дори и да не е- техниките за справянето с нея може да ти помогнат. Прочети пак статиите от библиотеката.
Аз продължавам да си мисля, че проблемът не е в намаляло мляко (може да си направиш контролен памперс- излей в един 100мл вода, за да преценяваш по него колко трябва да тежи един добре пълен памперс; ако имаш 5-6 такива на денонощие (без да даваш друго освен кърма от гърдата, значи млякото й стига). Все пак, ако ще си по- спокойна вземи мерки за увеличаване на лактацията.
И още нещо за твоя информация- в Майчин Дом има косултативен кабинет по кърмене. Там също могат да ти окажат безценна помощ, особено ако проблемът е отказ от гърда. Да си знаеш за всеки случай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия