Защо да се прибират вечер дрешките на бебето???

  • 4 337
  • 60
Момичета , сетих се сега да питам нещо друго понеже ми предстои раждане и вече пера и гладя бебешките дрешки ( много сладко занимание) Simple Smile)  Чувала съм , че не трябва да остават да се сушат навън след като се мръкне. Знам , че това са бабешки деветини, но все пак ги прибирам.А ако не съм вкъщи се обаждам на мъжа ми да ги пребере, а той ми се подиграва , че щели да ги налазят таласъмите навън Simple Smile)))   Laughing Но ги пибира де Simple Smile)) някой знае ли от къде идва това поверие. Ще ми бъде много интересно да разбера.
Освен това съм чувала , че и малките бебчета като мръкнело не трябва да са навън
Виж целия пост
# 1
Нямам представа откъде идва.А ти защо ги прибираш,след като
Знам , че това са бабешки деветини
?
Виж целия пост
# 2
Aз като попитах ми се отговори, че не се знаело "какво носи вятъра нощем". Мисля, че това е още едно суеверие. Аз съм си оставяла дрешките да си съхнат и вечерта. Въпрос на личен избор и преценка.
Виж целия пост
# 3
Точно, заради злите сили - нали през нощта плъзват всякаквите там гадинки  Joy.
Пълни глупости.
Мога да те уверя, че с близнаци (особено малки бебета) - ако прибирах вечер прането, а на другия ден го доизсушавах - децата ми щяха да ходят голи, а вкъщи щяхме да сме мухлясали.
Още повече, че едната ми щерка е с ГЕР и на ден пусках по 2 перални до към 1,5 г.
Виж целия пост
# 4
Пълни глупости!
Не вярвай на подобни измишльотини Wink
Виж целия пост
# 5
Момичета , сетих се сега да питам нещо друго понеже ми предстои раждане и вече пера и гладя бебешките дрешки ( много сладко занимание) Simple Smile)  Чувала съм , че не трябва да остават да се сушат навън след като се мръкне. Знам , че това са бабешки деветини, но все пак ги прибирам.А ако не съм вкъщи се обаждам на мъжа ми да ги пребере, а той ми се подиграва , че щели да ги налазят таласъмите навън Simple Smile)))   Laughing Но ги пибира де Simple Smile)) някой знае ли от къде идва това поверие. Ще ми бъде много интересно да разбера.
Освен това съм чувала , че и малките бебчета като мръкнело не трябва да са навън
Дрешките е хубаво да съхнат на слънце, за да се дезинфекцират. Може би не е хубаво да стоят нощем, заради влага или и аз не знам защо. Аз също много мислех къде да ги суша и реших, че е по-добре вътре, отколкото на терасата - толкова прахоляк има навън, особено ако си близо до голяма улица. Ако иамш възможност, вземи си сушилка и ги слагай на някое слънчево място вътре в стаята.
Виж целия пост
# 6
...
Ако иамш възможност, вземи си сушилка и ги слагай на някое слънчево място вътре в стаята.

Имай предвид, че влагата от прането е вредна за бебето - т.е. поне недей да държиш сушилката в 1 стая с него.
Виж целия пост
# 7
...
Ако иамш възможност, вземи си сушилка и ги слагай на някое слънчево място вътре в стаята.

Имай предвид, че влагата от прането е вредна за бебето - т.е. поне недей да държиш сушилката в 1 стая с него.

да, точно така, забравих да го спомена. Или сега идва лятото - колко им трябва да изсъхнат навън, слагай ги за малко и ги прибирай.
Виж целия пост
# 8
Някакво суеверие има сигурно.Аз ги прибирах ,защото съседката тупа винаги вечер и не ми е приятно да ми падат боклуци върху прането.
Виж целия пост
# 9
Тина78, сега нямам време да го направя, но тъй като явно те интересува въпроса-пусни търсачка с ключови думи "суеверия", "деветини", "дрешки" и прочие. Ще видиш колко теми ще излязат, където се разисква този въпрос.
От мен-не се връзвай.
Виж целия пост
# 10
защото вечер се пълнят с гадини,лятото влизат пчели и оси в дрешките.
Виж целия пост
# 11
защото вечер се пълнят с гадини,лятото влизат пчели и оси в дрешките.

Сериозно ли?
Дори на вилата съм оставяла дрешките през нощта и не са влизали (а имаме кошери).
 newsm78
Виж целия пост
# 12
защото вечер се пълнят с гадини,лятото влизат пчели и оси в дрешките.

Сериозно ли?
Дори на вилата съм оставяла дрешките през нощта и не са влизали (а имаме кошери).
 newsm78
на мен пък ми се е случвало много пъти докато бяхме на село а и лятото следобед мухите ги осират.
Виж целия пост
# 13
защото вечер се пълнят с гадини,лятото влизат пчели и оси в дрешките.

Сериозно ли?
Дори на вилата съм оставяла дрешките през нощта и не са влизали (а имаме кошери).
 newsm78
В същност има такава работа, но това може да се случи и през деня. Тази зима, която не беше много зимна, дрехите най-редовно се пълнеха с гадни мухи, които замръзваха из гънките. Прибирайки дрехите, мухите се стопляха и започваха да жужат из стаята. Абе неприятно. Но това не ми попречи да си суша независимо чии дрехи, независимо по кое време на денонощието-навън.
Най-мразя също мухите да наплюят някоя дрешка. Но това също не зависи от светла/тъмна част на денонощието.
Виж целия пост
# 14
да това си е суеверие - беше нещо за караконджолите и злите сили...аз редовно ги оставям да си съхнат и денем и нощем, като си изсъхнат тогава ги прибирам...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия