Кога се регулира режима?

  • 875
  • 15
Искам да ви питам,кога бебчетата започват да ядат в точно определени часове.Тоест кога спирам да се чувствам като залъгалка.
Ядене...малко рев,после ококорени очи и след 30мин пак искаме да ядем.Няма ден няма нощ Neutral Face
Кога ще имаме график по който да се движим за папкане и спинкане?
Виж целия пост
# 1
Когато бебо реши Grinning  Аз бях залъгалка 1 месец, после папкахме кърма под час , но и 2 пъти нощем, т.е. през 3 часа, през цялото денонощие. Grinning  Grinning  Grinning
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай, бебоците най-добре си знаят режима, но едва ли ще си "залъгалка" още дълго. Ние се върнахме от родилния дом с един режим, доста точен, а после, понеже ми беше удобен друг час, си го направихме друг. Вглеждай се в детето си и много бързо ще откриеш какво е най-добре за двама ви  Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 3
Ние бяхме на режим от самото начало на 3 часа. Бебка си свикна и нямахме никакви проблеми.
Виж целия пост
# 4
Повечето сме миналия по тоя път  Crazy
Бебо е още малък, имай търпение. И при нас все още има дни, в които ми се струва че яде непрекъснато  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Индивидуално е за всяко бебче. Не бързай, то ще си покаже. При нас минаха към 5 месеца.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: slan4ogled
Искам да ви питам,кога бебчетата започват да ядат в точно определени часове.Тоест кога спирам да се чувствам като залъгалка.
Ядене...малко рев,после ококорени очи и след 30мин пак искаме да ядем.Няма ден няма нощ Neutral Face
Кога ще имаме график по който да се движим за папкане и спинкане?

това все едно аз съм го писала, при нас е абсолютно същото положение:цок,цок,цок, 5 минути спокойствие или малко повече спане, след което рев, които се успокоява единствено пак с манджа.Е, явно не сме смо ние така...
Виж целия пост
# 7
До колкото разбирам кърмиш - питай в съседния форум, ще ти помогнат.
Виж целия пост
# 8
Хехе... ама не се шашкай де...Че то на бебчо му е най-хубаво на цицата, топличко, уютничко, чувства захрила, има папо...
Вслушвай се в бебето, само ще ти покаже. Ще се научиш да познаваш рева за глад, за спинкане, за това че нещо му е криво, че е самотничък и иска компания....
Ние си нагласихме режима чак към края на втория месец. По-скоро тя сама си го нагласи, аз само се вслушвах и следвах... Laughing  Laughing

Виж целия пост
# 9
На 4 месеца. Тогава започнахме да се храним на сравнително равни интервали. Но всеки ден започвахме по различно време, така че режимът е относителен Wink
Виж целия пост
# 10
Ами режим си изградихме след 4-ти месец,даже мога да кажа,4е едва сега в 5-ти месец,режимът ни е приблизително то4ен.Бебо сам си го изгради,никога не съм гледала 4асовника,кога да яде и кога да спи,винаги съм се съобразявала с това да се храни на поискване.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви за съветите
Успокоявам се като чета,че и други са минали по този път.
Дано по скоро се настроим,защото така е изморително
Виж целия пост
# 12
Не някои, ВСИЧКИ сме минали по този път Wink Споко, всичко ще се нареди, дай му малко време на човечето да се освести.Ники яде на почти равни интервали откъм третия - четвъртия месец някъде.Имаше обаче една криза на растежа, съчетана с понижена лактация при мене, някъде към началото на петия месец - лелеее, десет дни само кърмех, ама постоянно и непрекъснато.Хубавото беше, че от умора взех, че отслабнах Stuck Out Tongue Та всяко зло за добро!  newsm10
Виж целия пост
# 13
Първи номер започна да спи по 15 часа на вечер още към третия месец #Shocked Никой не ми вярваше, че издържа толкова време без храна, но това си беше самата истина. и понеже тогава слушах безрезервно педиатърката му, не съм го будила за кърмене, което от своя страна доведе до ранното преминаване към смесено хранене - кърма+ад.мляко Sad

Втори номер от 2-3 седмици започна да проспива едното нощно кърмене. Спи 6 часа, кърмя я и спи още 3 часа, което на мен горе-долу ми стига, освен ако не прекалявам с късните постинги, като този например Grinning
Така, че - Споко...и за теб ще има сън, търпение му е майката Wink
Виж целия пост
# 14
Наистина, вси4ки сме минали от там, нормално е. И ние си регулирахме режима (макар 4е режим е силно казано) към 4-5 месец, нопък после дойде лятото, и понеже бебка не искаше да пие вода, пак запо4нахме да се кърмим на 4есто, заради жегите.
Погледни оба4е нещата от гледната то4ка на бебо - до преди 20-тина дни той е бил непрекъснато с теб, носила си го навсякъде със себе си, 4увал е непрекъснато дишането ти, биенето на сърцето ти и т.н., полу4авал е храна по всяко време. За него нещата не са се променили особено, само защото се е родил, и е нормално да иска същото - да те усеща, да 4ува сърцето ти, да яде на 4есто Wink , както преди... Ако искаш, опитай да го носиш от време на време през деня, дори да не иска да су4е, може би не на ръце, ако ти е умрително, а в слинг или нещо подобно (за кенгуро е рано още), за да се 4увства бебо по-близо до теб.
И, не на последни място, 4естото сукане е на4ин да се регулира по-бързо коли4еството кърма, което произвежда организмът ти, спрям нуждите на бебо.
Затова - спокойно, и се вслушвай в бебо, без да се притесняваш за режим!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия