Менструация 25 дни след раждането при изключително кърмене

  • 878
  • 7
Здравейте мами!
Кърмя малката си дъщеря изключително(без вода и залъгалка),единствено и само на кърма  Simple Smile
но въпреки това менструацията ми дойде 25 дни след раждането! Трябва ли това да ме притеснява по някакъв начин- дали оказва влияние на количеството кърма и дали ще намалява все повече с всеки изминал месец? Чувала съм,че след като менструацията  се появи по-скоро след раждането,това означава,че наличието на кърма намалява по-бързо с времето.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Сигурна ли си, че е било менструация, а не лохиите?
Виж целия пост
# 2
Няма за какво да се тревожиш.Аз имам вече 7 месеца редовен цикъл,дойде ми веднага след лохиите,въпреки че и аз кърмех на поискване,без залъгалки и вода.Имах си достатъчно количество кърма,до 6 месеца малкия беше само на кърма,от тогава захранвам.Някъде бях чела,че по време на цикъл се променя вкуса на кърмата,но не съм забелязала бебока да е недоволен.Знам също,че цикълът спомага за по-бързото възстановяване след раждане.
Виж целия пост
# 3
Радвам се да те видя - и че така добре се справяте Hug
Често при майките се получава течение с аленочервен цвят, когато им се струва, че лохиите вече са свършили. Обикновено това има връзка с повишаване на активността към края на първия месец и леко преуморяване (често съвпада и със заминаването или временната липса на помощници). Това не е менструация, а са си лохии. Затова ще разбереш със сигурност какво е било следващия месец - ако се повтори, значи е било мензис. Но има шанс и да не е Wink
Каквото и да е - възобновяване на лохиите или менструация, то не води до намаляване или спиране на кърмата, така че можеш да си съвсем спокойна Grinning
Виж целия пост
# 4
Радвам се да те видя - и че така добре се справяте Hug
Често при майките се получава течение с аленочервен цвят, когато им се струва, че лохиите вече са свършили. Обикновено това има връзка с повишаване на активността към края на първия месец и леко преуморяване (често съвпада и със заминаването или временната липса на помощници). Това не е менструация, а са си лохии. Затова ще разбереш със сигурност какво е било следващия месец - ако се повтори, значи е било мензис. Но има шанс и да не е Wink
Каквото и да е - възобновяване на лохиите или менструация, то не води до намаляване или спиране на кърмата, така че можеш да си съвсем спокойна Grinning
Изчерпателна както винаги! Hug
Само да ти дам пример с мен-на мен ми дойде менструацията 5 дена след като ми свършиха лохиите- а още кърмя, дъщеря ми на 2 години и 2 месеца почти! Peace
Виж целия пост
# 5
Завръщането на цикъла не зависи само от фактора дали бебето е кърмено изключително, а и колко често е кърмено - включително нощем, брой кърмения на ден, колко време общо прекарва на гърдата; също и от хормоните на твоето тяло, което си е специфично за всяка жена.

Възможно е да е цикъла ти, но е също така нормално да не се появи отново няколко месеца, да прескача месеци и т.н. - тоест, да е нередовен докато кърмиш.

Със сигурност може да се разбере дали е бил цикъл, ако ти направят ехографски преглед - вижда се по лигавицата на матката.

При първото ми дете цикълът се върна чак на 13 месеца, но го кърмех нощем често.
Второто ми дете спи почти по цяла нощ - и резултатът не закъсня: цикъл на около 50-тия ден.  Laughing

Възможно е и да са лохии. Менструалното кървене обикновено се различава от лохиите - не е светло/алено червено, а си има стандартния вид.  Laughing
Не оказва съществено влияние върху кърмата.
Виж целия пост
# 6
Благодаря за бързите и изчерпателни отговори! Hug
Сигурна ли си, че е било менструация, а не лохиите?
Всички признаци за менструация са на лице  Whistling

Благодаря ти Хедра! Наистина се справяме чудесно с кърменето и главният виновник за това си ти Heart Eyes! Без твоята помощ и подкрепа трудно бих се справила!
Днес малката става на един месец и нямам търпение да разбера колко е пораснала!
И тъй като се възхищавам на всички майки тук(особено на тези,които кърмят по-дълго време) и бих искала да се причисля към вас,това,че менструацията ми дойде толкова скоро,малко ме притесни! Но притесненията ми отнова се оказаха неоснователни!
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 7
ipm, само да ти дам едно рамо и аз. И при мен се появи цикъл неочаквано рано, на първия месец, при изключително кърмене. Много се бях шашнала, а и съвпадна с коликите, та не знаех от глад ли пищи или от болка. Та оказа се, че всичко с манджата си е ОК и продължавам да си кърмя детето - кюфте десети месец, пък цикъла съм намислила да го спирам  Mr. Green, че ме нерви. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия