Temperatura

  • 723
  • 7
Abe predi 2 dni Wiki imashe 102 i sega gledam e na 99.5
Сега е полунощ тука
Чудя се дали да не я заведа на лекар
Съвети?
Виж целия пост
# 1
Колко е голямо детето?
Това, ако не се лъжа в Целzиеви са 38,9 и 37,5 градуса съответно? Ако няма други оплаквани и сложи Парацетамолова свещичка или и дай сиропче против температурата и виж как ще е утре.
Поне при нас на лекар сме ходили само, ако Т. е комбинирана с нещо друго_кашлица, хрема, обрив, раzтройство или е над 39,5.

Виж целия пост
# 2
Ами на 4 е
Преди 2 дни беше цял ден с 101-102 и я държах на Мотрин
Вчера не съм я мерила. Не беше омърлушена, но си бше топличка - като я взех от градината. Снощи се субуди и  не може да заспи и тогава я мерих
Просто ме е страх да не би да пропускам нещо
Виж целия пост
# 3
Заведи я да и сложат една слушалка_хем и ти ще се успокоиш, хем и ще се види, ако има нещо сериоzно. Peace
Виж целия пост
# 4
ако решиш да я заведеш кажи, че поне 3 дена е имала Т, иначе няма да ти препоръчат нищо повече от мортрин и да я наблюдаваш.
Виж целия пост
# 5
По мои наблюдения така протичат повечето вирусни заболявания тук с висока Т (и то вечер), няколко дена и после, все едно, че нищо не е било. Никога не сме си тръгвали с предписан медикамент по-силен от тиленол(съответно спрях да водя детето по болници при този единствен признак), пожелавам ти това да е и вашия случай!
Виж целия пост
# 6
ако решиш да я заведеш кажи, че поне 3 дена е имала Т, иначе няма да ти препоръчат нищо повече от мортрин и да я наблюдаваш.
Така мисля и аз. И лекарските препоръки са такива, за 3-дневна трайна или отново появяваща се температура при дете на 4г. трябва да се обадиш (виж When Should I Call My Child's Doctor?):

http://www.kidshealth.org/parent/firstaid_safe/emergencies/fever.html

Температура без други признаци може и да не е повод за тревога, но може и да е симптом на по-сериозно заболяване. Надявам се, че каквото е било, вече е минало-заминало.
Виж целия пост
# 7
Абе Вики маи го прескочи, но аз затънах в тиа амеикански правила.
Три дена кротко си стоях с Т и на четвъртия хоп нза нула време от 99.5 сутринта с кашлица и жълти храчки цяла нощ хвръкна на 103.8 в 2РМ като ми я мери доктора. Та хаиде сега да спасяваме положението - пеницилинови инжекции антипиретици на 2ч 120$ антибиотици - странно към тях никои тук не прикрепя витамини или препоръка да се пият с кисело мляко за да се запази стомашната флора както едно време в БГ
Та така си опатих от модерната медицина на USA Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия