какво животно да и взема?

  • 3 879
  • 38
Нашата кака иска животинче,но имаме бебе на 1.3 месеца.Дайте мнения ,че искам да я изненадам,но нямам опит с животните .... Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1
Четно казано,трудно е дадеш такъв съвет.Моята е на 7 и аз й взех за рождения ден персийски котарак.Много СМЕ щастливи.Но ти с това бебе-незнам.Успех в решенията
Виж целия пост
# 2
На твое място бих и взела куче, въпреки бебето. Поради няколко причини - много по-големи възможности има за игра с него, учи се на отговорност и въобще за мен това е животното. Малките животни - хамстери, папагали и т.н. са много капризни по отношение на грижите и имат много кратък живот, което няма да е добре за детето ти. Аз съм имала папагалчета, едното го гледах 2-3 месеца, другото година. И двете настинаха и си умряха. Много ми беше тъжно. Едни приятели имаха морски свинчета - също изкараха няколко месеца. Дълго време гледахме в офиса 2 хамстера - трябва да ти кажа, че почистването на клетката не беше особено приятно забавление, а и винаги има опасност да го изпуснеш и после да си останеш без дървения от мебелите. А не дай си боже да вземете по погрешка 2 от различен пол...
Риби и костенурки никога не съм гледала, но там смяната на водата също ми се струва много времеемко занимание, а и тях не може да ги гушне.
Виж целия пост
# 3
И аз съм за куче!!!! Peace
Виж целия пост
# 4
Куче. И аз много искам да вземем, но осъзнавам, че нямам време да се грижа за него и сега се опитвам да убедя съпруга ми да си вземем котка.
Виж целия пост
# 5
Куче! Peace
Виж целия пост
# 6
охххххх,куче ,ама то иска разходки.Кой ще го разхожда незнам.Котка сме имали,и цялата къща беше в косми и гранули от тоалетната...гледам да е нещо статично,но и на мен не ми харесват мишки и тем подобни Thinking
Виж целия пост
# 7
Куче и 1 годишно бебе?  Shocked
В никакъв случай не бих те посъветвала - кучето докато се научи да пишка и ака навън ще минат 6-7 месеца поне, как ще опазиш бебето да не ходи и пипа мърсотията и как ще опазиш кучето да не бъде смачкано и удушено от бебето? newsm78
Вземи нещо от декоративните - зайче, хамстер, морско свинче. Може и нещо от птичките - папагали напр.
Виж целия пост
# 8
Аз съм за котенце - котките искат по-малко грижи от кучетата, изключително чисти животни са, много са гальовни и игриви, спокойно могат да живеят в къща/апартамент без да излизат навън. Успех в избора!
Виж целия пост
# 9

Моя син ме моли да му купя куче. Но му обещах като порасне да го направя. Въпроса е детето какво иска, просто животно или определено животно?
Виж целия пост
# 10
абе то ако беше само тя да,но ме притеснява бебо.Опасно си е да взема куче и котка.Имала съм и двете и е ангажимент голям.За сега май се очертава зайче.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Ние сме с рибка. Вярно, че не може да я галят, но отговорността и грижите са същите. Радва ме, че децата се интересуват и започват да се учат на отговорност - напомнят ни да я нахраним (не им даваме да пипат още храната, заради алергените), гледат как сменяме водата, сами включват помпичката за кислорода, зимата проверяваха дали е топло в стаята, "за да не настине Голди" и т.н.
Не бих взела каквото и да е пухкаво животно при бебе.
Мъжът ми има на вилата 2 зайки с няколко зайчета - страхотни са (чисти, здрави, на малката ми зълва първата специалност е "ветеринарен техник" и също се грижи за тях), но едното малко ме одра преди време и ръката ми се поду цялата. Т.е. за едно бебе е далеч по-опасно. От одраскване на котка са ме вкарвали в болница дори (домашна котка - моя - гледала съм 3 котки през живота си).
А и в апартамент не бих затворила животинка.
На вилата имаме, също така, 2 кучета и няколко котки. Дори и да се заиграят с тях децата, после ги преобличам, измивам им ръцете и готово. Но преди да направят 2 г. не съм им разрешавала да пипат животните.
Виж целия пост
# 12
Куче се гледа трудно, трябва да се разхожда 3 пъти на ден и си обвързан с него. Но са умни, преданни, служат ти и те обичат безусловно, внимателни са към малки деца.
Котката изисква по малко грижи, но те възприема като обслужващ персонал, превързва се към дома, а не към господаря и може да одраска и нарани детето, злобни са, може да ти се испикае в обувката ако не те харесва или ако и се скараш и т.н.
Папагал или птица, не можеш да го гушкаш и цапа много.
Риба, костенурка и т.н. водни създания, може само да ги гледаш... тъпо.
Заек, хамстер, морско свинче и т.н. гушкаш го играеш си с него, но са тъпи животни. Най умно си остава кучето и делфина..., но едва ли имаш достатъчно голям басейн за него.  Twisted Evil
Виж целия пост
# 13
мммммммммммммм личен опит - не взимай котка! адски много ги обичам... нооо бебе и коте - цъ. а па и в апартамент - цъ! не е честно спрямо животното да го затваряш....

кучето също не става. имаме рибки сега. вярно - не можеш да ги гушкаш, но са интересни.. две от рибите ми даже родиха бебетаSimple Smile верно, докато сваря да ги извадя от аквариума и изчезнаха... но все пак си е емоция.
Виж целия пост
# 14
Подходящо за малко дете е всяко чисто и възпитано животно, дори куче, аз на Давид му бях взела за 1 ден едно кученце бебе (на моите родители) и цял ден си играеха заедно, бяха много щастливи, но на мен ми се отели вола да търча подире им и те след мен съответно и да мия ръце по хиляди пъти на ден.  Crazy Установих, че сбърках като го взех исках да си поиграе малкия, понеже обича животните и си мислех, че ще добре да си поиграят заедно и да се научи как да се държи към животното и да е по смел да не бяга от него като го гони кучето, а и на мен щеше да ми мине мерака за куче (така и стане де). Но не се усетих, че сина ми може да си помисли, че е вече наше кучето и не му обясних, че е само за 1 ден в къщи. Целия ден беше много превъзбуден и щастлив от гостенина, но след като нашите дойдоха да си го приберат, той много се разстрои и близо 1 час не можахме да го успокоим, а обикновено лесно се разсейва и забравя и накрая ми каза, "мамо, купим куче, нали?" Обещах му, че като порасне малко ще му купим и чак тогава се успокои.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия