Кърмата ми почти спря, какво да направя!? :(

  • 958
  • 16
Мили мами, моля ви за съвет!
Откакто се е родило бебчето ми е само на кърма. Всичко си беше наред, но преди 2-3 дни кърмата ми рязко намаля. Причини за това не откривам, а по-лошото е, че не мога да я увелича  Cry
Опитах да си почивам повече, да пия течности, пия много лактогонен чай. Бебето ми остава гладно и му давам да суче през час и половина - два. Въпреки честата стимулация на гърдите ми, те пак не щат да се пълнят. Пробвах да размразя кърма, но бебчо не я иска. Може би защото не се е научил още да пие от биберон, а може и вкуса да не му харесва.
Моля дайте ми съвет какво да направя, ужасявам се от мисълта, че ще го оставя да гладува!  Cry
А от друга страна ме е страх, че ако започна с АМ, съвсем ще ми спре кърмата...
Предполагам, че може да е криза на растежа, но какво се прави в такива случаи?
Виж целия пост
# 1
Често кърмене - през час и половина-два е решението обикновено, най-вече то и после - помощни средства като лактогонен чай и т.н. Нощем яде ли бебето? А как пишка и ака?
Виж целия пост
# 2
По принцип нощем яде по веднъж. Последните нощи яде по 2-3 пъти, тази нощ 4... Иначе пишка много, което е чудесно... но все пак си е гладен!
Виж целия пост
# 3
Вариант ли е да пробваш и нощем да го кърмиш по-начесто?
Как ака?
Виж целия пост
# 4
Ами да, нямам против да го кърмя дори на 30 минути, но то мляко пак си няма  Simple Smile
Иначе ака по 2-3 пъти на ден.
Виж целия пост
# 5
Noemy, ако пишка обилно и ака 2-3 пъти на ден - дали все пак не му стига, а да иска да суче на често заради зъби? Simple Smile Което излиза отдолу, е влязло преди това, нали?
Гърдите ти изглеждат празни и бебето иска да суче често, но иначе пишка и ака редовно и обилно, правилно ли те разбирам?
Виж целия пост
# 6
Да, правилно ме разбираш, пишка и ака добре, но заедно с това и плаче, държи се като гладно и като му предложа гърдата си, засуква като невидяло!  Confused
Виж целия пост
# 7
Той е на 3 месеца и половина - дали не са първи зъбни мъки Thinking Доста бебета реагират с плач и доста повишено желание за сукане в такива моменти.
Виж целия пост
# 8
Ами така като му гледам венците надали ще да е от това...

Благодаря ти за бързите отговори, Мама Бу!   Hug
Аз малко поизпаднах в паника от ревящото бебе + чувство за вина, но сега малкия се поуспокои, заспа, та и аз си възвърнах "хладнокръвието".
Ще го слагам на всеки кръгъл час да суче, белким помогне...
Виж целия пост
# 9
Ноеми, опитай да кърмиш го по-начесто, както и правиш, но ако съдя по описаното от теб количество опишани и оакани памперси - надали има недостиг на кърма Thinking Гърдите че са по-меки нищо не е - веднъж, че се регулира кърмата все някога и второ, че все пак като суче по-често, нормално е да са по-празни на вид, макар че всъщност правят повече кърма отпреди.
Ако си истински разтревожена, можеш да го изтеглиш сега и пак - след една-две седмици. Така ще видиш как върви наддаването и дали не се тревожиш напразно  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Горе-долу на вашата възраст сина ми почти на всяко кърмене ревеше, но до 1 седмица нещата се оправиха. Така и не разбрах какво е, но по някое време пускаше гърдата и ревваше. Предлагах му другата, като си мислех, че е гладен, сучеше от нея около 30 сек. след което я пускаше и пак почваше да реве. Усетих, че всъщност не е гладен, а иска да посуче просто така и след като му предлагах залъгалка се успокояваше. Дано при вас е нещо подобно. А за меките гърди, Бу ти е казала съвсем точно. Кърмата се регулира, гърдите омекват и вече не се усеща като се пълнят.
Виж целия пост
# 11
Ами при нас по това време например почна кърмаческата стачка, както го е описала Peppita. Ако реве като го сложиш на гърда, може и това да е  Peace

Иначе и аз предполагам че би могло да са зъби. Няма причина при често сучене да не се увеличи млякото. Пробвала ли си да видиш колко мляко имаш? А може и да е нещо временно. Има дни, когато детето просто има нужда от близостта на гърдата за да се почувства по-добре.
Виж целия пост
# 12
кърмаческата стачка
Ти знаеш сама - при стачка бебето отказва гърда повечето време и обичайно я приема само ако е сънено... Затова ми се струва, че не става дума за стачка при Ноеми.
Бебето на Ноеми яде, ака и пишка редовно, но търси по-често от обичайно - може да е просто скок в растежа, което минава обикновено за няколко дена с по-често кърмене.
Виж целия пост
# 13
Ноеми, мисля, че още ден-два и кърмата ти ще се регулира според нуждите на бебето. При някои майки при скок в растежа това става за 2-3 дни, при други 3-4...Кърми нощем често, пий течности и не се тревожи.  Щом бебо пълни памперсите, не гладува.

Малко търпение и нещата ще си дойдат на мястото. Не се отчайвай. Слушай Бу.  Wink
Виж целия пост
# 14
Само искам да те окуража и аз да не се предаваш. Природата си знае работата, всичко ще се регулира. Аз за стотен път сигурно този месец започнах да се притеснявам, че кърмата ми спира - изцеждах само по 20-30мл от дясната и по 60мл от лявата гърда. Бях се отчаяла хапълно, защото през деня докато съм на работа не мога да се цедя повече от два пъти, но по-често самп по веднъж. Само че започнах да давам на малчо и двете гърди, той плачкаше и се опъваше в началото, но свикна че от двете трябва да суче и се пооправиха нещата, днес пак изцедих нормалното количество:) Освен това вечер се храним на по 3 часа, изморително е, особено като трябва да ходиш на работа на другия ден, но ако си в къщи можеш да подрямваш през деня. На мен ми помага много и свинското месо, след като ям винаги цедя повече от обикновено. Успех от нас и се настрой положително, всичко е в главата ти Hug     
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия