дуфастон и фолиева киселина

  • 1 602
  • 9
здравейте,
искам да попитам ако някои може да ми отговори на следния въпрос,
ВРЕДНО ЛИ Е ДА ПИЯ ДУФАСТОН И ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА ЕДНОВРЕМЕННО?
Още съм в начален стадии на бременност и получих леко прокървяване.Изписаха ми дуфастон за всеки случаи и ми казаха че няма нужда от фолиева киселина а аз друго съм чела. Затова моля ако някои е запознат по въпрос да ми помогне.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
Виж целия пост
# 1
Разбира се, че може, даже е препоръчително (в смисъл такъв - те нямат нищо общо, но щом си бременна фолиевата киселина е задължителна). ФК е за да предпазиш плода от спина бифида, а Дуфастона е за задържане.
Виж целия пост
# 2
благодаря за светкавичния отговор ще приема съвета ти защото и аз така мисля
БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ!!! Grinning
Виж целия пост
# 3
Фолиевата киселина е zадължителна. Не мога да повярвам, че все о6те има лекари, които не я дават.  ooooh! Най малко 0,4 мг на ден. А zа дуфастона са ти каzали вече.   bouquet
Виж целия пост
# 4
Фолиевата киселина се приема минимум три месеца преди планирана бременност и през първите три месеца на бременността.
Виж целия пост
# 5
Разбира се, че може, даже е препоръчително (в смисъл такъв - те нямат нищо общо, но щом си бременна фолиевата киселина е задължителна). ФК е за да предпазиш плода от спина бифида, а Дуфастона е за задържане.
Peace
Виж целия пост
# 6
Фолиевата киселина се приема минимум три месеца преди планирана бременност и през първите три месеца на бременността.
Лали,ами ако се случи така ,че бременноста ми се забави повече от 3 месеца, трябва ли да спра фолиевата киселина?
 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
doroty_dencheva фолиевата киселина е водоразтворимият витамин В12. Не се натрупва в организма и не е необходимо да го спираш след 3 месеца прием. Важно е да бъде приеман поне три месеца преди забременяване Wink

Успех!
Виж целия пост
# 8
tedithebear, можеш спокойно да приемаш ФК и Дуфастон - едното е витамин В12, другото е синтетичен хормон (прогестерон). Нямат нежелани реакции
doroty_dencheva, фолиевата киселина е витамин. Излишното количество в организма се освобождава с урината. Може да се пие и повече от три месеца.
Успех и на двете момичета!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Верити и Аркана,много ви благодаря ! Вие сте чудесни !  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия