Моля да ми помогнете

  • 1 050
  • 23
Мами днес ни изписаха бебо е на 6 дни.Обачеее гърдите ми са камъни.Помпя се ама почти няма полза.Чак до мишниците ми са се подули.Едва спя.Имам температура.Иначе тече кърма ама тези буци не помръдват а аз едва си гледам бебето.Направо ми премалява.Днес като ме изписаха лекарката ми дане едни хапчета еднократно да пия за да поспрм малко образуването на кърма.Не съм яла от три дни и почти вода не пия за да не ги наливам ама няма полза от нищо.ужасно ме болят много ви моля за помощ вече направо се отчайвам.Такава болка направо е нечовешка.
Помогнете ми със съвет моля ви  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 1
Под душа и с ръка изцеждаш. Струята да облива гърдата. Топли компреси и изцеждане с помпа, но не докрай, а до момент на отпускане на гърдите.
Виж целия пост
# 2
Вземи си хубава помпичка.,например на Авент, върши чудесна работа.Задължително трябва да се изцеждаш ,за да си облекчиш положението.
Виж целия пост
# 3
аз от три дни се опитвам да ги омекотя.Всички от болницата се опитваха да помагат поне тръгна да тече ама изобщо не помръдват онези нощ цяла вечер се цедих и пак нищо все на буци стоят и като че ли по-зле стават. Cry Cry Cry
Иначе като се поцедя си слагам  салфетка с гермастан за компрес щото имам чувството че от толкова стискане зърната са ми рани.
А мога ли и студено да слагам че направо горят  newsm78.
Имам две помпички и на Чико и на Авент ама уффф тия буци не спадат.Сега си мерих температурата и е 39 градуса  Sick
Виж целия пост
# 4
Първо ЧЕСТИТО БЕБЧЕ!Аз имах такъв проблем,но в края на бременността.Гърдите ми бяха станали на буци и имах висока температура.Повярвай ми,знам как боли,а при мен тогава беше опасна да не си предизвикам контракции.Единствено леда ми помогна.Слагаш лед на гърдата,колкото можеш да издържиш,тя би следвало веднага да потече и да почувстваш облекчение.Дано да съм ти от полза.
Виж целия пост
# 5
Честито бебче! След няколко дни препълването на гърдите ще отмине. Не виждам написано, че листа от зеле (начукани за да излезе сока на зелето) в сутиена помага срещу препълване. От форума знам, че лецитина в големи дози (мисля, че за 1 грам 2-3 пъти дневно ставаше въпрос) помага за отпушването на каналите. Също бебето често на гърдата (на 1-2 часа), като следиш да захваща правилно гърдата, за да не се разраниш.
Виж целия пост
# 6
1. Често слагай бебчо на гърдите, колкото да отпуши.
2. Ако имаш възможност нека ги погледне гърдите ти някой хирург или мед. лице, да ти каже дали да слагаш  ледени компреси(през кърпа, не лед направо) или топли (не горещи).
По принцип се слагат топли, преди цедене, за да тръгне кърмата.
След това като се изцедиш или след кърмене - студени, за да не се образува кърма и да ти пооблекчи състоянието.
3. Има и хомеопатични, безвредни и по-леко въздействие имат отколкото тези за спиране на кърма. Мога да ти дам координати на моя хомеопат ако искаш и ако състоянието ти е тежко, прецени.. бързо ще се оправиш..
 


Цеди, знам че боли непоносимо, но ако не се изцеди става много по-страшно! АКО НЕ МОЖЕШ САМА ИДИ ОБЕЗАТЕЛНО В НЯКОЯ БОЛНИЦА, АКУШЕРКА ДА ТЕ ИЗЦЕДИ И ДА ТЕ ОБЛЕКЧИ!!! Там където си раждала можеш да отидеш примерно.

УСПЕХ!!
Виж целия пост
# 7
От личен опит знам колко е болезнено и неприятно и ти съчувствам  Confused При мен помогна само таткото, или цедеше с помпата (мен ме болеше и нямах сили да стисна ръчката) или той се правеше на помпа, важното е че до 10-я ден бях наред.
Виж целия пост
# 8
вземаш такива възгланички дето се пълнят с вряла вода и си я слагаш на гърдите,за няколко часа,после вземаш едно шише стъклено с завъртаща се  капачка и го пълниш с вряла вода и почваш да го търкалящ по гърдите си-като натискаш  всеедно точиш.още един вариянт ама той много боли-само в краен случай:вземаш бирена бутилка пълниш е с вряла вода и слагаш зърното в гърлото-такаче да стане вакуум-така се отпушват каналите ,но много боли-лично аз не съм го пробвала,оправих се с горенаписаните начини.
хомеопатачни лекарства: бриония сн9 и силицеасн15 смучиш на гладно и жадно под езика по 2-3 топченца
Виж целия пост
# 9
[quote ]
хомеопатачни лекарства: бриония сн9 и силицеасн15 смучиш на гладно и жадно под езика по 2-3 топченца
[/quote]

С хомеопатичните трябва да действаш внимателно. Най- добре да ти ги изпише хомеопат лично за теб.

За болката и температурата можеш да вземаш парацетамол междувременно.



Виж целия пост
# 10
Пооправиха ли се нещата от вчера? Това препълване може да е голям кошмар и много болезнено Sad
Може да пробваш следните неща - студени компреси между опитите за изцеждане, за да намалее болката и да не става прилив на кръв и лимфа, който още повече да увеличава подуването. Когато решиш да цедиш, слагаш топло и се навеждаш напред - удобно е да сложиш леген с колкото издържаш гореща вода на такава височина, че удобно да можеш да натопиш гърдите в него, като се наведеш напред. Навеждането спомага за потичане на млякото. Ето още няколко неща, които може да са ти от полза:
http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html - тук има масажи, които подпомагат потичането на млякото
http://www.kellymom.com/bf/concerns/mom/rev_pressure_soft_cotterman.html - това е специфичен масаж за омекотяване на ареолите при силно препълване, така че да може млякото да потече и бебето да захапе гърдата.
Надявам се тези неща заедно със съветите от момичетата да помогнат - пиши как си!
Виж целия пост
# 11
Здравей

В Германия се процедира така,4е се слага студена извара на кухненска хартия и после тази хартия с изварата се слага на гърдата.Много облек4ава.Опитай и ти. Hug
Виж целия пост
# 12
и двете са се поотпушили-от едната тече от 4 места а другата май 2.Ама са си буци и то ужасно горещи и виждам че са станали червени.Една акушерка ме каза че от голямото натискане в родилно съм ги натъртила.
Снощи пих Бромокриптин НИХФИ-от който ми беше много лошо.Незнам да пия ли днес пак.Незнам уж тече а като си вдигна дясната ръка нагоре много ме боли бучката.Като че ли отдолу леко поомекнаха ама отгоре са ужас.И зърната са ми като протрити.-мажа ги с гермастана
Виж целия пост
# 13
Това, че млякото е започнало да тече, е чудесен знак - би трябвало нещата бързо да започнат да се подобряват Grinning
А температурата продължава ли да е 39 градуса и успяваш ли да я смъкнеш? Ако и днес е такава, трябва да се обадиш на лекаря си (педиатър, гинеколог или джипито) - може да се наложи да ти изпишат антибиотик (това не налага спиране на кърменето!, но ако е започнало възпаление като мастит, ще е наложително, за да може да се излекуваш и да се кърмите успешно).
На ръка ли се изцеждаш? При ръчното изцеждане пръстите въобще не трябва да докосват зърната - пръстите се слагат на ръба на ареолата и при плъзгането не стигат до зърното, иначе може да го разранят.
Ето тук има хубава анимацийка на ръчното изцеждане, дано да ти е от полза:
http://users.iptelecom.net.ua/~vylkas/expressanim.html
Предполагам, че продължава много да те боли - не е нужно да търпиш, може да взимаш Нурофен в разрешените дози (парацетамол също може, но в случая нурофен ще е по-полезен - той има по-силно изразено противовъзпалително действие).
Бромокриптина наистина има като страничен ефект силно смъкване на кръвното и на много майки им прилошава от него. Можеш да пиеш на воля течности и е добре да го правиш - в противен случай само ще се чувстваш много зле, а няма особено отношение към образуването на кърма - затова си пий колкото ти се пие, без да се ограничаваш, така ще компенсираш и смъкването на кръвното. Какво те посъветва лекарката - колко пъти да пиеш бромокриптина?
Виж целия пост
# 14
Първо Честито бебче   bouquet
След това  Момичетата са ти дали чудесни съвети. Ето и малко от мен. Ако гърдите ти са камък, махни помпата. Цеди на ръка докато не отпуснат мъничко. После вече с помпичката. Когато цедиш на ръка, не барай зърната. Цеди леко и нежно, не натискай. Стой близо до бебчето или душни негова дрешка/пеленка. Понага за по -лесно цедене  Simple Smile Цедене му е майката. При мен се беше получило така на 4 -ти ден. Цедих дори когато трябваше да спя  Tired За 4-5 дни се поотпуска положението. Ако трябва и съпругът ти, майка ти или който има наблизо и може да те сменя в цеденето малко.
На мен бучки даже под мишниците ми бяха станали и ходех с ръцете настрани  Laughing Сега ми е смешно, но тогава ревях. Оправих се с много цедене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия