Бактериална вагиноза-промивки с Lactacyd ???

  • 40 043
  • 50
здравейте!Най-напред искам да ви поздравя за прекрасния сайт,много полезни неща съм научила,благодарение на мненията по различни теми.не знам дали точно тук трябва да задам въпроса си но все пак ще опитам.да започна с това че съм на 19год.от близо 2 години се мъча да излекувам гадните гъбички.след толкова ходения по мъките успях да ги махна.но сега се появи друг проблем.преди няколко дена ходих на лекар по повод отново бяло течение(аз си мислех че става въпрос пак за гъбички)но след микробиологичните изследвания се оказа,че не се изолира Candida,но имам бактериална вагиноза,лекарката ми каза че след толкова опити да излекувам гъбичките ми се е нарушила нормалната среда във влагалището.изписа ми два вида хапчета за приемане през устата и Lactacyd за промивки.Аз бях чувала,а и от тук прочетох доста негативни мнения за вътрешните промивки и въпросът ми е следния,дали мога да излекувам тези бактерии или по скоро да си възвърна нормалния баланс на кисиленността във влагалището без да се налага да правя тези промивки Thinking .страх ме е да не се получи обратен ефект от тях.благодаря ви предварително за мненията и съветите  Peace
Виж целия пост
# 1
няма да помогне вероятно. какви са бактериите?
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай от промивките-прави ги спокойно.Те ще помогнат (в твоя случай) няма да ти навредят.Промивките са вредни когато се правят безразборно и постоянно.При теб са предписани от лекар и то с цел да се излекуваш.
Виж целия пост
# 3
Промивките се правят с цел да се премахнат бактериите.Ако не се прекалява с тях,не вредят.
Виж целия пост
# 4
Преди 2 месеца ми се появи ужасно силно течение с жълтеникав цвят и много лоша миризма.Гинеколога ми
каза че имам Бактериална вагиноза,не било толкова страшно!на мъжа ни изписа ТИНИДАЗОЛ-4 таблетки наведнъж,
еднократно.на мен ми каза да пия ФЛАЖИЛ,5 дни и да си слагам глобули ГИНОПЕВАРИЛ през вечер в продължение на 2 месеца.
направих всичко като каза,но сега течението продължава.няма мирис и не е жълто,а бяло,кремообразно,но е обилно.и въпроса ми е
- имали ли сте бактериална вагиноза и как се оправихте с нея?
Виж целия пост
# 5
Не мисля, че това което ти тече в момента, е свързано с бактериалната вагиноза - мисля си, че е следовулаторно течение, характерно за втората част от цикъла.
Виж целия пост
# 6
може и така да е Стеф , но течението започна още след края М.обилно е и затова мисля че не е нормално.незнам дали съм излекувала тая вагиноза.........
Виж целия пост
# 7
Нали не е жълто и не мирише?
Ако те притеснява, пусни си нова микробиология и ще си проличи какво е положението  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
не е.но сега съм в пловдив при майка ми,а моя лекар е в софия.и ще трябва да изчакам за микробиологията до края на месеца.
като пуснах темата идеята ми беше да разбера дали момичета който са лекували такава вагиноза са имали течение и след лечението или рязко е спряло.
Виж целия пост
# 9
Според мен,така,както го обясняваш,не си излекувала вагинозата-ако си имала такава.Необходима е посявка и после насочено лечение.А самата вагиноза не се лекува по начина,който са ти казали.Иди отново на лекар.
Виж целия пост
# 10
Ами, май наистина е по-добре да се разпишат момичета, дето са минали през това, дано да помогнат с информация - аз мога само да ти стискам палци да си се отървала от вагинозата  bouquet
Виж целия пост
# 11
    Бактериалната вагиноза е коварна.Аз родих преждевременно в 6 месец  заради нея.
С няколко думи мога да ти кажа какво представлява тя.Това е дисбаланс на добрите и лошите бактерии във влагалището,а когато стане това имаме налице бактериална вагиноза.И тъй като флората на влагалището е нарушена то допуска всякакви инфекции вътре,които правят бели.Нарушаване на флората на влагалището може да стане и от навлизане на сапунена пяна във влагалището.  Поради тази причина аз вече не използвам сапун  за интимните части.Има в аптеките течен интимен сапун с лактобацили. Лекувах се 3 или 4 пъти.Доста е упорито.След края на лечението ми дадоха да си сложа и влагалищни таблетки с лактобацили, за засилване на нормалната флора.
    Спокойно,лекува се.Само малко упоритост трябва.
    Успех ти желая  bouquet
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви момичета за отговорите!
Assia Dimitrova,съжалявам за това което ти се е случило.много е тежко. Weary
искам да те помоля да ми кажеш как се казват тези  влагалищни таблетки с лактобацили,за да попитам доктора си за тях.ние с приятеля ми правим планове за бебе вече и искам на 100% да я оправя тази вагиноза
Виж целия пост
# 13
включвам се за таблетките за подобряване средата във влагалището, има едни много хубави Вагизан се казват Peace
Виж целия пост
# 14
включвам се за таблетките за подобряване средата във влагалището, има едни много хубави Вагизан се казват Peace
newsm10   мерси !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия