Мога ли да объркам болки от бъбречна криза и киста на яйчника?

  • 26 724
  • 21
Здравейте! Имам един спешен проблем и ще се радвам ако някой може да ми помогне.
Преди седмица ми се появиха коремни болки ниско долу, отляво в областта на яйчника. Бяха периодични, на моменти се усилваха, на моменти намаляваха. после миналия петък вечерта се събудих от адски болки, гадеше ми се и треперех неудържимо. Болката беше по-скоро в цялата лява част от тялото ми и най-вече долу. Отидох на лекар на другия ден, моята лична лекарка ме прегледа и понеже в онзи момент болката беше локализирана в левия яйчник ме прати на ехограф. Тогава, изненада киста на левия яйчник с размер 10 см. После отидох при друга лекрка с по-добра апаратура и тя установи същото. Предложи ми операция щом имам болки и даже вече е насрочена за 2ри май. Само че аз не съм имала никакви нарушения в цикъла или каквито и да е симптоми. В момента същите болки от миналата седмица се повтарят плюс гаденето и по локализирана болка, струва ми се в областта на левия бъбрек. Дали е възможно да имам бъбречна криза, а да си мисля че всичко идва от кистата? Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете с някаква информация
Виж целия пост
# 1
при мен нещата са подобни, но болката нее толкова силна, колкото я описваш. пуснах си стерилна урина - откриха се умерено количество Ентерококи и се предполага, че може да са възпалили освен пик. мехур и яйчника. там пък имам задържана киста 3 см. ...така че сега ще пия антибиотик, а после ще видим как върви положението с възпаления яйчник.
мисля си, че не бъркаш...просто пик.мехур, яйчник и бъбрек са близко и по лимфите лесно се инфектират всички...имаш ли т?
аз на твое място бих си направила изсл. на урината.
а колкото до операцията, не знам...но 10 см си е големичка киста, не знам дали може да се стопи с хапчета newsm78 защо не отидеш и на още един гин. преглед, за да видиш и др. доктор какво ще те посъветва?
Виж целия пост
# 2
Аз имах бъбречна криза - болката е характерна, остра, не е само бъбрека, качва се по гърба до плешката чак.
Виж целия пост
# 3
При болката от бъбрек също има гадене /поне при мен/, но започва да ме боли първо областта на бъбрека и чак тогава болката се измества напред към областта на яйчника. Аз не бих я объркала  Naughty Както и Мисти е писала - характерна е, още повече когато си я имала вече  Sick
Виж целия пост
# 4
 здравей dopex - все едно описваш мен преди 2 месеца  Sick Имала съм бъбречни кризи и мислех, че е от там, но след изследвания се оказа киста 7 см. Насрочиха ми спешна операция, защото ми обясниха, че такава силна болка най-вероятно означава че кистата се е усукала и при най-малкото доосукване може да се спука което не е желателно поради факта че преди да я извадят не се знае какво съдържа и може да доведе до перитонит. Оперираха ме и след 3 дни си бях в къщи Wink Няма нищо страшно  Peace
Желая ти бързо и леко възстановяване като моето  Peace Hug
Виж целия пост
# 5
здравейте,и аз имам подобен проблем, само че моята болка е от дясно ниско долу.болката започна преди два месеца,ходих на лекар-съмнение за апандисит.на 13.06 ми направиха операция от апандисит,но болката долу не спря.напоследък забелязвам че и урината ми е доста мътна.моля ви дайте ми съвет  Cry
Виж целия пост
# 6
здравейте,и аз имам подобен проблем, само че моята болка е от дясно ниско долу.болката започна преди два месеца,ходих на лекар-съмнение за апандисит.на 13.06 ми направиха операция от апандисит,но болката долу не спря.напоследък забелязвам че и урината ми е доста мътна.моля ви дайте ми съвет  Cry


изследвания на урина правила ли си, на стерилна урина?
а при гинеколог беше ли? те какво казаха?
Виж целия пост
# 7
И аз имам силна болка ниско долу в дясно, която по някога излъчва болка към бедрото, а по някога просто ме боли неопределено. Ще следя темата с интерес!  bouquet
Виж целия пост
# 8
ZiMa, следила ли си левкоцити по време на тази болка?
Да не е апендикс при теб?
Виж целия пост
# 9
Бим-бам, не е апендисит! Поне така ми каза доктора...А и се появи миналата година и почти всеки месец по различно време се появява. По някога за 2 месеца изчезва и после пак... Thinking
Първо го свързвах с овулация, но на следващия месец се появи преди цикъла 2-3 дни. После пък, когато имах проблем с ходенето до 00. След това точно след цикъл. После си мислих, че имам цистит и така... Laughing
Виж целия пост
# 10
v cikal sum ve4e 3 den  #2gunfire ot 2riqt den demek ot v4era sutrinta az se sabujdam a adski bolku dolo kum poloviqt mi organ ama savsem savsem na dupkata taka da go kaja  Embarassed i surtin pikaq po 5 puti prez okolo 10 min neznam 6to taka i me boli ama mn me boli ama nito ni mi pari nito 6tipe nito nii6to samo me boli Cry iskam da mi kajete tva nqkva bolest li e ili prosto ot cikala? CryCryCry
Виж целия пост
# 11
v cikal sum ve4e 3 den  #2gunfire ot 2riqt den demek ot v4era sutrinta az se sabujdam a adski bolku dolo kum poloviqt mi organ ama savsem savsem na dupkata taka da go kaja  Embarassed i surtin pikaq po 5 puti prez okolo 10 min neznam 6to taka i me boli ama mn me boli ama nito ni mi pari nito 6tipe nito nii6to samo me boli Cry iskam da mi kajete tva nqkva bolest li e ili prosto ot cikala? CryCryCry

Ако досега не ти се е случвало, едва ли е от цикъла. Може да си настинала, може да имаш цистит, може да нямаш нищо. По принцип болезнен ли ти е цикъла? Защото аз си знам моя и честно казано само ръцете и краката дето не ме болят.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
еми по принцип имам да.... боли ме корема краката,но мисля че за парви път ми се случва са ме боли вагината? цистита лошо ли е? Cry
Виж целия пост
# 13
Цистита е възпаление на пикочните пътища, пишкаш често, май имаше и парене...
Но по-скоро ти е от цикъла, виж като ти мине, ако продължава да те боли, отиди на лекар.
Виж целия пост
# 14
ok mersi mnogo  Heart Eyes aaa da i o6te ne6to boli me samo sutrinta neznam zashto ei sq primerno ne me boli ili kum 2\3 ot tam natataka ne me boli samo sutrin
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия