Нещо се притесних по повод Пентаксима!!!

  • 559
  • 7
Здравейте мами.Сега чета тука ,че в Пентаксима има хемофилиус инфлуенца за менингит/дали така се казаваше Embarassed/.
А в другите ваксини имали?
Преди 5 дена ваксинираха Калоян с Имоновак полио и отделно го боцнаха ДТК.
Това означава ли ,че не е имунизиран против менингит?
Виж целия пост
# 1
Полио(миелит) = менингит. Имунизиран е.
Виж целия пост
# 2
Ох благодаря ти,че направо се ошашках.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Полио(миелит) = менингит. Имунизиран е.

Грешиш. Полиомиелит е = на детски паралич.
polina-malina, синът ти не е имунизиран срещу инвазивни инфекции, причинявани от тип b на бактерията Haemophilus influenzae (менингит, инфекция на кръвта и др.).
Виж целия пост
# 4
Полио(миелит) = менингит. Имунизиран е.

Грешиш. Полиомиелит е = на детски паралич.
polina-malina, синът ти не е имунизиран срещу инвазивни инфекции, причинявани от тип b на бактерията Haemophilus influenzae (менингит, инфекция на кръвта и др.).
Да така е! Не е имунизиран, но за твое успокоение ще ти кажа, че на тази географска област, Haemophilus influenzae тип Б не се среща. Тук се среща само тип А. Ако това ще те успокои върви и имунизирай бебо, но според мен няма смисъл да се натоварва излишно организма и то с болест, която не се среща тук!
Аз лично поради тази причина избрах Инфанрикс+Имовакс пред Пентаксим Peace
Виж целия пост
# 5
Ха сега де.
А защо тогава,го слагат в Пентаксима това инфлуенца незнам си какво си.
Сега аз като нямам възможност да си я купя,значи ощетявам детето си срещу тези болести.
Поне да беше по-евтина.
Виж целия пост
# 6
аз съм питала док да сложим менингитна ваксина. каза, че щом аз го гладам и не ходи на ясла/градина, било излишно да натоварваме организма....
Виж целия пост
# 7
Полио(миелит) = менингит. Имунизиран е.

Грешиш. Полиомиелит е = на детски паралич.
polina-malina, синът ти не е имунизиран срещу инвазивни инфекции, причинявани от тип b на бактерията Haemophilus influenzae (менингит, инфекция на кръвта и др.).

Съжалявам, че те подведох. Нещо явно съм се объркала, хем проверих и ми излязоха разни резултати за полиомиелитен менингит и такива работи..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия