не ми стига въздуха вече-това нормално ли е?

  • 832
  • 13
Ох мили мами, предстои ми раждане скоро , но вече много се задъхвам,едвам дишам, нощем се будя по сто пъти от недостиг на въздух и сърцебиене, а лекарите ми казват , че било нормално.Не мога да представя как ще раждам, като едвам дишам, дали няма да е по-добре да искам секцио или да не се притеснявам.Моля ви споделете опита си, че съм силно притеснена , дали ще издържа?
Виж целия пост
# 1
Да, нормално е, бебето е вече голямо и притиска диафрагмата и оттам е усещането за задух.
Виж целия пост
# 2
Не само че не ми стигаше въздуха и по цяла нощ не можех да спя ами бебо ми притискаше вътрешните органи и така ме болеше че виех от болка. Едвам го износих с големи мъки. Родих 4.710 кг. Пожелавам ти леко раждане!
Виж целия пост
# 3
Да, нормално е, бебето е вече голямо и притиска диафрагмата и оттам е усещането за задух.

 Peace

И още от мен успех и леко раждане.
Виж целия пост
# 4
нормално ли родихте или секцио, т.е това индикаця за операция ли е или не?
Виж целия пост
# 5
Мдааа, и аз на края имах трудности, може би не чак толкова драстични като твоите, но си ги имах. Родих нормално и то без никакви проблеми и много бързо. Успех и леко раждане и на теб!
Виж целия пост
# 6
Не само че не ми стигаше въздуха и по цяла нощ не можех да спя ами бебо ми притискаше вътрешните органи и така ме болеше че виех от болка. Едвам го износих с големи мъки. Родих 4.710 кг. Пожелавам ти леко раждане!
моето бебе се роди с 5 гр по-леко от това на Тристан  Crazy и аз имах същите проблеми с износването-накрая мноооого ми тежеше и много се бях изнервила. Родих нормално.  Не мисля, че усещането за задух само по себе си е показание за секцио,  едър плод по-скоро да. Ако всичко при теб е ок и бебо не е голям, бих ти препоръчала нормално раждане.  Не се безпокой, няма нищо страшно- до няколко дни ще си гушкаш бебето и няма да помниш нищо от това.
Виж целия пост
# 7
Съвсем нормално. Нарасналият плод притиска диафргамата ти, която съответно създава дискомфорт на белите ти дробове и на сърцето ти.
Изправи се, изправи се на пръсти и протегни ръце над главата си. Вдишай така няколко пъти. Така се освобождава диафрагмата и ще ти олекне.  Hug
Виж целия пост
# 8
Случвало ми се е.
Виж целия пост
# 9
да нормално е.диафрагмата се притиска от бебето.прави упражнения за освобождаване на диафрагмата.вдишваш и изпъваш ръцете силно нагоре сякаш искаш да достигнеш тавана,издишваш и ръцете долу
Виж целия пост
# 10
Терминът ми е като твоя Simple Smile Абсолютно същото е и при мен. Сега вече малко по-добре, може би защото бебо е почнал да слиза надолу. Но ако знаеш особено нощем какви режещи болки имах в областта на гръдната кост, направо не можех да се обърна. Док каза, че много се притиска диафрагмата и изобщо всичко се притиска, така че споко - щом не са ти казали, че е проблем, не се притеснявай. Аз също смятам да раждам нормално.

Има една техника - да постоиш на 4 крака Simple Smile Така ще ти поолекне. Успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 11
С първото ми дете бях като теб. Нощем ставах и включвах вентилатора насреща ми, за да дишам по-спокойно. Задушавах се и се чувствах доста некомфортно. Виждам, че ти остава съмсем мъничко. Явно носиш бебчо по-високо и затова имаш тези оплаквания. Родих нормално и много бързо. Желая те леко и безпроблемно раждане и скоро да гушкаш своето слънчице Hug
Виж целия пост
# 12
Напълно те разбирам, аз се чувствам по същия начин. Peace И на мен ми предстои раждане  в близките дни. А и бебчето се очертава едричко и доста натежава.
Ако нямаш медицински показания за секцио, не мисля, че ще е проблем да родиш нормално. Успех и леко раждане! Hug
Виж целия пост
# 13
МИла изобщо не се притеснявай-нормално е. Бебко притиска диафрагмата и ,за това не можеш да дишаш. А и това не е индикация за секцио. ПОжелавам ти леко раждане.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия