Предизвикване на раждане с таблетки - опасно ли е?

  • 6 437
  • 53
Искам отново да се допитам до всички имали този проблем?Термина ми е на 7-ми май, но доки ме вика в понеделник да предизвикаме раждане,че така било подобре?!?Имала съм 2 см разкритие и съм била готова.Даде ми хапче да започна утре в 4 през ноща с влагалищно поставяне и после в 8 в болницата.Бебето казва, че е голямо и , че ако чакаме ще бъде много по-трудно за излизане по нормален път.Хем ми се иска да се свършва вече , хем ме е старх да не е прибързано, пък и тези хапчета, незнам колко са безопасни.Идват празници и на него май не му се занимава аз да му се обаждам посред нощ, ами той да си определи кпга ще е и от това се притеснчвам да не сбъркаме!?? Споделете опита си и?
Виж целия пост
# 1
Пожелавам ти да мине леко раждането. Не знам конкретните мотиви на лекаря ти, но аз родих бебе 3600 гр и не са ми предизивиквали раждането. Но ако имаш разкритие и признаци за скорошно раждане, може би лекарят е прав.
Виж целия пост
# 2
снаха ми ражда с такова хапче,защото и бяха намалели водите,но на нея и отлепиха и плацентата с ръка та роди много бързо,не се притеснявай не е опасно,не си първата която ще роди по този начин те докторите си знаят.успех и леко раждане.
Виж целия пост
# 3
Не е,то си е вече почти практика да предизвикват раждането.Don't worry, be happy.Леко раждане.
Виж целия пост
# 4
zdravei mimi,ami az sam nova tuk,no ve4e imam dve deca. i dvete ne iskaha da izlizat taka 4e mi predizvikaha rajdane. nqma ni6to stra6no-daje stava po-byrzo . pyrviq pyt be6e samo sas sisteni a vtoriq pyt glatnah nqkakvo hap4e i sled polovin 4as bqh v rodilna zala s 6 sm razkritie. taka 4e tova e po-dobre otkolkoto da 4aka6 beb4eto da izleze samo. a moeto mom4ence teje6e 3850 i se rodi po-lesno ot kakata koqto be6e 3 kg. taka 4e spokoino-vsqko beb4e izliza Grinning
Виж целия пост
# 5
Не е,то си е вече почти практика да предизвикват раждането.Don't worry, be happy.Леко раждане.

да,така е,не се притеснявай,това е нещо нормално,
и на мен са ми го предизвиквали така,но 2 дни след термина,и бебе 4.100
успех и леко раждане  Hug
 
Виж целия пост
# 6
Не, не е опасно и няма да има никакви последствия, освен може би по-силни контракции. Но според мен е много гадна тази практика лекарите да си "нагласяват" ражданията на пациентките си според собствения си график  Close Как ли не ни убеждават, че е по-добре - пък бебето голямо, пък разкритието голямо, я дай да те прегледам вътрешно - хоп, тушира те и след 24 часа почнеш да раждаш Laughing
И моят лекар една седмица преди раждането се скъса да ме убеждава, че денят е прекрасен за раждане/понеже той цял ден щеше да е на работа де Wink/, но ние с бебето не мислехме така и следвашата седмица му провалихме ваканцийка в Търново hahaha Тъй де, като си плащам, ще си прекъсне почивката заради мен, туй то Grinning
Виж целия пост
# 7
Аз съм чувала,че с предизвикано раждане се получават по-големи разкъсвания,тъ като напъните са силни и неудържими и родилката не може много да ги контролира..друг е въпросът,че никой не казва как след нормално раждане влагалището никога не е същото. Това са ми го казвали всички родили по този начин,независимо колко шева са правени! Все пак докторите си знаят работата-довери им се!
Виж целия пост
# 8
Аз съм чувала,че с предизвикано раждане се получават по-големи разкъсвания,тъ като напъните са силни и неудържими и родилката не може много да ги контролира..друг е въпросът,че никой не казва как след нормално раждане влагалището никога не е същото. Това са ми го казвали всички родили по този начин,независимо колко шева са правени! Все пак докторите си знаят работата-довери им се!

Не е така Wink
Аз родих предизвикано с хапче и система, но имах и разкритие, а и преносвах 9 дена. Разкъсвания - минимални, шевове - 3 външни и малко вътрешни. А иначе се чувствам прекрасно, шев-кройката зарастна за нула време.
Виж целия пост
# 9
Аз съм чувала,че с предизвикано раждане се получават по-големи разкъсвания,тъ като напъните са силни и неудържими и родилката не може много да ги контролира..друг е въпросът,че никой не казва как след нормално раждане влагалището никога не е същото. Това са ми го казвали всички родили по този начин,независимо колко шева са правени! Все пак докторите си знаят работата-довери им се!

Не е така Wink
Аз родих предизвикано с хапче и система, но имах и разкритие, а и преносвах 9 дена. Разкъсвания - минимални, шевове - 3 външни и малко вътрешни. А иначе се чувствам прекрасно, шев-кройката зарастна за нула време.
не казвам,че шевовете не зарастват,но казват,че си оставаш по-широка и това си е Thinking,пък освен майки трябва и да сме жени-не мислите ли?
Виж целия пост
# 10
не казвам,че шевовете не зарастват,но казват,че си оставаш по-широка и това си е Thinking,пък освен майки трябва и да сме жени-не мислите ли?

не е така,спокойно Wink
Виж целия пост
# 11
Предизвиканото раждане има повече рискове от нормалното започналото раждане. Че е практика - практика е - но за съжаление доста порочна практика. Най-малкото ако не си готова да раждаш, нищо не може да ти предизвика раждането - имаш ден-два яки контракции и накрая отнасяш едно секцио за по-лесно...
Противно на всички горни мнения, аз НЕ бих се съгласила на предизвикано раждане, ако няма наистина основателна причина.
Виж целия пост
# 12
Аз родих с предизвикано раждане с хапче. После ми пуснаха и система. Но с хапчето контракциите не бяха толкова болезнени. Родих бързо и без шевове.
Успех и да се похвалиш!
Виж целия пост
# 13
Аз родих предизвикано с хапчета простагландин - перорално. Ощ вкъщи започнах да ги взимам на 2 часа, след третото отидох в болницата. Колко те боли зависи какъв праг на болка имаш, аз имах болезнени менструации и изобщо не бих казала, че беше някаква страшна болка, през цялото време се смеех. За всеки случай си поисках една епидурална. Благодарение на хапчетата /а може и да не е от тях/ получих бързо разкритие и родих много бързо. Точно това исках - бързо и леко раждане. Mr. Green Желая ти същото!
Виж целия пост
# 14
родих с такова хапче-бързо и без шевове.имах 4см разкритие 20дни преди термина.при мен все пак беше второ раждане.и аз не бях  много убедена,че така трябва да родя,но поне стана бързо.дали хапчето е безвредно не знам,защото не знаех какво е,но не ми се вярва...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия