До каква възраст си смукаха палчето децата ви?

  • 1 206
  • 25
Много съм притеснена, че дъщеря ми на година и два месеца продължава да си смуче палеца, предимно преди заспиване. Струва ми се, че вече е голяма, но когато се опитам да и издърпам ръчичката от устата, плаче безутешно, докато не докопа палеца отново. Притснявам се, че се е превърнало в опасен навик и може да и се изкриви небцето, въпреки, че видимо няма такива изменения.
Моля ви да споделите с мен личния си опит в това отношение- на каква възраст вашите дечица се отказаха, от самосебе си ли се получи или с ваша помощ и имаше ли последици?
Виж целия пост
# 1
Ния си смучеше палеца до 6-тия месец и сама се отказа заради зъбките и премина на бибка.
За по голямо не мога да ти кажа, нямам опит, но ми се струва, по скоро не я насилвай, предполагам, че сама ще се откаже по натам.
Нали знаеш всичко забранено е интересно и  любимо.
Виж целия пост
# 2
Когато Тери стана на 1г и 5м купих горчивия лак/Даум ексол/ и за около месец я оттучих.Въобще нямаше признаци да се откаже сама.
Виж целия пост
# 3
моята не е смукала ни биберон, ни палче
само палеца на крака, ама той брои ли се newsm78
Виж целия пост
# 4
На 1г. и 6м. е и още заспива с палец в устата.Честно казано това не ме притеснява изобщо.
Виж целия пост
# 5
Големият не е смукал ни палец, ни залъгалка.
Малката още 4-ти месец и заместих палеца със залъгалка. В началото не я искаше, но аз бях упорита и после свикна, та до сега.
Виж целия пост
# 6
Когато Тери стана на 1г и 5м купих горчивия лак/Даум ексол/ и за около месец я оттучих.Въобще нямаше признаци да се откаже сама.
Мерси, Марго. Ще го пробвам.
На 1г. и 6м. е и още заспива с палец в устата.Честно казано това не ме притеснява изобщо.
Амбър, вчера се видях с моя приятелка, която е с деформирано небце от този навик, но си е смукала пръста до 6 годишна. Педиатърката ми намекна, че детето расте и не е лошо да се замисля да взема мерки, затова пуснах и темата.
Виж целия пост
# 7
Синът ми до 5 г. Close
Дъщеря ми е във вихъра си. Close
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми в момента е в процес на спиране. Опитвали сме всякакви методи, определено насила не стана, никакви биберони не пожела, а Даум Ексола и причиняваше целодневна истерия и впоследствие още по-усърдно смучене. Няколко месеца спряхме изобщо да и говорим за палеца по съвет на моя приятелка психолог. Наскоро започнахме да и обясняваме внимателно, че не е хубава като си смуче пръста, че гълта мръсотии така и т.н. Вече разбира и това помогна. После я намазахме с Даум Ексол няколко пъти и вече не смее да си слага пръстчето в устата, за да не го намажем пак. Вечер го мажем, защото убежденията не помагат и заспива много трудно и много късно, но пък не изпада в истерия като преди.
Стискам палци да успееш да се справиш с проблема още сега, но ако не стане, не се отчайвай. Небцето не се изкривява чак толкова лесно. И аз подкрепям да опиташ с Даум Ексол  Peace  И да не подейства сега, по-късно ще свърши работа  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми е почти на 1г и 4м и продължава да си смуче палеца. Ще изчакам още малко да се откаже сама.
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви, момичета за отговорите.
Надявам се да не се изкриви небцето, но въпреки това не искам да стресирам детето, много е мъничка още, но скоро ще започна с този Даум Ескол и силно се надявам да помогне.   bouquet
Виж целия пост
# 11
Ами беше на 4 месеца и се отказа сама.
Виж целия пост
# 12
Да добавя, че след 3-тата година бяхме водили Пепи на стоматолог. Той ни каза, че ако до 4-тата година се откаже от навика, всичко в устата ще се намести-небце, захапка, зъбки, както трябва, но ако продължи и след това - лошо. Предложи ни и брекети на млечните зъби, но ми се видя прекалено. След като му израстат постоянните зъби - ще преценяме пораженията от смукането и евентуално ще слагаме брекети. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Даум Ексол  Peace -за 2 дни го отучих,щом навърши годинка.Според мен вземи мерки,да не изкривите зъбките.Смучеше го от 7-я месец,почти непрекъснато.
Виж целия пост
# 14
Момичета, прекарахме кошмарна нощ. Сложих и едно чорапче на ръчичката и беше страшна мъка.
Обадих се на педиатърката и тя ми обясни, че не бива да се притеснявам, защото го смуче, само когато заспива и не бива да имам притеснения.
Говорих и с моя приятелка стоматолог, която ми каза същото- като envia, че ако продължи след около 4-5 годишна, тогава има реална опасност за изкривяване на небцето, зъбите и т.н.
И пак започнах да се чудя дали не я измъчвам излишно  или да продължавам борбата newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия